5 wspaniałych filmów o realnych historiach miłości

Jest takie wyrażenie: "Miłość jak w kinie". Ale czasami najlepszą inspiracją dla reżyserów, którzy zdejmują o miłości, jest życie. Ono same zdolne tworzyć niewiarogodne miłosne historie, jakie tylko zechcesz – niewymyślone specjalnie. A potem one stają się podstawą dla świetnych filmów.

Nasza redakcja zebrała dla was akurat takie obrazy.

Jedz, módl się, kochaj

Eat Pray Love
6 wspaniałych filmów 1

W filmie: Udany pisarz Elizabeth raptem uświadamia, że żyje całkiem nie tak jak jej się chce. Kobieta decyduje rzucić wszystko i powędrować w podróż dookoła świata, żeby odszukać siebie. We Włoszech ona udaje się do gastronomicznych ekscesy, w Indiach stara się wstać na duchowną drogę. I wreszcie na Bali ona spotyka prawdziwą miłość.

6 wspaniałych filmów 2

W życiu: Film jest nakręcony z autobiograficznej powieści Elizabeth Gilbert. Utwór ten jest bardzo osobisty i romans Elizabeth i Jose (w filmie jego nazywają Felipe) na ekranie jest pokazany właśnie tak, jak on rozwijał się w życiu. Prawda, w końcu filmu zakochani podjęli decyzję nigdy nie związywać siebie węzłami małżeńskimi, a w życiu para jednak zaślubiła się. Zrobić to ich zmusił wypadek: Jose przy przelocie zatrzymali na granicy i deportowali ze Stanów Zjednoczonych.

Teraz Elizabeth i Jose mieszkają w New Jersey, mają własny sklep "Dwa guziki", gdzie oni sprzedają pamiątki z Azji. Elizabeth przedłuża pisać książki.

6 wspaniałych filmów 3

50 pierwszych randek

50 First Dates
6 wspaniałych filmów 4

W filmie: Główni bohaterzy – śliczna blondynka Lucy Whitmore i kobieciarz Henry Roth. On ma dość dziewczyn, z którymi już na drugim spotkaniu staje się nudno. Właśnie dlatego jego przyciągnęła Lucy, z którą każde spotkanie jak pierwsze. Rzecz w tym, że dziewczyna przez wypadek cierpi amnezją i każdy ranek zapomina wszystko, co było poprzedniego dnia. Henry nie zamierza zdawać się – on zapisuje kluczowe momenty życia na taśmę, żeby każdy ranek Lucy rozpoczynała ze studiowania ich wspólnej historii.

6 wspaniałych filmów 5

W życiu: Pierwowzór Lucy – amerykanka Michelle Philpotts, która cierpi rzadką formą amnezji: po kilku wypadkach czas dla niej zatrzymał się, i oto już 21 rok ona żyje w 1994 roku. Ukochany mąż każdy ranek udowadnia jej, że oni są małżonkami, pokrzepiając swoje słowa zdjęciami z rodzinnego albumu i instrukcjami z najbardziej głównymi wydarzeniami ich życia. Różnica z filmem tylko w tym, że w życiu ta para była znajoma do wypadku i mężowi chociażby nie trzeba codziennie zdobywać miłości swojej żony.

Mężczyzna trzyma na lodówce dla Michelle trochę notatek z ważnych wydarzeń, które odbyły się z nimi od 1994 roku. Codziennie Michel ponownie przeżywa tą część ich życia.

6 wspaniałych filmów 6

Biała Masajka

Die Weisse Massai
6 wspaniałych filmów 7

W filmie: Na odpoczynku w Kenii piękna Carola zakochuje się w ciemnoskórego Lemaliana. Ona podejmuje decyzję rzucić swoje miarowe europejskie życie i osiedlić się razem z ukochanym w kenijskiej pustyni. Kobiecie nielekko godzić się z tubylcami, czyja moralność wydają się jej dziką. Carola rodzi dziecko, ale nawet to nie może utrzymać jej obok męża. Po wielu latach ona, zmęczona jego zazdrością i dzikim życiem, jednak podejmuje decyzję pojechać na ojczyznę.

6 wspaniałych filmów 8

W życiu: Podstawą dla tego filmu posłużyła historia Corinne Hofmann, opisywana przez nią w jednoimiennej książce. Swoją kenijską miłość – Lketinga Leparmoriyo – Corinna spotkała w 1986 roku podczas podróży po Kenii w towarzystwie swojego chłopaka. Kobieta rzuciła narzeczonego, sprzedała swój szwajcarski biznes i wyszła za mąż za ciemnoskórego kochanka w 1988 roku. Jej zdarzyło się przejść przez dużo problemów: przechorować niebezpiecznymi chorobami, porozumieć się z mężem przeszkadzała różnica kultur, Lketing zazdrościł jej i często dawał do zrozumienia, że wątpi w jego ojcostwie. Kobieta bardzo kochała męża, ale przez kilka męczących lat zdecydowała powrócić do domu.

Corinne i Lketinga wkrótce po spotkaniu.

6 wspaniałych filmów 9

Imperium zmysłów

Ai no korîda
6 wspaniałych filmów 11

W filmie: Głęboki i szokujący film opowiada o czasochłonnej pasji, która wychodzi spod kontroli. Bogaty mieszczanin i jego służąca zanurzają się do otchłani predylekcji coraz głębiej i głębiej – przestają pić i jeść, zapominają o rodzinach. W poszukiwaniu coraz nowych form połączenia i przyjemności kobieta dusi swojego kochanka. Ale finał u historii jest tragiczny dla obu kochanków: kobieta wariuje, mężczyźnie dostaje się więcej.

6 wspaniałych filmów 12

W życiu: Jaką dziwną nie zdawała się ta fabuła, ona praktycznie w detalach przepisana z życia. Szaleńcza historia Ogrody Abe narobiła w Japonii dużo szumu, o niej mówili i pisali. W 1936 roku ona, "żeby nie dzielić kochanka z innymi kobietami", rzeczywiście popełniła przestępstwo, ofiarą którego położył się sam ukochany mężczyzna Ogrody Abe. Pierwsze ich spotkanie zaciągnęło się na cztery dni, w ciągu których para nie porzucała łóżko. Ogród Abe został skazany na 6 lat więzienia.

6 wspaniałych filmów 13

I że cię nie opuszczę

The Vow
6 wspaniałych filmów 14

W filmie: Paige i Leo uczcili czwartą rocznicę małżeństwa. Para popada do wypadku samochodowego i kobieta wpada w śpiączkę. Jej powrót do życia jest przyćmiony stratą – ona nie poznaje ukochanego i nie pamięta o ich romansie. W tym razie Leo decyduje na nowo podbić serce Paige.

6 wspaniałych filmów 15

W życiu: pierwowzory Paige i Leo – Krickitta i Kim Carpenter. Amnezja po wypadku starła ostatnie półtora lat życia Krickitta – akurat ten czas, kiedy oni spotkali się i zaślubili się. Kim nie poddał się i był obok ukochanej, nawet kiedy w jej oczach nie widział tego ciepła, którym był napełniony sam. Przez pewien czas Krickitt rzeczywiście pokochała swojego męża ponownie. Później Kim Carpenter napisał książkę "Przysięga", po której i był nakręcony film.

A to – Krickitt i Kim, teraz w ich rodzinie jest dwoje dzieci.

6 wspaniałych filmów 16

To oczywiście daleko nie pełny spis dobrych filmów o miłości, opartych na prawdziwych historiach. Dodawajcie swoje w komentarzach, a my obowiązkowo je obejrzymy.

źródło:Wday
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty