5 oznak, że czas się przebranżowić

Jeśli przypomnieć sobie, o czym marzyliśmy w dzieciństwie, to na pewno jednoznacznie możemy stwierdzić, że nasze marzenia się wyróżniały rozległością, pomysłowością i nieograniczonymi możliwościami. Tylko dzieci potrafią tak naprawdę marzyć. Niestety, ale wraz z dorastaniem przychodzi uświadomienie tego, że niektóre marzenia pozostaną tylko marzeniami albo porzucamy je dla pieniędzy, więc często chodzimy do pracy, której nie cierpimy.

Czasami też się zdarza tak, że następuje wypalenie zawodowe. Nie czerpiemy zadowolenia, z tego, co robimy. Wtedy pojawia się pytanie: "Być może nie nadaje się do tego, co robię?" albo "Może tak naprawdę nigdy nie lubiłem swojej pracy?" Spodziewamy się, że po przeczytaniu niniejszego artykułu znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

1. Nie zależy Ci na dobrych wynikach twojej pracy

praca

Jeśli wcale nie zależy ci na odniesieniu sukcesów zawodowych i jak najlepszych wynikach pracy to oznacza, że czas zmienić pracę. Sukcesy powinny sprawiać ci przyjemność, inspirować albo zachęcać do dalszych działań. Jeśli jednak odnosisz sukcesy tylko dlatego, że dzięki nim dostajesz wysokie wynagrodzenie, to musisz coś zmienić. Zadaj sobie pytanie: "Czy chciałabym robić to, co robię, jeślibym nie dostawała za to pieniędzy? " Jeśli odpowiedź brzmi "Tak", to oznacza, że nie musisz nic zmieniać.

2. Traktowanie popełnianych przez Ciebie błędów

stres

Druga oznaka, że czas się przebranżowić – nie chcesz się przyznawać i naprawiać popełnionych błędów. Jednak w tym przypadku można bardzo często pomylić lenistwo i zobojętnienie względem pracy. Jak je odróżnić? Przykład: odwaliłaś kawał dobrej roboty i w końcu możesz odetchnąć i odpocząć. Później jednak okazuje się, że popełniłaś szereg błędów, które koniecznie trzeba naprawić. Oczywiście w pierwszej chwili jesteś podrażniona i zniechęcona. Wtedy musisz zadać sobie kluczowe pytanie: "Czy po tym, jak poprawię te błędy, będą usatysfakcjonowana?"

3. Pochmurny poranek

ranek

Początek dnia jest jednym z podstawowych czynników, który pomoże ocenić, czy jesteś właściwą osobą we właściwym miejscu. Jeśli od razu po obudzeniu się jesteś zmęczona, załamana, zdołowana, to być może chodzi o wypalenie zawodowe albo uświadomienie sobie tego, że masz kiepską pracę, którą nienawidzisz. Nie chodzi nam wcale o to, że po nieprzespanej nocy masz zły humor. Chodzi raczej o przewlekłe zmęczenie i ciągłe niezadowolenia z życia. Nie masz ochoty na to, by wstawać z łóżka i coś robić. Nie widzisz w tym żadnego sensu. W takiej sytuacji musisz poważnie się zastanowić nad tym, by coś zmienić, bo niebawem może dopaść cię depresja.

4. Pytania dotyczące pracy

pracowniki

Jeśli lubisz swoją pracę, to chętnie o niej rozmawiasz, gdyż większość naszego czasu spędzamy właśnie w pracy. Kiedy poznajemy nowych ludzi, to zazwyczaj pytamy je o to, kim pracują, co robią. Jeśli tego typu pytania cię irytują, to może oznaczać, że już czas się przebranżowić.

5. Szczegóły

papier

Początki są trudne. Kiedy zabieramy się do wykonania jakiegoś projektu, najtrudniej jest zacząć i pokonać lenistwo. Kiedy pracujemy, musimy zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły, by nasza praca była wysoko oceniona. Jeśli natomiast niechętnie się zabieramy do wykonania nawet najprostszych zadań, to może oznaczać, że nie lubimy tego, co robimy, więc już czas na to, by coś zmienić.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty