5 produktów, które szkodzą skórze

Naukowcy udowodnili, że młodość skóry bezpośrednio zależy od produktów, które spożywamy. Co robić? Zmniejszyć spożywanie produktów, które szkodzą skórze. Wyeliminuj te produkty z codziennej diety, a zyskasz piękną cerę i zdrową skórę, zapomnisz o zmarszczkach i wypryskach.

Starasz się odżywiać zdrowo, ale twoja skóra nadal wygląda nie najlepiej? Nie ma w tym nic dziwnego, przecież nasza skóra reaguje na wszystko, co spożywamy. Nie wszystko, co korzystnie wpływa na naszą sylwetkę, tak samo korzystnie wpływa na stan skóry. W niniejszym zestawieniu produkty, które warto wyeliminować z jadłospisu.

1. Mleko

mleko

Nabiał jest bogaty w witaminę D i czasami jest jedynym źródłem tej witaminy dla wielu z nas. Jednak naukowcy wciąż się spierają, czy krowie mleko faktycznie jest takie zdrowe dla osób dorosłych. Dosyć często mleko powoduje wypryski na twarzy, ponieważ zawiera mnóstwo hormonów anabolicznych.

2. Słodycze

ciastka

Nie od dziś wiadomo, że istnieje związek pomiędzy spożywaniem słodyczy a trądzikiem. Czekolada posiada wysoki indeks insulinowy, a to oznacza, że po jego spożyciu znacznie wzrasta poziom insuliny we krwi. To z kolei powoduje wzmożone problemy z trądzikiem i pojawienie się wyprysków na twarzy. Chcesz poprawić humor? Zamiast spożywania drożdżówek i czekoladek obejrzyj dobrą komedię albo weź kąpiel z olejkami eterycznymi.

3. Kawa

kawa

Kawa – ulubiony napój milionów osób na całym świecie posiada liczne właściwości lecznicze, od poprawy metabolizmu do właściwości przeciwnowotworowych. Kawa przyspiesza rozkład kolagenu, na skutek czego nasza skóra szybciej się starzeje. Staje się mniej jędrna i elastyczna. Nie namawiamy cię do całkowitego wyeliminowania kawy ze swojej codziennej diety. Możesz każdego dnia wypijać jedną-dwie filiżanki kawy. Jednak jeśli chcesz na długie lata zachować młodość i jędrność skóry, po każdej filiżance kawy wypij szklankę wody.

4. Sól

sól

Na pewno nie uda ci się całkowicie wyeliminować sól z diety. Zawarta jest w wielu produktach spożywczych, zwłaszcza w daniach gotowych. Od domowych ogórków kiszonych do ketchupów i kotletów. Produkty z jej wysoką zawartością prowadzą do wysuszenia skóry, obrzęków, a to sprawia, że wyglądasz na dużo bardziej zmęczoną, niż jesteś w rzeczywistości.

5. Alkohol

alkochol

Alkohol to największy wróg naszej skóry i sylwetki. Poważnie odwadnia organizm, wysuszając skórę i odbierając jej blask, prowadzi do obrzęków, rozszerzeniu porów, pojawieniu się pajączków na skórze, zmarszczek. Oprócz tego mocne trunki negatywnie wpływają na kolor skóry. Dietetycy i lekarze uważają, że najbardziej szkodzą naszej skórze tradycyjne damskie alkohole: czerwone wino, drinki . Zawierają dużą ilość cukru.

Chcesz na długie lata zachować urodę i młodą skórę? Po kawie pij wodę, spożywaj jak najwięcej kompotów i zielonej herbaty. Żadnego śmieciowego jedzenia i alkoholu!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty