5 nowych i niezwykłych rodzajów turystyki

Dziś coraz więcej turystów decyduje się na nietypowe wakacje. Takie, którymi można byłoby się pochwalić w mediach społecznościowych. W niniejszym artykule opowiemy o nowych i niezwykłych rodzajach turystyki.

Dziś nikogo już nie zdziwisz wakacjami w Egipcie i nurkowaniem z akwalungiem, skokiem spadochronowym lub skokiem na bungee. Skoki i nurkowanie to tylko sporty ekstremalne. Nie można je nawet nazwać egzotyczną formą odpoczynku. Obecnie świat turystyki może zaoferować mnóstwo innych, ciekawych kierunków i segmentów turystyki.

1. Turystyka wiejska

dom

Owszem to nie Dubaj i nie Meksyk, ale dziś turystyka wiejska cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Ten rodzaj turystyki daje możliwość odpocząć z dala od zgiełku wielkiego miasta, na kilka dni poczuć się jak dziecko, które odpoczywa na wakacjach u swojej babci na wsi, poznać obyczaje i życie codzienne wsi.

Wśród zwolenników tego typu turystyki szczególną popularnością cieszą się strusie farmy, miodowe farmy, centra pszczelarskie. Na farmie każdy chętny może sobie wędkować, doić krowy, zbierać plony, przygotować paszę dla bydła na zimę. W dodatku wakacje na wsi są stosunkowo tanie, ponieważ możesz znaleźć takiego typu farmy w Polsce. Jeśli natomiast stać cię na wakacje za granicą, to śmiało wyruszaj do Australii na farmę kangurów.

2. Set jetting, czyli turystyka filmowa

foto 1

Turystyka filmowa to rodzaj turystyki, do grona wyznawców której należą, jak dzieci, tak i dorośli, których łączy pasja do filmów różnych gatunków. Fani Harry Pottera i Sherlocka Holmesa mogą udać się do Wielkiej Brytanii i napić się ulubionego napoju uczniów Hogwartu – kremowego piwa w czarodziejskiej wiosce Hogsmeade, pospacerować legendarną Baker Street, zwiedzić muzeum pod numerem 221B.

Turystyka filmowa stanowi nieograniczone źródło podróżniczych inspiracji: każdy z nas na pewno marzył o tym, by choć przez chwilę poczuć się jak ulubiony superbohater filmowy czy bajkowy. Fani płacą grubą kasę za to, aby odwiedzić miejsca, w których kręcono ulubiony film.

3. Turystyka gastronomiczna (turystyka kulinarna)

jedzenie

Od razu wyobrażamy sobie wieżę Eiffla, przytulną kawiarenkę, w której można zjeść pyszny francuski croissant i napić się aromatycznej kawy. Albo słoneczną Italię, pizzę i pyszny makaron z sosem pomidorowym i serem parmezan. Miłośnicy egzotycznych potraw marzą o pikantnych i nietypowych azjatyckich przekąskach i daniach. Wybór jest bardzo ogromny i różnorodny, więc każdy na pewno znajdzie coś specjalnego dla siebie.

4. Turystyka duchowa

widok

Jeśli poszukujesz źródeł spokoju i przemiany duchowej to na pewno musisz uprawiać turystykę duchową. Indie, Tajlandia, Indonezja – najpopularniejsze kierunki wśród wyznawców turystyki duchowej. Możesz tam dołączyć do różnych kursów medytacyjnych, jogi, spotkać się z przywódcami innych religii, które pomogą ukoić twoją duszę i odnaleźć własną naturę.

5. Backpacking, czyli podróżowanie z plecakiem

przyroda

Backpacking – forma indywidualnej turystyki, którą może uprawiać każdy z nas. Nawet jeśli masz w portfelu kilkadziesiąt dolarów, uda ci się zwiedzić cały świat z niewielkim bagażem. Wyznawcy podróżowania z plecakiem podróżują autostopem, korzystają z transportu publicznego, tanich noclegów (schroniska, namioty). Organizując tanią podróż na własną rękę, często szukają sobie towarzyszy podróży i korzystają z couchsurfing.org – strona internetowa, na której można znaleźć osobę, która przyjmie cię pod swój dach.

Czas płynie, życie toczy się dalej i najważniejsze, co musisz zrobić w swoim życiu to zobaczyć świat i czerpać z życia pełnymi garściami. Pakuj walizki i ruszaj w świat, wybierając jeden z wyżej wymienionych rodzai turystyki.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty