5 sekretów dobrego golenia dla kobiet

Golenie – szybki i prosty zabieg, który pomaga pozbyć się niechcianego owłosienia na ciele. Jednocześnie może być bardzo niebezpieczny, jeśli nie wiesz jak używać maszynki do golenia.

Jeśli nie znasz sekretów dobrego golenia, to może być przyczyną nadmiernej suchości skóry i wrastających włosów. W niniejszym artykule kilka korzystnych porad dla kobiet, jak poprawnie golić nogi i miejsca intymne, aby uniknąć podrażnień i innych nieprzyjemnych skutków golenia.

Porada Nr 1: Zawsze przed i podczas golenia używaj olejków kosmetycznych

golenie

Przed i po goleniu koniecznie aplikuj na miejsca intymne i nogi olejki kosmetyczne. Może to być olejek kokosowy, migdałowy lub oliwa. Olejek zmiękcza zarost i czyni go podatniejszym na ostrze, tworzy na skórze dodatkową warstwę, która ochroni przed podrażnieniami ostrzem, działa uzdrawiająco i regenerująco na skórę, świetnie nawilża, odżywia, ujędrnia. Skóra po aplikacji olejków jest gładka i jedwabna.

Porada Nr 2: Używaj do golenia kosmetyków dla mężczyzn

środki

Po pierwsze, kosmetyki do golenia dla mężczyzn są o wiele tańsze w porównaniu na przykład do pianki lub żelu do golenia dla kobiet, chociaż skład takich kosmetyków jest jednakowy. Po drugie, kosmetyki dla mężczyzn zawierają składniki, polecane do skóry wrażliwej. Jeśli będziesz używać pianki lub żelu do golenia dla mężczyzn, to na pewno nie będziesz się borykać z suchością skóry, zaczerwienieniami i podrażnieniami.

Porada Nr 3: Regularna wymiana wkładów i jednorazówek

pomocnik

Tępe, pokryty rdzą ostrza mogą powodować zadraśnięcia, zacięcia i podrażnienia skóry. W dodatku nie są skuteczne, ponieważ po długim stosowaniu ostrza się tępią, dlatego możesz mieć wrażenie, że na przykład nogi są szorstkie w dotyku nawet po starannym goleniu. Najlepsze rozwiązanie – zestaw jednorazówek, które po stępieniu ostrza bez żalu możesz wyrzucić i sięgnąć po nową maszynkę do golenia.

Porada Nr 4: Odpowiednio przygotowana skóra

skóra

Jeśli chcesz, aby skóra po goleniu była mniej podrażniona, a sam rytuał golenia był mniej uciążliwy, musisz odpowiednio przygotować skórę. Przed goleniem koniecznie użyj peelingu i gąbki do ciała do złuszczenia martwego naskórka, co znacznie ułatwia ślizg ostrza i zmniejsza ryzyko podrażnień, zacięć i zaczerwienień po goleniu.

Nigdy nie gol nóg i miejsc intymnych na sucho! Sucha skóra jest bardziej podatna na podrażnienia, więc po goleniu na sucho na niej mogą się pojawić straszne zaczerwienienia, czerwone kropki i podrażnienia. Nawet w sytuacjach podbramkowych zawsze używaj mydła lub pianki do golenia.

Porada Nr 5: Pamiętaj o poprawnym goleniu się

reguły

Zawsze zaczynaj od depilacji zgodnej z kierunkiem wzrostu włosa. Nie uszkodzisz wówczas naskórka. A jeśli jest potrzeba, żeby gdzieniegdzie poprawić, bo nie wszystkie włosy rosną w jednym kierunku, dopiero przeprowadź depilację pod włos. Depilacja zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa zapobiega pojawieniu się podrażnień, wrastających włosków. W dodatku po takiej depilacji włosy rosną wolniej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty