5 żon miliarderów: kim one są?

Wiele dziewczyn marzy o tym, aby wyjść za mąż za bogatego faceta. W społeczeństwie zakorzenił się stereotyp na temat tego, jak powinna wyglądać żona bogatego męża: ślicznotka, która ma duży biust i niski poziom IQ. Mężczyźni myślą inaczej.

Patrząc na żony najbogatszych ludzi świata, rozumiesz, że wcale nie są podobne do Barbie. Większość miliarderów są żonaci i nie mają zamiaru porzucać swoich małżonek dla młodszych i seksowniejszych. Kim więc są żony najbogatszych ludzi świata?

1. Mackenzie Bezos

Mackenzie Bezos

Mackenzie Bezos jest byłą żoną Jeffa Bezosa, dyrektora generalnego Amazon. Czasopismo Forbes oszacowało jego majątek na 158 miliardów dolarów. Małżonkowie się poznali wiele lat temu w firmie, w której obaj pracowali. Jeff zajmował stanowisko analityka. Mężczyźnie od razu wpadła do oka piękna dziewczyna, z którą na początku się przyjaźnił, a później zaczął romansować. Niebawem para zrozumiała, że gotowi są do tego, by stanąć na ślubnym kobiercu.

W 2019 roku Jeff Bezon rozwiódł się z Mackenzie. Krążą pogłoski, że prezes Amazona miał romans z Lauren Sanchez, byłą prezenterką telewizyjną, co było prawdopodobnie przyczyną rozwodu. Lauren Sanchez ma 50 lat, ale wygląda jak trzydziestolatka. Mawiają, że nie jest to zasługą genów, lecz operacji plastycznych. Kobieta nie raz przyznawała się do tego, że popiera kobiety, które się decydują na zabiegi odmładzające.

2. Melinda Gates

Melinda Gates

Melinda Gates jest żoną Billa Gatesa, współzałożyciela Microsoft. Kobieta urodziła się w 1964 roku w wielodzietnej rodzinie, w której głównym hasłem było "Ucz się, ucz to do potęgi klucz". Melinda ukończyła szkołę z wyróżnieniem, po czym wstąpiła na studia. Melinda skończyła informatykę i studia MBA. Po studiach zatrudniła się w Microsofcie, gdzie w 1987 roku poznała swego przyszłego męża. Dziś jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata. Majątek jej męża liczy około 90 miliardów dolarów.

3. Astrid Menks

Astrid Menks

Astrid Menks jest żoną Warrena Buffetta, jednego z najlepszych inwestorów na świecie, którego majątek liczy około 84 miliardów dolarów. Pobrała się para w 2006 roku, kiedy miliarder miał 76 lat, a Astrid – 60 lat. Zanim się pobrali, łączyła ich wieloletnia przyjaźń.

Pewnego dnia dziennikarze zobaczyli, jak Buffetowie, Susan (ówczesna żona) i Warren spacerują z kelnerką, która nazywała się Astrid. Niebawem, na niektórych przyjęciach, Warren zaczął się pojawiać w towarzystwie obu kobiet – Susan oraz Astrid. Później Astrid, Susan i Warren otwarcie przyznali się do tego, że propagują miłość po szwedzku. W 2004 roku umarła Susan Buffet. W 2006 roku miliarder pobrał się z Astrid.

4. Hélène Mercier

Hélène Mercier

Hélène Mercier – żona Bernarda Arnaulta, prezesa koncernu LVMH. Grupa LVMH to ponad 60 różnych marek, m.in. Dior, Hennessy, Dom Pérignon. Według rankingu Forbesa jego majątek wyceniany jest na 72 mld USD. W 2019 roku okrzyknięto go najbogatszym człowiekiem w Europie. Hélène Mercier jest drugą żoną miliardera. Z poprzednią żoną, Anne Dewavrin, rozwiódł się po 17 latach małżeństwa w 1991 roku i ożenił się z 30-letnią pianistką Hélène. Nie wiadomo, ile trwał romans miliardera z pianistką, zanim się pobrali. Nikt do końca też nie wie, czy ten romans był przyczyną rozwodu z pierwszą żoną.

5. Priscilla Chan

Priscilla Chan

Priscilla Chan – żona Marka Zuckenberga, właściciela Facebooka. Priscilla pochodzi z chińskiej rodziny, urodziła się na przedmieściach Bostonu. W szkole była prymuską. Priscilla i Mark poznali się na Harvardzie, kiedy obydwoje tam studiowali. Kobieta skończyła Harvard na kierunku biologii i dziś pracuje jako pediatra. Ślub Priscilli i Marka był dość nietypowy: zaprosili swoich przyjaciół jakoby na imprezę z okazji skończenia studiów. Po ślubie para aktywnie angażuje się w działalność charytatywną. Według rankingu Forbesa majątek Zuckenberga wyceniany jest na 71 mld USD.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty