5 porannych nawyków, które ulepszą Twoje życie

Każdy z nas doskonale wie, że to właśnie od poranka zależy cały dzień, dlatego należy dobrze go zacząć. Większość z nas rano wszystko robi w pośpiechu i nie wie, że istnieje kilka prostych i skutecznych sposobów, jak naładować się pozytywną energią na cały dzień.

Istnieją nawyki na idealny dzień i nawyki, które rujnują twój dzień. Pierwsze pomagają naładować się pozytywną energią i sprawiają, że dopisuje nam humor w ciągu dnia, drugie natomiast zakłócają pracę organizmu, na skutek czego przybieramy na wadze, a nasza skóra traci jędrność i młody wygląd. W niniejszym zestawieniu 5 porannych nawyków, które warto wprowadzić w życie od zaraz.

1. Wczesne wstawanie

ranek

Poranna pobudka sprawia, że nasz układ nerwowy przebywa w stanie spokoju. Mając do dyspozycji wystarczająco czasu, możemy na spokojnie, bez pośpiechu, zjeść śniadanie, ubrać się i sprawnie wyjść z domu. Rano jesteśmy najbardziej produktywni, więc jest to najbardziej odpowiednia pora na rozwiązywanie różnych problemów, załatwianie spraw i podejmowanie decyzji.

2. Zamiast kawy szklanka ciepłej wody z sokiem z cytryny na czczo

woda

Ciepła woda z cytryną to napój, który wspomaga naszą odporność, wątrobę, trawienie i metabolizm. Jest doskonałym wymiataczem toksyn i złogów. Do przygotowania napoju będziesz potrzebowała szklanki ciepłej wody i 1\4 cytryny, z której wyciskamy sok.

3. Naprzemienny prysznic

mycie

Naprzemienny prysznic to doskonały początek dnia. Pomaga się obudzić i naładować energią. Ponadto naprzemienny prysznic poprawia wygląd skóry oraz jej koloryt, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie krwi i ukrwienie tkanek. Dodatkowo, taki prysznic hartuje organizm, dzięki czemu staje się on odporniejszy na ataki różnych chorób. Często to właśnie podczas takiego prysznica przychodzą nam do głowy genialne pomysły i rozwiązania.

4. Sport

sport

Może to być dowolny rodzaj wysiłku fizycznego: bieganie, poranna gimnastyka, pływanie, joga. Jedno, o czym musisz zawsze pamiętać, to regularność. Każdy poranek należy zaczynać od ćwiczeń fizycznych, które pomogą nam zachować smukłą, piękną sylwetkę i cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Dodatkowo, wysiłek fizyczny pomaga spalać tkankę tłuszczową, pobudza produkcję endorfin. Wystarczy poświęcić kilkadziesiąt minut dziennie na trening.

5. Zdrowe śniadanie

śniadania

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, więc musisz uświadomić sobie, że od regularnego spożywania śniadania w znacznym stopniu zależy twoje zdrowie i nastrój. Większość z nas w pośpiechu je śniadanie, nawet nie zastanawiając się nad tym, co ma na talerzu. Często jemy kanapki, drożdżówki, tosty, smażoną kiełbasę, boczek, czyli potrawy, które nie można nazwać zdrowymi. Po spożyciu takiego śniadania nasz organizm całą swoją energię skierowuje na to, by to wszystko strawić, więc czujemy zmęczenie i chce nam się spać.

Jeśli chcesz naładować się energią na cały dzień i cieszyć się zdrowiem, na śniadanie musisz jeść produkty bogate w węglowodany złożone, czyli warzywa, grzyby, kaszy, pieczywo pełnoziarniste. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez mięsa, to lepiej postawić na chude mięso i drób.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty