5 objawów uzależnienia od Instagram

Dziś media społecznościowe odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka. Na portalach społecznościowych poznajemy nowych ludzi, za pomocą mediów społecznościowych komunikujemy się, dzielimy się swoimi osiągnięciami, dokumentujemy swoje życie prywatne.

Psycholodzy przekonują, że niektórzy z nas cierpią na uzależnienie od social media. Sprawdź, jakie objawy świadczą o tym, że jesteś uzależniony od Instagram.

Co robiłeś ubiegłego wieczora? Na pewno to samo, co poprzedniego i kilka tygodni temu. Mianowicie: przeglądałeś na Instagramie zdjęcia, wpisy swoich znajomych, bliskich i nie tylko. Gratulacje! Jesteś uzależniony od social media. Niektórzy Z NAS każdego dnia korzystają z mediów społecznościowych, ponieważ to ich hobby, natomiast inni wolą przebywać w świecie wirtualnym, a nie rzeczywistym.

Media społecznościowe rujnują nasze życie tak samo, jak alkohol i narkotyki. Psycholodzy przekonują, że dziś wiele osób na całym świecie jest uzależnionych od Instagram.

Istnieje przynajmniej 5 objawów uzależnienia od Instagram. Jeśli zauważyłeś u siebie przynajmniej dwa z nich, to możemy mówić o wczesnym stadium choroby.

1. Kiedyś to była kawa

foto

Kiedyś zawsze po obudzeniu się szedłeś do kuchni, aby napić się pysznej, aromatycznej kawy, dziś natomiast pierwsze, co robisz po tym, jak otworzysz oczy, to bierzesz do rąk telefon i sprawdzasz, co tam słychać na Instagramie albo wrzucasz kolejną fotkę, pokazującą, co jesz na śniadanie.

2. Filtry i edytory zdjęć

telefon

Na twoim smartfonie jest mnóstwo różnych aplikacji do obróbki zdjęć, filtry i edytory? Nie przesadź, bo niebawem nie będziesz miał miejsca na telefonie. Zanim wrzucisz fotkę na Instagram, zawsze go obrabiasz i edytujesz na telefonie. Po zrobieniu zdjęcia jeszcze godzinę wydajesz na to, by wybrać to odpowiednie. Później zabierasz się do wybierania odpowiedniego filtra.

3. Problemy z pamięcią i koncentracją

insta

Pojawiają się problemy ze skupieniem uwagi, jesteś niepozbierany, roztrzęsiony, masz zaburzenia koordynacji ruchowej. Oczywiście awitaminoza, stres i zmęczenie mogą być przyczyną zaburzenia pamięci i koncentracji. Jednak social media również mogą mieć na to istotny wpływ. Budzisz się w nocy, aby opublikować lub sprawdzić wiadomości na Instagramie, być na bieżąco z informacjami publikowanymi w mediach społecznościowych. Rano natomiast jesteś przemęczony, czujesz się mniej szczęśliwy, jesteś niezadowolony ze swego życia.

4. Zespół abstynencyjny

program

Nie chodzi wcale o sytuację, kiedy internet może uratować twoją karierę czy zachować związek. Nie musisz martwić się o to, aby na czas wysłać jakiegoś e-maila lub ważne dokumenty. Jednak masz przed sobą fantastyczny krajobraz, ale nie masz możliwości go sfotografować. Nie mając dostępu do Internetu, nie możesz obserwować ulubionych vlogerów na Instagramie i sprawdzać, co nowego opublikowano w social media. Po czymś takim oczywiście masz zepsuty humor, jesteś zdołowany i załamany. Czujesz, jakby uszło z ciebie całe życie. Uratować sytuację może nowa dawka internetu.

5. Efekt lustrzanego odbicia

lustro

Zależy ci na tym, co myślą i piszę o tobie inni. Ich reakcja często jest tym, co tkwi w twojej podświadomości. Jest odbiciem twoich myśli i przekonań. Jesteś niezmiernie szczęśliwy, kiedy ilość lajków pod twoim zdjęciem lub postem nieustannie rośnie. Jeśli twój chłopak lub przyjaciółka nie dali ci lajka, uważasz ich za zdrajców.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty