5 sposobów na wykorzystanie wody po ugotowaniu makaronu

Okazuje się, że gotowana woda po makaronie ma wiele cudownych właściwości. Poznaj ciekawe zastosowania wody po makaronie, która jak przekonują kucharze, jest płynnym złotem.

Większość z nas odcedza makaron po gotowaniu, a pozostałą wodę wylewa do zlewu, ponieważ jesteśmy przekonani, że więcej do niczego nam się nie przyda. Jednak jak się okazało, popełniamy błąd. Woda po makaronie ma wiele cudownych właściwości i zastosowań nie tylko w kuchni.

1. Do gotowania roślin strączkowych

fasola

Nie od dziś wiadomo, że fasola, groch i soczewica o wiele szybciej się gotują, jeśli namoczymy je w wodzie na noc. Zamiast zwykłej wody wykorzystaj wodę po makaronie do namoczenia roślin strączkowych. Fasolka, groch i soczewica po szybkim ugotowaniu się, zaskoczą cię niezwykłym smakiem.

2. Sekret pysznego ciasta

ciasto

Chcesz, aby twoja pizza smakowała, jak we włoskich pizzeriach? Osoloną wodę dodaj w trakcie przygotowywania ciasta na pizzę lub pieczywo. Jednak nie zapominaj o tym, że woda jest już osolona i więcej nie dodawaj soli.

3. Zmywanie naczyń

rondel

Po pysznej kolacji nagle zrozumiałaś, że skończył ci się płyn do mycia naczyń? Z pomocą przyjdzie osolona woda po ugotowaniu makaronu, która działa jak naturalny detergent. Woda, która zawiera skrobię, wspaniale poradzi sobie z brudem i tłuszczem.

4. Do podlania kwiatów

rośliny

Jeśli nie wykorzystałaś wodę po makaronie do przygotowania ciasta lub zmywania naczyń, to możesz wykorzystać ją do podlewania kwiatów. Będzie to dla nich naturalny nawóz, który odżywi i nawodni roślinę. Jednak pamiętaj o tym, aby była ostudzona i lekko osolona, jeśli chcesz, aby kwiaty długo cieszyły twoje oczy.

5. Błyszczące włosy

włosy

Niektóre kobiety wykorzystują wodę po makaronie jako płukankę ze skrobią do włosów. Po jej zastosowaniu stają się one bardziej posłuszne i błyszczące. A jak ją użyć? Płuczemy włosy w wodzie makaronowej, później spłukujemy i myjemy włosy szamponem. Jeśli masz suche i zniszczone włosy, to wystarczy natrzeć wodą makaronową skórę głowy, a po 10 minutach spłukać i umyć włosy szamponem.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty