5 sposobów, aby zaoszczędzić na ślubie i weselu

Organizacja ślubu i wesela to bardzo trudne zadanie finansowe. Wydatki związane z tym wydarzeniem mogą być naprawdę bardzo duże. Jak więc zaoszczędzić na ślubie i weselu?

Istnieją proste sposoby, dzięki którym można zaoszczędzić na tym ważnym wydarzeniu nawet kilka tysięcy złotych. Oto one.

1. Kalkulacja kosztów

wesele

Możesz na kartce albo w Excelu sporządzić listę, w której znajdą się wszystkie wydatki na ślub i wesele. Pamiętaj o drobiazgach, bo zazwyczaj to właśnie na nie wydaje się najwięcej kasy. Jak tylko będziesz miał przed sobą listę, możesz zredukować wydatki, uwzględniając swój budżet weselny.

2. Planuj zawczasu albo w ostatniej chwili

rozmowa

Większość z nas zaczyna planować ślub i wesele zawczasu, z reguły 2-3 miesiące przez planowaną datą, by mieć czas wszystko dokładnie zaplanować i zapiąć na ostatni guzik. Właściciele restauracji czy sal weselnych dają duże zniżki tym, którzy rezerwują pomieszczenie rok czy kilka miesięcy przed planowanym ślubem. Śledź oferty na rynku weselnym, gdyż wiele salonów ślubnych organizuje wielkie wyprzedaże w końcu sezonu weselnego, więc suknię, garnitur i dodatki można kupić nawet 50% taniej.

3. Nie wstydź się targować

groszy

Owszem, Polacy nie przepadają za targowaniem się, ale czasami musimy. Nie ma w tym nic wstydliwego. Właściciel restauracji podaje swój cennik za osobę na przykład w wysokości 300 złotych, to ty powiedz, że możesz zapłacić nie więcej niż na przykład 280. Na pewno się zgodzi, a ty oszczędzisz około 2 tys. złotych, jeśli wesele planujesz na 100 osób.

4. Zaplanuj ślub i wesele nie w sezonie ślubnym

pieniadz

Najchętniej się pobieramy latem, czyli w lipcu czy sierpniu w sobotę. Dlaczego nie można się pobrać na przykład w środę w październiku? Jesienią i zimą wydatki na ślub będą o wiele mniejsze w porównaniu do sezonu ślubnego. Możesz zmniejszyć je nawet o 40%.

5. Zrób sam!

samodzielnie

Oczywiście najprościej jest zatrudnić odpowiednią osobę, która wszystko zorganizuje, ale wydatki można znacznie zmniejszyć, jeśli niektóre rzeczy robić samemu.

Zapytaj przyjaciół, poczytaj porad w internecie, obejrzyj filmiki na YouTube. Winietki ślubne, prezenty, słodycze można przygotować zawczasu własnymi rękami, znacznie na tym oszczędzając. Goście na pewno będą zachwyceni, a ty zaoszczędzisz sporo kasy.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty