5 powodów, dla których decydujemy się na krótki romans

Przygoda na chwilę często staje się przyczyną rozpadu nawet najtrwalszego związku. Jeśli partner, będąc w związku, coraz bardziej oddala się emocjonalnie od swego partnera, ten może się zdecydować na nowy związek, kiedy poprzedni jeszcze nie został zakończony.

Kiedy tuż po zakończeniu długiego związku decydujemy się na kolejny związek, to najczęściej chodzi o przelotny romans. W niniejszym artykule słów kilka o przyczynach, dla których wchodzimy w przelotną relację.

1. Przelotny romans ma konkretny cel

kawa

Przelotny romans to swoista forma ucieczki przed rzeczywistością, prosty sposób na szybkie przejście przez ten okres smutku. Pomaga nam przeżyć rozstanie i jest źródłem, z którego możemy czerpać emocje i uczucia. Jest formą buntu przeciwko życiu. Czasami decydujemy się na nowy związek tylko dlatego, że opanowuje nas strach przed samotnością. To pochopna decyzja, która pomaga ukoić ból po rozstaniu, stwarzając iluzję nowej miłości. Łatwiej jest znosić ból po rozstaniu z kimś, komu na tobie zależy niż w samotności.

2. Wielkie nadzieje

pocalunek

Nie warto decydować się na krótki związek tylko po to, by naprawić błędy, popełnione w poprzednim. Wizerunek rycerza na białym koniu może być fałszywy. Być może lepiej ochłonąć i dojść do siebie po zakończonym związku. Zaczekaj na partnera, który ukoi twój ból i rekompensuje brak miłości. Czasem trzeba po prostu zrobić sobie pauzę i zastanowić się, czego oczekujesz od nowego związku i partnera.

3. Za szybko, stanowczo za szybko

kwiaty

Jeśli zbyt długo trwasz w toksycznym związku, to po jego zakończeniu, chcesz jak najszybciej nadrobić stracony czas. Chcesz się przekonać, że możesz mieć wszystko i wszystkich na każde swoje zawołanie. Owszem, może to być wspaniałą motywacją do działania, ale na początku warto się przekonać, czy ta natychmiastowość nie zmusi cię do tego, by się spotykać z byle kim.

4. Romans na ukojenie bólu

randka

Najczęściej decydujemy się na przelotny romans tylko po to, by ukoić ból po rozstaniu i się uzdrowić. Z reguły szybko się kończy, a ból jeszcze bardziej się nasila. Kiedy decydujemy się na nowy związek, tylko po to, aby wyleczyć złamane serce, to wykorzystujemy swego nowego partnera, którego prawdopodobnie porzucimy, jak tylko przestanie nam być potrzebny. Musisz szczerze powiedzieć nowemu partnerowi o tym, że jest dobrze ci z nim, ale raczej nie chciałbyś się wiązać.

5. Ból emocjonalny nie zabija

wiatr

Ból emocjonalny, uwolnienie się od niego oraz uzdrowienie to nieocenione, wyjątkowe doświadczenie życiowe, które dodaje nam sił i czyni nas silniejszymi. Ból emocjonalny nie zabija, jeśli oczywiście nie skłoni nas do targnięcia się na swoje życie.

Czerp z życia pełnymi garściami, ale staraj się unikać nowych związków. Zanim zdecydujesz się na nową relację, zrób pauzę, poświęć czas na robienie rzeczy, które sprawiają ci przyjemność, postaraj się przeboleć swoją stratę, pogodzić się z tą nową rzeczywistością i zaakceptować ją, zanim będzie można pójść dalej. Przemyśl swoją przyszłość. Możesz wejść w nowy związek tylko wtedy, kiedy jesteś na 100% pewny, że poprzedni na pewno jest już zakończony.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty