5 powodów, przez które nie możesz schudnąć

Bardzo często osoby, stosujące dietę, nie mogą schudnąć nawet wtedy, kiedy przestrzegają wszystkich wskazówek i zaleceń dietetyków. Waga stoi w miejscu, a dodatkowe metody i zasady zdrowego odżywiania na nic się nie przydają. Dlaczego tak się dzieje?

Pierwsze, co przychodzi do głowy, to oczywiście stan zdrowia. Myślimy, że coś nam dolega, dlatego nie możemy schudnąć. Prawda jednak jest całkiem inna. Po prostu nie wiemy, jak prawidłowo należy się odchudzać i popełniamy te same błędy, co miliony innych osób na całym świecie. Oto lista 5 błędów najczęściej popełnianych w czasie odchudzania.

Błąd Nr 1: szybko się poddajemy

dieta

Niektórzy myślą, że tkanki tłuszczowej, którą się gromadziło przez wiele miesięcy lub nawet lat, można się pozbyć w ciągu kilku tygodni. Nic bardziej mylnego. Nawet nie warto spodziewać się, że zbędne kilogramy znikną w mgnieniu oka bez żadnego wysiłku.

Owszem, głodówki pomogą ci szybko schudnąć, ale musisz pamiętać o tym, że jak tylko zaczniesz normalnie się odżywiać, stracone kilogramy wrócą, być może nawet z nadwyżką.

Jeśli chcesz schudnąć, to oczywiście musisz zmienić swój jadłospis i zacząć spożywać mniejsze porcje, ale musisz robić to stopniowo. Najlepiej zacząć zdrowo się odżywiać, spożywając codziennie około 1300 kcal.

Błąd Nr 2: za mało ruchu i sportu

trening

Jeśli podczas stosowania diety zauważyłeś, że waga stoi w miejscu, to jest sygnałem, że za mało się ruszasz. Zacznij uprawiać sport. Jeśli natomiast podczas odchudzania postawiłeś przede wszystkim na sport, to nie musisz zwracać uwagi na wagę. Musisz kontrolować i śledzić przede wszystkim wymiary, bo mięśnie ważą więcej niż tłuszcz.

Podczas odchudzania najlepiej nie tylko kontrolować swoją wagę, ale także wymiary, aby śledzić postępy w odchudzaniu, zarówno pod względem wagi, jak i rozmiarów naszego ciała.

Błąd Nr 3: niedobór snu

waga

Niektórzy z nas nie mogą schudnąć tylko dlatego, że nie mogą się normalnie wyspać. Śpimy maksymalnie 5-6 godzin na dobę, a niedobór snu, szczególnie w wypadku kobiet, może być główną przyczyną tego, że waga stoi w miejscu. Organizm kobiety potrzebuje więcej czasu na zregenerowanie się niż męski. Dodatkowo podczas snu nasz organizm produkuje hormon, który wspomaga odchudzanie.

Błąd Nr 4: zbyt często się ważysz

tłuszcz

W pogoni za idealną wagą ważymy się kilka razy na dobę, zwłaszcza podczas stosowania diety. Nie warto zbyt często się ważyć – wystarczy jednego razu w tygodniu, ale należy robić to zawsze o tej samej porze. Na naszą wagę mają wpływ dziesiątki czynników, np. pora dnia, dzień cyklu, fakt czy jesteśmy po posiłku czy przed, ile wypiliśmy, więc nie trzeba się ważyć kilka razy dziennie.

Błąd Nr 5: jeśli bez przerwy podjadasz, nie spodziewaj się, że odchudzanie przyniesie efekty

chudnie

Większość z nas uważa, że podjadanie nie może być przyczyną tycia, ponieważ kilka ciasteczek lub czekoladek nie może zawierać dużo kalorii. Jeśli jednak policzyć ogólną liczbę przekąsek w ciągu dnia, to może się okazać, że zjadłeś więcej, niż planowałeś. Przekąski musisz traktować tak samo, jak pełnocenny posiłek i kontrolować ich ilość. Również warto zrezygnować ze spożywania węglowodanów prostych i słodyczy.

Jeśli chcesz skutecznie schudnąć, to musisz przestać popełniać błędy, wymienione w niniejszym artykule i na pewno niebawem się będziesz cieszyć smukłą, piękną sylwetką.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty