5 sztandarowych zdań, używanych przez narcyzów i socjopatów do manipulacji ludźmi

Być może zauważyłeś, że ktoś specjalnie wyprowadza cię z równowagi albo cały czas przekonuje, że jesteś niezrównoważony? Jeśli tak się dzieje, to na pewno masz do czynienia z narcyzem lub socjopatą, który chce tobą manipulować, namieszać ci w głowie i zasiać ziarno niepewności.

Musisz poznać kilka technik, używanych przez manipulatorów, aby umieć je rozpoznać.

Zachowania narcystyczne czy osoby, o których dzisiaj mówi się, że są narcystyczne, są równie stare, jak ludzkość. Jeśli chodzi o socjopatów, to jest to dla nas zjawisko dość nowe. Narcyzy i socjopaci są mili i charyzmatyczni, dopóki nie poznasz je nieco bliżej. Są doskonałymi manipulatorami.

Nie tylko tobą manipulują, ale również potrafią namieszać ci w głowie, zasiać ziarno niepewności i przekonać cię do tego, że jesteś niezrównoważony. Jak oni to robią? Używają sztandarowych zdań i trików psychologicznych wobec ofiar, aby nimi skutecznie manipulować.

1. "Nie lubię ataków histerii i awantur".

rozmowa

Większość facetów nie lubi, kiedy kobiety płaczą i histeryzują. Jeśli natomiast chodzi o narcyzów i socjopatów, są doskonałymi aktorami i histerykami. Na początku prawią ci komplementy i przekonują cię do tego, że jesteś wyjątkowa. Jesteś już uzależniona od partnera? Właściwa pora na to, aby pokazać ci swoje prawdziwe oblicze. A ty nie będziesz mogła się połapać, o co właściwe chodzi? Gdzie popełniłaś błąd? Przecież nic się nie zmieniło i jeszcze kilka tygodni temu socjopata cię ubóstwiał.

2. "Jesteś podłą, zawistną i zazdrosną kobietą".

stres

Lista oskarżeń może być bardzo długa. Oczywiście nie od początku zaczyna cię krytykować, dopiero po tym, jak związek zaczyna się rozpadać. Co jest charakterystyczne, niegdyś w taki sam sposób mówił o swoich kolegach, przyjaciołach, byłej dziewczynie. Jednak różowe okulary przysłaniały ci rzeczywistość. Dziś również znalazłaś się w gronie głupków i idiotów. A to wszystko dlatego, że narcyz i socjopata woli obwiniać innych w swoich niepowodzeniach niż dokonać analizy swoich zachowań i uczynków.

3. "Jesteś bardzo czuła! Nie bądź wyniosła"

serce

Narcyz w związku potrzebuje ciągłej uwagi i podziwiania. Nie potrafi przez dłuższy czas w związku prawić komplementy i poświęcać dużo czasu partnerce. Są ciągle zdenerwowani, mają napady agresji i złości, łatwo je zirytować. Oczywiście winni zawsze są inni, którzy ich wkurzyli. Na zmianę szydzą z ciebie, a później udają, że namiętnie kochają. Po kilku tygodniach w takim związku zmienisz się w nieopanowaną histeryczkę.

4. "Źle mnie zrozumiałaś. Nie miałem tego na myśli".

randka

Najczęściej stosowany trik przez socjopatów i narcyzów. Każdy z nas od czasu do czasu ma problemy z dogadaniem się ze swoim partnerem. Jednak jeśli chodzi o związek z narcyzem lub socjopatą – nieporozumienia to norma. Taka zmyślna technika manipulacyjna nazywa się gaslighting. Kiedy przez niego zaczynasz wątpić w swój trzeźwy osąd sytuacji oraz w to, czy dane wydarzenie naprawdę miało miejsce, możesz czuć się zagubiona. Owa technika jest stosowana przez wielu manipulatorów, aby sprawiać innym ból i wykorzystywać ich.

5. "Zostaniesz sama"

krzyk

Jeszcze jedna ulubiona technika, używana przez narcyzów i socjopatów do manipulacji ludźmi. Manipulator zasiewa w twojej głowie ziarno niepewności, nie docenia cię. Szczupła dziewczyna przy nim może się poczuć prawdziwym grubasem, a ślicznotka jak potwór z horrorów. Przekonuje swoje ofiary do tego, że nie potrafią żyć bez niego i nie poradzą sobie w życiu bez jego wsparcia i pomocy.

W takim przypadku musisz udać się po pomoc do swoich bliskich, aby pomogli spojrzeć na twój związek z innej perspektywy. Przecież kiedyś normalnie żyłaś bez niego i radziłaś sobie doskonale. Miałaś przyjaciółki, kolegów. Twoje życie było o wiele ciekawsze niż teraz. Czułaś się naprawdę szczęśliwa, więc czemu teraz nie możesz do tego powrócić?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty