5 roślin, które przyciągają bogactwo

Rośliny to żywe organizmy. Z pewnością można powiedzieć, że niektóre rośliny mają pozytywne działanie, inne natomiast psują atmosferę w domu. Są również rośliny, które przyciągają bogactwo.

1. Skradzione drzewko pieniężne

drzewko pieniężne

O tej roślince na pewno słyszał każdy nawet ten, kto nie przepada za roślinami. Drzewko pieniężne, jak wynika z samej nazwy, przyciąga pieniądze i bogactwo. Cieszy się ogromną popularnością również ze względu na to, że jest rośliną małowymagającą. Na dodatek upiększa mieszkanie. Właśnie dlatego, kiedy się decydujemy na rośliny doniczkowe, wybieramy właśnie drzewko pieniężne.

Jednak mało kto wie, że drzewko będzie przyciągać bogactwo tylko wtedy, kiedy się spełni kilka warunków. Najlepiej nie kupować roślinki w sklepie, lecz ukraść kilka sadzonek drzewka na przykład u swoich znajomych, którym dobrze się wiedzie w życiu. Następnie roślinę należy zanurzyć do wody, a później posadzić drzewko w czerwonej lub zielonej doniczce, na której dno należy wsypać żwir i położyć monetkę.

Później należy dokładnie dbać o swoje drzewko pieniężne, aby zawsze było zdrowe, zielone i piękne. Jeśli liście zaczynają żółknąć i usychać, nie warto usuwać porażone liście, zaczekaj, aż same opadną. Jeśli drzewko pieniężne zakwitnie, to możesz mieć 100% pewność, że pieniądze na stałe zagoszczą w twoim domu.

2. Burżuazyjny geranium bodziszek

geranium

Geranium bodziszek ma wiele właściwości leczniczych i kosmetycznych. Roślina może być stosowana zarówno wewnętrznie w formie naparów do picia, jak i zewnętrznie w postaci różnych maseczek do twarzy. Jest również rośliną, odstraszającą owady i przyciągającą pieniądze.

Bodziszek na pewno nie pomoże wygrać miliona w totka lub dostać niespodziewany spadek, ale zapewni stabilność finansową swoim gospodarzom.

Bodziszek potrzebuje dużo słońca, umiarkowanego podlewania oraz regularnego nawożenia. Chłopi nazywali geranium bodziszek rośliną burżuazyjną, a jak wiadomo, burżuazja to była niegdyś bardzo zamożna warstwa społeczna.

3. Opiekuńczy kaktus

kaktus

Kaktus nie tylko upiększa mieszkanie, ale także dba o stabilność finansową domu, w którym rośnie. Również pomaga rozsądnie wydawać zarobione pieniądze. Jeśli kaktus zakwitnie, to możesz być na 100% pewny, że niebawem będziesz miał jakieś dodatkowe źródło dochodu.

Kaktus jest rośliną małowymagającą. Potrzebuje dużo słońca, umiarkowanego podlewania i nawożenia.

4. Dracena Sandera

dracena

Dracena Sandera często nazywana jest Lucky Bamboo (Szczęśliwy Bambus). W Azji uważana jest za symbol szczęścia, bogactwa i sukcesu. Jeśli odpowiednio dbać o roślinę, która będzie się komfortowo czuć w twoim domu, to pieniądze na stałe zamieszkają w twoim portfelu.

Dracena Sandera jest rośliną małowymagającą. Potrzebuje obfitego podlewania i dużo słońca. Wypuszczanie nowych liści zapowiada przypływ gotówki.

5. Hojna cytryna

cytryna

Drzewko cytrynowe zawiera w sobie mnóstwo pozytywnej energii, dzięki której w domu, w którym ono rośnie, rzadko zdarzają się kłótnie. Na dodatek roślina przyciąga bogactwo, zwłaszcza wtedy, kiedy owocuje.

Cytryny wymagają ciepłego i jasnego stanowiska, gdzie jest dużo rozproszonego światła. Drzewko cytrynowe nie należy zbyt często podlewać, ponieważ źle to wpływa na roślinę. Temperatura w pokoju nie powinna przekraczać 16 stopni Celsjusza. Wiosną, kiedy drzewko cytrusowe puszcza młode odrosty, najlepiej ustawić na jasnym stanowisku, ale nie narażonym na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty