5 pomysłów na wakacje dla introwertyka

Introwertyk, wybierając się na wakacje, przede wszystkim poszukuje miejsca, które pozwoli mu się zanurzyć we własnych myślach i zostać sam na sam ze sobą. Odpocząć z dala od zgiełku wielkiego miasta oraz ludzi, spotkać się z naturą i podziwiać fantastyczne krajobrazy.

W niniejszym zestawieniu 5 najlepszych miejsc na wakacje dla introwertyków.

1. Laponia

laponia

Jeśli chcesz się zanurzyć w bajkowej atmosferze, to najlepiej wybrać się w najbardziej oddalony na północy zakątek Finlandii – Laponię. Jednak warto pamiętać o tym, że nie uda ci się tam za bardzo pozwiedzać, ponieważ większość zabytków architektonicznych zostały zniszczone podczas II Wojny Światowej.

Jednak większość introwertyków wybiera się do Laponii nie dla atrakcji turystycznych, lecz pięknej, dziewiczej przyrody: lasy sosnowe, Zorza Polarna, białe noce. Można pośmigać sobie na nartach, napić się pysznej gorącej czekolady, siedząc przy kominku i rozważając nad sensem życia. Również warto odwiedzić różne festiwale i Rezydencję Św. Mikołaja.

2. Manarola, Włochy

manarola

Manarola – jedno z najstarszych miasteczek na północy Włoch. Jego największa atrakcja to niesamowite, kolorowe domki, które zachwycają różnorodnością i architekturą. Jest to miasteczko rybackie, dlatego będąc w Manarola, koniecznie musisz spróbować pysznych ryb i wina, które idealnie smakuje w połączeniu z owocami morza.

3. Montepulciano, Włochy

włochy

Jeszcze jedno piękne włoskie miasteczko, położone na wzgórzu. W Montepulciano kręcono sceny do filmu Saga "Zmierzch: Księżyc w nowiu", "Niebo". Jeśli jesteś koneserem wina, to możesz tu spróbować naprawdę wyjątkowego trunku. Montepulciano może się poszczycić niesamowitą architekturą i fantastycznym krajobrazem.

4. Ericeira, Portugalia

portugalia

Turyści przyjeżdżają do Ericeiry tylko ze względu na morze. Lato na okrągło, świeże ryby i owoce morza. Na szczególną uwagę zasługują ryby, smażone na grillu – prawdziwa pycha!

Jeśli jesteś zwolennikiem sportów ekstremalnych, to możesz sobie posurfować. Znany surfer Tiago Pires jest rodem z Ericeiry.

Jeśli lubisz spokój i ciszę, to możesz spacerować, czytać książki, wieczorem wybrać się do restauracji, a w nocy na plażę, by podziwiać gwieździste niebo.

5. Gásadalur, Wyspy Owcze

gasadalur

Wyspy Owcze zachwycają swoim pięknem i przyrodą. Na szczególną uwagę jednak zasługuje wyspa Vágar, należąca do archipelagu Wysp Owczych w kształcie psiej głowy. Ma 177,16 km²; mieszka na niej 2987 osób. Na wyspie Vágar mieści się wieś Gásadalur. Obecnie posiada tylko 15 stałych mieszkańców. Wioska otoczona jest jednymi z największych gór wyspy i ma niedostępny brzeg, przez co jest praktycznie odcięta od świata zewnętrznego. Na wyspie znajduje się 3 wodospady. Jeden z nich wpada do Oceanu Atlantyckiego.

Jeśli nie stać cię na wakacje za granicą, to możesz odpocząć w domu przy filiżance dobrej herbaty i książki albo wybierając się w weekend za miasto. Najważniejsze to nie miejsce, lecz umiejętność dobrze zorganizować i spędzić czas wolny.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty