5 zasad dobrego selfie

Zrobić selfie można w 2 sekundy. Jednak jeśli chcesz, aby selfie było naprawdę dobre i mogłaś z dumą wrzucić go do mediów społecznościowych, to musisz nieco się postarać. Zrobić mega odjazdowe fotki pomogą porady znanych fotoblogerów.

Kiedyś zdjęcie było czymś szczególnym, pamiątką po jakimś ważnym wydarzeniu w życiu. Do salonu fotograficznego wybierało się raz w roku. Dziś każdy z nas ma pod ręką aparat fotograficzny, smartfon, więc możemy robić fotki wtedy, kiedy mamy na to ochotę i wrzucać je do mediów społecznościowych. Jednak warto postawić nie tylko na ilość, ale również na jakość zdjęć, które robimy. Istnieją zasady dobrego selfie, o których nie można zapominać.

Jeśli chcesz mieć dużo lajków i obserwujących, to musisz koniecznie wziąć pod uwagę rady znanych fotoblogerów.

1. Pokaż twarz

foto

Obecnie zdjęcie przed lustrem cieszy się ogromną popularnością. Większość użytkowników portali społecznościowych właśnie podczas robienia takiego typu fotek popełniają największy błąd. Po pierwsze, nie zasłaniaj twarzy telefonem. Po drugie, aparat należy trzymać na wyciągnięcie ręki, lekko od góry. Po trzecie, patrzymy nie w smartfon czy lustro, lecz w kierunku odbicia głównej kamery w lustrze. Wtedy na pewno będziesz wyglądać idealnie.

2. Pozy

sefie

Nie od dziś wiadomo, że zawsze jeden profil ma się lepszy, warto więc wiedzieć, który i wykorzystać ten atut, by wyglądać lepiej na zdjęciu. Do selfie pozujemy jak do zwykłych zdjęć portretowych. Ustawiaj się do obiektywu na 3/4 (lekko bokiem) i pokaż ten profil, który uważasz za lepszy. Przy zdjęciach całej sylwetki stań w tzw. kontrapoście, czyli z ciężarem ciała przeniesionym na jedną, wyciągniętą lekko do przodu nogę. Nie robimy selfie od góry, jeśli nie chcemy mieć na zdjęciu grubych, krótkich nóg. Jeśli będziesz pamiętać o właściwych pozach, to na pewno na zdjęciu zaprezentujesz się wspaniale: smukła sylwetka i długie, zgrabne nogi.

3. Najważniejsze to światło

kolory

Eksperymentuj ze światłem i rób zdjęcia do tej pory, dopóki nie znajdziesz idealną opcję. Światło w selfie to absolutna podstawa. Właściwe oświetlenie stanowi warunek wykonania dobrego selfie. Światło powinno równomiernie oświetlać twarz – nie może go być ani za dużo, ani za mało. Jeśli chcesz wyglądać bosko, to najlepiej wybrać światło boczne. Natomiast w ostrym słońcu stań tak, by mieć je za plecami.

4. Tryby

opcja

Dziś większość telefonów posiada funkcję rozmycia tła. Jednak przed robieniem selfie warto pamiętać o tym, że należy wybrać właściwy tryb, aby było rozmyte tło, a nie pierwszy plan. Również najlepiej trzymać telefon dwoma rękami. Odpowiedni chwyt aparatu może usprawnić i przyśpieszyć fotografowanie. Po zrobieniu selfie jeszcze kilka sekund trzeba stać nieruchomo. Sztuczna inteligencja twego telefonu krok po kroku podpowie ci, jak najlepiej zrobić idealne selfie.

5. Akcja Zima

zima

Kiedyś raczej niechętnie zakładaliśmy czapki. Dziś natomiast jakieś niezwykłe, dziwaczne nakrycie głowy jest modnym trendem. Podczas robienia selfie najlepiej zakładać jasną lub jakąś jaskrawą czapkę. Zapomnij o kapturach, w których na zdjęciach wyglądamy jak bałwany.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty