5 sukni ślubnych, które nigdy nie będą założone na ślub

Każda panna młoda marzy o wspaniałej sukni ślubnej. Jednak nie wszystkie ładne stroje nadają się do tego, aby je założyć na wesele, ponieważ niektóre z nich po prostu niemożliwie jest ubrać.

Chcecie się dowiedzieć, dlaczego taki ładny strój nikt nie założy? Wtedy czytajcie artykuł i podziwiajcie talent designerów.

1. Słodka ażurowa suknia ślubna

Słodka ażurowa suknia ślubna
suknia ślubna

Ta wspaniała suknia ślubna, w której zostały uwzględnione wszystkie szczegóły i modny design, została stworzona dzięki trzem utalentowanym cukiernikom z Wielkiej Brytanii Ilinki Rnik, Ivett Marnet i Sylvii Elby. Tak, tak. To suknia – tort weselny, który waży 70 kg. Wysokość – 170 cm.

ażurowa suknia ślubna

Na stworzenie tego arcydzieła dziewczyny wydały trzysta godzin. Detalizacja jest na tyle dokładna, że nie tylko z dala, ale również z bliska wydaje się, że ta suknia jest stworzona z prawdziwego aksamitu i koronki, a nie ze słodkiego kremu, biszkoptów i innych słodkich smakołyków. Nawet jeśli tego bardzo będzie chciała jakaś panna młoda, nie będzie mogła założyć takiej sukni ślubnej.

suknia
ażurowa suknia

2. Plastikowa suknia ślubna Michelle Brand

Plastikowa suknia ślubna Michelle Brand
suknia ślubna Michelle Brand

Ta suknia ślubna nazywa się "Green with Envy". Stworzyła go projektantka mody Michelle Brand. Stwarzając ten model, Michelle nie miała zamiaru stworzyć kolejny strój dla panny młodej, a chciała przyciągnąć uwagę społeczeństwa do otaczającego środowiska , a jeśli mówić bardziej dokładnie – do zanieczyszczenia środowiska plastikiem. Starać się nie wykorzystywać butelek plastikowych w swoim życiu, zaczynając chociażby od worków plastikowych, które można zastąpić papierowymi lub z tkaniny.

suknia Michelle Brand
Plastikowa suknia ślubna

Do stworzenia tej sukni wykorzystano 6512 szyjek butelki, 2220 den butelek plastikowych. To dzieło waży 10 kg, a długość welonu wynosi 488 cm.

3. Gumowa cudo-suknia Susie MacMurray

Gumowa cudo suknia Susie MacMurray

Dana suknia ślubna jest nie mniej niezwykłą i nieoczekiwaną niż poprzednie. Brytyjski muzyk Susie MacMurray w drugiej połowie lat 90-tych postanowiła się poświęcić innemu gatunkowi sztuki i stwarzać tematyczne rzeźby i instalacje. Jedno z jej arcydzieł – puszysta suknia ślubna, stworzona z rękawic gumowych. Wykorzystano 1400.

4. Suknia ślubna – jajo wielkanocne

Suknia ślubna jajo wielkanocne

Taką suknię ślubną przedstawiono na pokazie mody. Nie zważając na to, że dziewczyna będzie mogła założyć taką suknię, jednak znaleźć taką, która by chciała założyć taki strój na własne wesele, chyba się nie uda. Założyć taką suknię na własny ślub można chyba jako karę za przegrany zakład.

5. Papierowa suknia ślubna

Papierowa suknia ślubna

Ta suknia jest bardzo otwarta, ale jednocześnie bardzo delikatna, jednak jeśli spróbować ją ubrać, to natychmiast się podrze, ponieważ jest wykonana z papieru. Jeszcze jeden niezwykły pomysł designera z gustem artystycznym, który chce stwarzać niepowtarzalne arcydzieła, nie zważając na to, że taka rzecz jest niepraktyczną. Pomysł jednak jest wspaniały!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty