5 skutków ubocznych przedłużania rzęs

Każda kobieta chce wyglądać rewelacyjnie. Większość przedstawicielek płci pięknej poddaje się różnym zabiegom urodowym, odwiedza salony piękności. Jednak zawsze warto pamiętać o tym, że nie wszystkie zabiegi są bezpieczne. Nie zapominaj również o skutkach ubocznych i przeciwwskazaniach.

Dziś zabieg przedłużania rzęs staje się coraz popularniejszy. Bez wątpienia przedłużone rzęsy sprawiają, że wyglądamy bosko i zjawiskowo, pozwalają oszczędzić czas na wykonywanie makijażu oka. Jednak kobiety poddające się temu zabiegowi, powinny pamiętać o zagrożeniach i przeciwwskazaniach.

1. Uczulenie

alergia

Doklejanie sztucznych rzęs możliwe jest dzięki różnego rodzaju klejom kosmetycznym. Niestety składniki w nich zawarte mogą wywoływać liczne podrażnienia i reakcje alergiczne, które mogą się objawiać obrzękami powiek, zaczerwienieniem, swędzeniem, kichaniem. Jeśli standardowy klej, stosowany do przedłużania rzęs wywołuje u ciebie wyżej opisane reakcje, powinnaś wybrać klej dla alergików.

2. Infekcje rogówki, spojówki

chore oko

Klientki poddające się zabiegowi przedłużania rzęs narażone są na ryzyko infekcji. Sztuczne rzęsy mogą być nośnikiem bakterii lub brudu, które po przyklejeniu powodują po jakimś czasie infekcje lub podrażnienie. Ich objawy mogą być różne: zaczerwienie powiek, swędzenie, nadmierna wydzielina z oczu. Jeśli po zabiegu masz wyżej wymienione objawy, koniecznie musisz udać się do lekarza, aby przekonać się, że nie masz zapalenia spojówki czy rogówki.

3. Wypadanie własnych rzęs

rzęsy

Jeśli masz krótkie, cienkie i rzadkie rzęsy, być może nie warto poddawać się zabiegowi przedłużania rzęs, który powoduje osłabienie rzęs i ich wypadanie.

4. Nadmierne obciążenie naturalnych rzęs

choroba

Nawet jeśli masz gęste, mocne, długie rzęsy nie warto zbyt często powtarzać zabiegu przedłużania rzęs. Doklejanie sztucznych włókien i klej kosmetyczny powodują uszkodzenie meszków włosowych, co sprawia, że rzęsy stają się słabsze i rzadkie. Jeśli nie masz alergii na klej i zapalenia spojówki po zabiegu, to oczywiście możesz poddawać się zabiegowi przedłużania rzęs, ale niezbyt często.

5. Zniszczone rzęsy po przedłużaniu

oczy

Większość kobiet po zdjęciu przedłużonych rzęs jest przerażona tym, jak wyglądają ich naturalne rzęsy, wiec znowu decydują się na doklejanie sztucznych rzęs. Nie warto tego robić! Po pierwsze, przed kolejnym zabiegiem warto zregenerować naturalne rzęsy. Po drugie, dziś coraz więcej kobiet rezygnuje ze sztucznych rzęs na rzecz naturalności. Również warto pamiętać o tym, że zabieg przedłużania rzęs jest dość kosztowny.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty