5 prostych trików, które przedłużą życie pralki

Dziś kobiety nie wyobrażają sobie życia bez pralki, która ułatwia im życie i pranie. Wystarczy przypomnieć sobie, jak nasze babcie prały ręcznie, aby po raz kolejny docenić ten wynalazek.

Właśnie dlatego powinnaś pamiętać o prostych trikach, które pomogą przedłużyć żywotność twojej pralki. Musisz dbać o nią, by służyła długie lata bez awarii.

Jeśli zauważyłaś, że twoja pralka zakłóca, na przykład głośno pracuje albo zbyt mocno się trzęsie podczas wirowania, może to świadczyć o awarii albo o tym, że wymaga natychmiastowego wyczyszczenia.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu pralki, jeśli nie chcesz, aby doszło do jakiejś poważniej awarii. Informacje na temat tego, jak wyczyścić pralkę znajdziesz w instrukcji obsługi pralki albo w internecie.

1. Uszczelka

brud

Na początku musisz wyczyścić uszczelkę, nazywaną czasami również kołnierzem lub fartuchem z zalegających w niej resztek brudu. Możesz ją przemyć specjalnym płynem do mycia naczyń albo sodą oczyszczoną.

Aby skutecznie poradzić sobie z powstałym już nalotem oraz resztą nieczystości zalegających w fartuchu należy w szczeliny uszczelki wsypać sodę albo nalać płynu i następnie dokładnie wyczyścić.

2. Drzwi pralki

pralka

Drzwi pralki należy przecierać po każdym praniu, by się pozbyć nadmiaru wilgoci, która jest przyczyną powstawania pleśni. Po praniu drzwi pralki zostaw otwarte.

3. Pojemnik na proszek

proszek

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu pojemnika na proszek, aby zapobiec pojawieniu się pleśni i osadu. Po tym, jak dokładnie wyczyścisz pojemnik, należy dobrze go osuszyć. Osad możesz usunąć za pomocą sody oczyszczonej i octu.

4. Osad

prblem

Osad usuwamy za pomocą zwykłego octu. Jeśli nie masz octu, możesz użyć kwasku cytrynowego. Wsyp kwasek do pojemnika na proszek i nastawiając temperaturę na 90°C, zaprogramuj pralkę na pełen cykl prania.

5. Czyszczenie filtra pralki

filtr

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu filtra, który zazwyczaj się znajduje w małe przegródce na dole pralki. Przed wyjęciem filtru, postaw miskę na wypadek, jeśli w pralce zostały resztki wody. Podważ lekko wieczko i odkręć filtr, po czym włóż go pod zimną wodę i delikatnie przemyj. Wyczyszczony, osuszony filtr wkładamy na miejsce i zakręcamy.

Spodziewamy się, że niniejsze triki pomogą ci samodzielnie wyczyścić pralkę, dzięki czemu będzie służyć ci długie lata.

Pamiętaj jednak o tym, że przed wykorzystaniem opisanych w niniejszym artykule sposobów, warto zasięgnąć opinii specjalisty.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty