5 powodów, dlaczego dobrobyt może być zgubny

Ktoś miał szczęście urodzić się w bogatej rodzinie, inni natomiast muszą do wszystkiego dochodzić sami i nikomu niczego nie zawdzięczają. Jednak każdy z nas marzy o życiu w dostatku. Najważniejsze w tej kwestii – nie przesadzić. W przeciwnym razie bogactwo może ściągnąć na ciebie same problemy.

Większość z nas marzy o bogactwie i narzeka na brak pieniędzy. Jednak mało, kto się zastanawia nad tym, że czasami bogactwo może być zagrożeniem i przekleństwem. W niniejszym artykule kilka dowodów na to, że dobrobyt może być zgubny.

1. Luksus

pokój

Na pewno większość z nas marzy o tym, aby żyć w luksusie, ale im więcej człowiek ma, tym więcej chce. Jak wynika ze statystyk, w najlepszych krajach do życia (Japonia, Szwajcaria) jest najwięcej samobójstw.

2. Minusy dobrobytu

negatywnie

Bogaty człowiek, który ma dostęp prawie do wszystkiego, z czasem zaczyna szukać nowych emocji i doznań. Mogą to być narkotyki, alkohol, hazard etc.

3. Przyzwyczajenie

stres

W ciągu całej historii ludzkości człowiek walczy, pokonuje różne trudności, by osiągnąć cel i sukces. Z natury jesteśmy nastawieni na to, aby nigdy się nie poddawać i walczyć do końca. Im trudniejsze życie, tym bardziej człowiekowi na nim zależy. Kiedy natomiast żyjemy w luksusie, przestajemy doceniać, to, co mamy, czasami zapominamy o tym, że nasze życie to ciągła walka, więc w pewnym momencie możemy stracić wszystko, co mamy.

4. Cel w życiu

przyroda

Marzenia i cele są swoistą dźwignią, która zmusza nas do tego, aby iść do przodu. Jeśli już mamy wszystko i nie mamy więcej żadnych celów i planów, to utykamy w jednym miejscu na stałe, wpadamy w depresję, tracimy radość życia.

5. Porażka pobudza do działania

początek

Szczęście można osiągnąć tylko wtedy, kiedy się pokona szereg trudności i wypróbowań na swojej drodze życiowej. Kiedy się żyje w luksusie, trudno jest zrozumieć, czym jest prawdziwe życie, samodoskonalenie i rozwój osobisty.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty