5 symboli Londynu, które są wizytówką miasta

Londyn jest stolicą kulturalną nie tylko Europy, ale również całego świata. Posiada wiele różnych zabytków i atrakcji. W niniejszym zestawieniu znalazło się tylko 5 znanych symboli Londynu, ale tak naprawdę jest ich o wiele więcej.

Oko Londynu, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Katedra św. Pawła, National Gallery (Galeria Narodowa), Piccadilly Circus – oto lista atrakcji, które niestety się nie znalazły na naszej liście, ale koniecznie musisz je zobaczyć.

5. Hyde Park

Hyde Park

Hyde Park to miejsce zabawy, aktywnego spędzenia czasu, spacerów, różnych imprez publicznych i protestów. Hyde Park – jeden z królewskich parków w Londynie, położony na obszarze kilkaset akrów. Kiedyś park należał do Opactwa Westminsterskiego. Główną atrakcją Hyde Park jest jezioro Serpentine, które dzieli park na dwie części. Hyde Park niesamowicie wygląda z lotu ptaka, ponieważ jest prawdziwą oazą pośród betonowej dżungli. Hyde Park to miejsce, w którym Londyńczycy mogą odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, wyciszyć się i zrelaksować.

4. Tower Bridge

Tower Bridge

Most zwodzony w Londynie przeprowadzony przez Tamizę. Jeden z najbardziej znanych symboli Londynu. Oficjalne otwarcie mostu miało miejsce w 1894 roku. Stary mechanizm mostu obecnie nie jest już używany. Zastąpiono go nowoczesnym elektrycznym urządzeniem. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych londyńskich zabytków, chociaż pod względem architektonicznym bardzo się różni od pozostałych londyńskich mostów.

3. Trafalgar Square

Trafalgar Square

Trafalgar Square, Plac Trafalgarski – chyba najbardziej znany plac w Londynie, położony w centralnej części miasta. Trafalgar Square nazwano na cześć morskiej bitwy, w której 21 października 1805 roku Nelson pokonał flotę francusko-hiszpańską, ale sam zginął. Trafalgar Square to skrzyżowanie najważniejszych londyńskich dróg, co jest bardzo dogodne dla Londyńczyków, ponieważ Londyn jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Europie. Na Trafalgar Square dominuje wysoki pomnik – Kolumna Nelsona, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta.

2. Buckingham Palace

Buckingham Palace

Buckingham – oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów. Patrząc na pałac, od razu wyobrażasz sobie, jak Elżbieta II w otoczeniu swoich ulubionych pupili pije popołudniową herbatkę. Buckingham Palace fascynuje majestatycznością i elegancją. Dla każdego turysty zwiedzanie wnętrza pałacu Buckingham Palace będzie niezapomnianym przeżyciem i przygodą, które na zawsze pozostanie w jego pamięci. Od kwietnia do lipca codziennie o 11.30 odbywa się przed pałacem uroczysta zmiana warty.

1. Big Ben

Big Ben

Big Ben jest głównym symbolem Londynu i Wielkiej Brytanii nie tylko dla Londyńczyków, ale również dla turystów z całego świata. 12 września 2012 roku wieża zegarowa Big Ben została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower dla uhonorowania 60-letniego panowania Elżbiety II. Niemniej jednak większość ludzi wciąż używa nazwy Big Ben i chyba ciężko będzie to zmienić. Wieża ma 96,3 m wysokości. W 1859 uruchomiono zegar. Zegar zatrzymywał się trzykrotnie. Natomiast sam dzwon nie został nigdy naprawiony.

Big Ben jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Londynu, dlatego zajmuje pierwsze miejsce na naszej liście. Z wieżą zegarową wiąże się mnóstwo pięknych legend i tajemnic, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Mieszkańcy do dziś regulują swoje zegarki, zerkając na Big Bena.

Londyn – jedna z najważniejszych stolic kulturalnych świata. To miasto pełne atrakcji i zabytków. Każdy turysta, który przyjedzie do Londynu po raz pierwszy, będzie się czuć tak, jakby już kiedyś tu był. A to wszystko dlatego, że już nie raz widział słynne zabytki na pocztówkach i w filmach.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty