5 znakomitych ćwiczeń, w których należy po prostu zamrzeć

Odczuć czarowną lekkość w ciele, przypływ energii i podciągnąć figurę z tymi ćwiczeniami jest bardzo prosto. Najważniejsze, tutaj nie trzeba poruszać się: wszystko odbywa się w statyce.
5 znakomitych ćwiczeń

Po prostu zatrzymajcie się w każdej pozycji na 5–30 sekund. I zajmujcie się co najmniej 4–5 razy w tygodniu.

1. Skrzydło motyla

5 znakomitych ćwiczeń 1

Na pół zgiętą prawą nogą oprzyj się do ściany, lewą na pół zgiętą nogę połóż na kolano prawej. Dolną część pleców oderwij od podłogi, ręce połóż na brzuch. Powtórz to samo z prawą nogą.

2. Młyn

5 znakomitych ćwiczeń 2

Dłonie połóż na brzuch, opierając się pośladkami o ścianę. Prawą nogę podejmij pionowo, lewą opuść maksymalnie nisko. Powtórz to samo dla drugiej nogi.

3. Powitanie

5 znakomitych ćwiczeń 3

Proste nogi rozmieść wzdłuż ściany, palcami ciągnij się w górę. Odrywać od podłogi można tylko łopatki. Pociągnij się prawą prostą ręką do stóp w górę, lewą połóż na brzuch. Powtórz to samo z lewą ręką.

4. Nożyczki

5 znakomitych ćwiczeń 4

Podejmij obie nogi w górę, nie zginając ich w kolanach. Prawą oprzyj się do ściany, a lewą ciągnij się do tyłu, przytrzymując dolną część pleców dłońmi. Powtórz to samo z prawą nogą.

5. Mostek

5 znakomitych ćwiczeń 5

Połóż się na macie, dłonie przyciśnij do podłogi tak, aby końcówkami palców dotykać ściany. Stopy rozmieść na powierzchni ściany maksymalnie wysoko, oprzyj się nimi do powierzchni, wysil biodra i podejmij dolną część pleców.

Żeby osiągnąć maksymalnego wyniku, koniecznie wykonywać 10 powtórzeń każdego ćwiczenia. Widoczne rezultaty pojawią się po 2–3 tygodniach.

Ćwicz, odżywiaj się poprawnie, a u ciebie wszystko wyjdzie!

źródło:EllenBarrett
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty