5 sekretów rzeźbienia pięknych pośladków

Dzięki amerykańskim pisenkarkom Beyonce, Rihannie, gwieździe reality show Kim Kardashian i wielu innym celebrytkom kobiece kształty znów stały się modne. Przy tym piękne pośladki muszą być nie tylko zdrowe, ale także wysportowane.

O posiadaniu pięknej pupy marzą miliony dziewczyn na całym świecie. Jakie trudności trzeba będzie pokonać i jakich mitów pozbyć się na drodze do idealnej figury?

1. Ćwiczymy prawidłowo

trening

Jeśli trener na siłowni poświęca zbyt wiele uwagi ćwiczeniu kilku rodzajów mięśni pośladków, najprawdopodobniej poświęca czas kształtowaniu twojej pupy. Kształt pośladków faktycznie tworzą trzy rodzaje par mięśni, ale treningu potrzebuje tylko jedna z nich. Te największe mięśnie rzeźbią się za pomocą tradycyjnych ćwiczeń, takich jak przysiady lub wypady na nogę, zgiętą w kolanie. Rozpoczynać ćwiczenia trzeba wykorzystując tylko własną masę ciała. Stopniowo można dodawać różne obciążenia.

2. Żyjemy według harmonogramu i nie biegamy

pupa

Bieganie nie pomoże podkręcić mięśni pośladkowych, ale nieco ujędrni ogólny kształt. O wiele ważniejsze jest przestrzeganie harmonogramu. Nawet krótkie odejście od diety nie tak szkodzi naszym kształtom, jak stres i brak snu. Dlatego śpimy co najmniej siedem godzin dziennie.

3. Trzymamy plecy

kwiatek

Tutaj wszystko jest ze sobą powiązane. Przygarbienie pogarsza widok z tyłu, więc pośladki stają się zapadnięte. Ale dobrze rozwinięte mięśnie pośladkowe pomagają również w utrzymaniu prostej postawy i odwrotnie. Wyprostowane ramiona i dobra postawa niewątpliwie wpłyną na kształt pośladków.

4. Nie wszystkie jogurty są równie pomocne

mleko

Dodają zbędnych kilogramów nie tylko tłuszcze, fast food i słodycze. Ostatnie badania naukowców wykazały, że mleko i jego pochodne przyczyniają się do powstawania cellulitu na udach i pośladkach. Dlatego zwolennicy zdrowego odżywiania i miłośnicy mleka powinni je pić tylko do trzeciej godziny po południu.

5. I znowu na temat SPA

spa

Różne popularne zabiegi i okłady nie pomagają w walce o piękne pośladki, ale usuną nadmiar wody z organizmu. Nadmiar tłuszczu można zwalczyć za pomocą prawidłowej zrównoważonej diety i odpowiedniej aktywności fizycznej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty