5 sekretów, jak pisać posty, by pozyskać followersów na Instagramie

Większość z nas myśli, że profil na Instagramie to tylko mnóstwo ładnych zdjęć różnych potraw, foty z wakacji czy sesji zdjęciowych. Media społecznościowe nie stoją w miejscu, więc użytkownikom już nie wystarczą tylko piękne foty. Chcą także poczytać jakieś ciekawe wpisy.

Istnieje przekonanie, że dobrze przygotowane wpisy już dawno ktoś wymyślił i napisał, a blogerzy pozyskują followersów wyłącznie dzięki swojej popularności, a nie ciekawym postom. Trudno nawet sobie wyobrazić, że któryś z nas może stworzyć wpis, który będzie lepszy od tego, który napisze popularny bloger. Blogerzy cały czas pracują nad tym, by stworzyć taki wpis, który pomoże powiększyć liczbę obserwujących i promować własny blog.

Jeśli chcesz, aby twój profil zmienił się w bloga, którego będą chętnie czytać wiele użytkowników, musisz zadbać nie tylko o ładne zdjęcia, ale także dobrze przygotowane wpisy. W niniejszym zestawieniu sekrety dobrego postu na Instagramie.

Sekret Nr 1: Zawartość i treść to podstawa

rozmowa

Już wiesz, jakich odbiorców powinny przyciągać twoje wpisy i co dokładnie chcesz przekazać swoim czytelnikom, teraz musisz wybrać styl przekazu. Musisz pamiętać o tym, że wpisy na Instagramie powinny mieć formę luźnego szkicu, a nie pracy naukowej. Najlepiej, jeśli napiszesz go w formie rozmowy. Każdy, kto wchodzi na Instagrama, nie chce zaprzątać sobie głowy jakimiś poważnymi problemami, chce poczytać coś ciekawego i jednocześnie przejrzystego. Muszą być przesiąknięte szczerością, humorem i prostotą.

Sekret Nr 2: Nazwa i początek – pułapka dla odbiorców

początek

Jeśli chcesz pozyskać jak najwięcej followersów, to pierwsze dwa zdania twego postu powinny stanowić swoistą pułapkę słowną dla nich. Powinny zachęcić odbiorców do tego, by przeczytać wpis do końca.

Sekret Nr 3: Długość tekstu ma znaczenie

linijka

Opisy i posty na Instagramie nie mogą być dłuższe niż 2200 znaków. Jednak w naszym przypadku to nie stanowi większego znaczenia, bo odbiorca z reguły zaczyna czytać post nie dłuższy niż 1000 znaków. Jeśli wpis jest dłuższy, to istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że użytkownik nie przeczyta go do końca.

Owszem, możesz zakończyć swój post w komentarzach czy wpisać link, po kliknięciu którego można kontynuować czytanie, ale jest to nie najlepsza opcja, więc warto z niej zrezygnować.

Sekret Nr 4: Formatowanie tekstu

smile

Podczas pisania wpisów nie można zapominać o akapitach, przecinkach, zdjęciach. Posty, których tekst się zlewa, na pewno nie przyciągną uwagi odbiorców. Zanim zaczniesz wrzucać posty na Instagram, poznaj tajniki formatowania tekstu.

Z pomocą przyjdą:

  • Emoji.
  • Enter na Instagram.
  • Kropki, gwiazdki.
  • Programy służące do formatowania.

Enter na Instagram to sprytny sposób na tworzenie nowych akapitów. Istnieje kilka sposobów na to, by tekst opisu się nie zlewał i jeden z najpopularniejszych to Braille Pattern Blank, który wygląda tak:“⠀”. Musisz nieco się pobawić z jego kopiowaniem i używaniem, ale na pewno warto.

Emoji – kolejny sprytny sposób na robienie akapitów na Instagramie i urozmaicenie tekstu obrazkami. Pamiętaj jednak o tym, by po tym, jak dodasz emoji nie robić odstępu. Pamiętaj także o umiarze i nie przesadź z zabawnymi buźkami.

Kropki i gwiazdki również nadają się do tego, by tworzyć nowe akapity, jednak one nie cieszą się aż tak dużą popularnością, jak dwa poprzednie sposoby. Możesz także powierzyć to zadanie popularnym programom, służącym do formatowania tekstu.

Sekret Nr 5: Tło, zdjęcia i nastrój – stanowią całość

foto

Musisz dobrać odpowiednie tło, zdjęcia oraz nastrój, które będą stanowić całość z twoim wpisem. Powinny przyciągać uwagę odbiorców i skłaniać do dalszego czytania.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty