5 niezbitych dowodów na to, że zakupy są korzystne dla zdrowia kobiet

Podczas, gdy faceci, którzy pochopnie zgodzili się na to, aby pójść na zakupy ze swoją ukochaną lub matką, wściekają się i denerwują, żałując swojej decyzji, przedstawicielki płci pięknej czerpią prawdziwe zadowolenie z shoppingu.

Nie zważając na to, że w ich szafach jest mnóstwo ciuchów, a na toaletkach perfum i kosmetyków, niektóre kobiety nie wyobrażają sobie życia bez zakupów. Jak tylko dostaną wynagrodzenie, z niecierpliwością czekają na weekend, żeby wybrać się na shopping. I oczywiście, bardzo się denerwują, kiedy faceci nie mogą zrozumieć, dlaczego tak bardzo im zależy na tych zakupach. W niniejszym zestawieniu kilka powodów, dla których warto regularnie robić zakupy.

1. Zakupy – najlepszy antydepresant

koleżanki

Współczesna kobieta, która potrafi wykonywać kilka spraw jednocześnie, często czuje się zestresowana i załamana. Natomiast zakupy są najlepszym antydepresantem, który skutecznie pomaga się odstresować i pozbyć się napięcia. Dla kobiet przymierzanie nowych ciuchów to swoisty relaks i odpoczynek po trudnym dniu w pracy. Nie koniecznie musi coś kupować, może to być jedynie jakiś drobny dodatek, który podniesie jej samoocenę i sprawi, że poczuje się niezmiernie szczęśliwa i dowartościowana.

2. Eliksir życia

sklepy

Naukowcy udowodnili, że zakupy wydłużają życie, a to wszystko dlatego, że podczas zakupów nie czujemy się samotnie, nasz mózg zaczyna aktywnie pracować, a również dzięki umiarkowanemu wysiłkowi fizycznemu. Podczas shoppingu rozmawiasz z ludźmi, poruszasz się, zapamiętujesz ceny, liczysz kasę!

3. Zastrzyk młodości

shopping

Zakupy mają efekt anti-aging, więc dzięki nim wyglądamy o wiele młodziej. O naszym wieku świadczą nie tylko zmarszczki na naszej twarzy, ale również bagaż doświadczeń. Podczas zakupów czujesz się jak nastolatka, która nie ma żadnych kłopotów i zmartwień, na twarzy masz uśmiech i zdrowe rumieńce. Wyglądasz o 10 lat młodziej bez żadnych kosmetyków.

4. Tabletki na odchudzanie

zakupy

Jeśli chcesz mieć zawsze smukłą sylwetkę, to zamiast siłowni i spaceru, rób zakupy. Chodzenie, przysiady, skłony, skręty. Statystyczna kobieta każdego roku podczas robienia zakupów spala 48 tysięcy kalorii. Najważniejsze, aby po zakupach nie dać się skusić na jakieś ciastko z kawą w najbliższej kawiarni.

5. Prawie to samo, co orgazm

razem

Zakupy i wyprzedaże mogą dać kobietom tyle samo radości i przyjemności, co seks i orgazm. W dodatku nie musi się martwić, że może zajść w ciążę albo zarazić się jakąś chorobą, przenoszoną drogą płciową. Amerykańscy neurobiologowie przeprowadzili eksperyment, z którego wynika, że robienie zakupów uaktywnia te same obszary naszego mózgu, co osiąganie przyjemności podczas udanego seksu. Zakupy tak samo pobudzają fale gamma (najszybsze fale mózgowe), jak seks i zwycięstwo w zawodach sportowych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty