5 sposobów, jak zmienić ogród w raj na świeżym powietrzu

Jeśli chcesz odświeżyć własny ogród, to możesz nieco go zmienić. Jakim sposobem? Za pomocą niesamowitych barw i ozdób ogrodowych.

W niniejszym zestawieniu proste sposoby jak odmienić swój ogród, aby zabłysnął na nowo.

1. Moc kwiatów

kwiaty

Kwiaty to jedna z najpiękniejszych ozdób ogrodowych. Jeśli chcemy, aby kwiaty kwitły cały rok, należy posadzić w swoim ogrodzie takie rośliny, które kwitną w różnych miesiącach. Na przykład w końcu maja kwitną fiołki trójbarwne oraz rumianek, zimą – fiołki. Od maja do lipca kwitną lilie, irysy i piwonie. Otóż jeśli chcesz mieć ogród pełen kwiatów, musisz się zapoznać z kalendarzem sadzenia i kwitnienia kwiatów.

Jeśli nie masz cierpliwości sadzić, uprawiać i pielęgnować różne kwiaty, to możesz posadzić (około 20 maja) surfinię i bodziszek. Ich kolorowe kwiatuszki będą ozdabiać twój ogród od maja aż do późnej jesieni.

Warto także posadzić w ogrodzie drzewa, które wyróżniają się niesamowitym pięknem podczas kwitnienia. Na szczególną uwagę zasługuje jabłoń, wiśnia, magnolia.

2. Kolorowe płoty

ogród

Płoty w kolorach pastelowych mają pozytywną energię. Płoty w kolorach różowym lub żółtym optycznie powiększają oświetlenie i cieszą oko. Jeśli twój ogród jest otoczony starym drucianym płotem i nie masz zamiaru go malować, to możesz przyozdobić go różnymi elementami dekoracyjnymi, na przykład glinianymi doniczkami. Takie rozwiązanie nie tylko odmieni oblicze twego ogrodu, ale także wypełni granice estetyczne. Jeśli chodzi o kolory, to można postawić na minimalizm (jeden-dwa kolory) albo eksperymentować z kilkoma odcieniami. Ostatnia opcja sprawdzi się w przypadku kwietników, na których nie rosną duże kwiaty w intensywnych kolorach.

3. Altana w ogrodzie

ogrodek

Altana w ogrodzie w upalne dni da upragniony cień, a gdy pada – osłoni przed deszczem. W ogrodach japońskich zazwyczaj można zobaczyć altanę w kolorze czerwonym, który doskonale wygląda na tle zielonych roślin. W państwach przybrzeżnych i na Long Island przeważają altany w jasnych kolorach – pasują do romantycznej atmosfery tych miejsc.

Wybór altany zależy od naszych preferencji i jaki nastrój chcemy stworzyć. Jedno można powiedzieć z pewnością, że gra z kolorem w przypadku lekkich budowli ogrodowych może kardynalnie odmienić oblicze ogrodu.

4. Meble ogrodowe

meble

Stół, ławka, krzesła, huśtawka mogą być tymi elementami, które znacząco wpływają na wygląd estetyczny naszego ogrodu. Podczas doboru kształtów i kolorów powinniśmy się kierować swoim gustem. Niebieski kolor kojarzy się ze stylem śródziemnomorskim, biały z minimalizmem wiejskim, a bardzo intensywne kolory (żółty, zielony, czerwony) kojarzą się ze stylem eklektycznym. Chodzi nie tylko o kolor mebli, ale także o tapicerkę.

Poduszki, koce, obrusy – nie mniej ważne elementy dekoracyjne ogrodu. Co jest najważniejsze w tym wszystkim? Są to elementy, które można zmieniać w zależności od pory roku, więc z łatwością można jedno rozwiązanie kolorystyczne zastąpić innym.

5. Ozdoby ogrodowe

decor

Ogród można ozdobić różnymi elementami dekoracyjnymi. Nie chodzi nam o tradycyjnych krasnali ogrodowych. Zamiast nich można kupić różne nowoczesne figurki ogrodowe, na przykład flamingów ogrodowych. Jeśli jesteś złotą rączką, to możesz zrobić ozdoby własnymi rękami, które będą cieszyć oko całej rodziny.

Wykonanie ozdób własnymi rękami – doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Możecie wspólnie dobrać kolory, a później zabrać się do malowania. Ogród zmieni się nie do poznania i na pewno zachęci członków rodziny do tego, aby spędzali jak najwięcej czasu w nim.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty