5 powodów, dla których warto zapisać dziecko na naukę tańca

Dziś taniec to nie tylko styl życia, ale również najmodniejsza forma treningu, zwłaszcza wśród nastolatków. Czy warto zapisać dziecko na naukę tańca? W niniejszym artykule słów kilka o korzyściach płynących z tańca.

Twoje dziecko uwielbia oglądać taneczne show? I próbuje powtórzyć niektóre ruchy i kroki? Jak na to reagować? Czy warto zapisać dziecko na naukę tańca?

taniec

Pytania, które często zadają sobie rodzice małych gwiazd. Odpowiedź jest oczywista: taniec to wspaniała możliwość zaprezentować swój talent, więc dziecko na pewno powinno tańczyć! Istnieje przynajmniej 5 powodów, dla których warto postawić na taniec.

1. Taniec jest rodzajem aktywności sportowej

trening

Dorosła osoba nie zawsze może się zmusić do jazdy na nartach lub biegania. Natomiast każdy z nas chętnie zabierze się do nauki tańca, zwłaszcza w miłym towarzystwie. Najlepiej naukę pierwszego tańca zaczynać jak najwcześniej, kiedy to mamy giętkie młode ciało, które wytrzyma wszystkie obciążenia. Dziecko będzie miało piękny kształt sylwetki i elegancką postawę, będzie poruszać się z gracją i mieć rozwiniętą koordynację ruchową.

2. Dyscyplina i ambicje

dzieci

Każdy rodzic chce, aby jego pociecha posiadała takie cechy. Dziecko, które zazwyczaj nie słucha tego, co mówią rodzice, dzięki tańcom nawet nie zauważając tego, nauczy się samodyscypliny i samokontroli. Taniec to skupienie, ciężki wysiłek i wytrwałość. Tylko dzięki temu dziecku uda się osiągnąć sukces i wyróżnić się z tłumu.

3. Kompetencje społeczne (umiejętności interpersonalne)

dziewczynki

Taniec kształtuje umiejętności interpersonalne, zwłaszcza jeśli dziecko podejmuje naukę tańca w wieku 3-5 lat. Dziecko nauczy się współpracować z innymi ludźmi, czyli pracy w grupie lub parze, sztuki kompromisu. Trener odgrywa ważną rolę w kształtowaniu umiejętności interpersonalnych. Nauczy dziecko budować relacja z rówieśnikami, cieszyć się nie tylko ze swoich sukcesów, ale również swoich przyjaciół.

4. Rozwijanie wyobraźni

super

We współczesnym świecie umiejętność stworzenia czegoś nietypowego, oryginalnego stała się niezwykle cenna. Kreatywność może przejawiać się w każdej dziedzinie. Taniec nauczy dziecko wymyślać coś nowego za pomocą ruchów i uczuć, a także zdolności do krytycznej samooceny i wytyczania sobie celu do realizacji.

5. Poszerzone horyzonty

ładne

Po kilku latach nauki tańca twoje dziecko zacznie uczestniczyć w różnych konkursach tanecznych. Odwiedzi nowe kraje, pozna ich kulturę i obyczaje. To zawsze nowe niezapomniane wrażenia i wspaniały sposób na zmotywowanie się do tańca.

Kiedy na pewno już wiesz, że chcesz zapisać dziecko na naukę tańca, musisz dobrać odpowiednią szkołę i trenera. Oprócz tego zapytaj swoje dziecko, jaki styl tańca najbardziej go fascynuje. Również zwróć uwagę na salę do ćwiczeń. Musi być duża, wyposażona w lustra, parkiet do tańca, jakościową klimatyzację.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty