55 powodów, aby przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii

Jak można nie kochać tego kraju po prostu za to, że z okna twojego mieszkania roztacza się tak piękny widok?

1. Panoramiczny widok z centrum handlowego The One New Change Shopping Centre

The One New Change Shopping Centre

Chce się nowych wrażeń? Wtedy wejdż na dach centrum handlowego i podziwiaj piękno miasta. Tu, jak na dłoni, widać jeden z największych diabelski młynów Londonu Eye i 111-metrowy zabytkowy budynek katedrę Świętego Pawła.

2. Malownicze parki

park

Hyde Park, Regent Park, Hampstead Heath, Victoria Park – i to jeszcze nie pełna lista najbardziej znanych parków w stolicy. Brytyjczycy z ogromnym szacunkiem odnoszą się do natury, dlatego tu nie zobaczysz śmieci, porozrzucanych wszędzie butelek lub wyrwanych z korzeniami kwiatów.

3. Widok z Parliament Hill

Parliament Hill

Ten ogromny obszar, będący częścią starego londyńskiego parku Hampstead Heath, znajduje się w północno-zachodniej części Albionu. Jego powierzchnia jest równa 20 ha, ale najważniejsze jest nie to, a to, jaki widok roztacza się z stąd.

4. Rajski zakątek

raj

Zapach raju – tak miejscowi mieszkańcy nazywają Regent park, jeden z największych parków królewskich. W jego centralnej części założony jest ogród rózany. Wiosną, gdy wszystko kwitnie i pachnie, Regent park spowijają słodkie zapachy pięknych róż.

5. Zabytkowe budynki

miasto

Gdziekolwiek pójdziesz, wszędzie cię otaczają pałace i zabytkowe budynki. To i Ham House, i dom Hogartha, dom Turnera , Eastbury Manor House, dom-muzeum Johna Keatsa, Syon House i wiele innych.

6. Najstarszy pub

pab

To właśnie w tym mieście znajduje się lokal, do którego kiedyś wpadali, aby wypić kufel piwa Charles Dickens i Oscar Wilde. The Cheshire Chees został zbudowany w 1538 roku i funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

7. Zapierający dech w piersiach widok z mostu Milenijnego (The Millennium Bridge)

The Millennium Bridge

Popatrzyć na miasto pod innym kątem, a dokładniej na katedrę Świętego Pawła, można, stojąc na barwnym moście Milenijnym. Oprócz tego, stąd można zrobić wspaniałe zdjęcia na Instagram.

8. Opactwo Westminsterskie (Collegiate Church of St Peter at Westminster)

Collegiate Church

Trudno wyobrazić Londyn bez znanego na całym świecie gotyckiego kościoła, o którym pierwsza wzmianki sięga VII wieku?

9. Wstęp wolny

Wstęp wolny

Aby zobaczyć największe dzieła wybitnych artystów nie trzeba płacić ogromnych pieniędzy. W takich muzeach jak Tate Britain, Tate Modern, National Gallery, National portrait i jeszcze w setkach małych galeriach można podziwiać je zupełnie za darmo.

10. Muzeum Historii Naturalnej

museum

Muzeum historii naturalnej jest jednym z największych. Jego wielomilionowa kolekcja obejmuje eksponaty z zoologii, botaniki, mineralogii i paleontologii. Ponadto, warto tu wpaść jeszcze i dla tego, żeby zobaczyć wspaniały wystrój wewnętrzny.

11. Muzeum Historyczno-Archeologiczne

Muzeum Historyczno Archeologiczne

W głównym Muzeum Historyczno-Archeologicznym Wielkiej Brytanii można wędrować cały dzień. Wiele zwiedzających przychodzi tu przede wszystkim po to, aby spojrzeć na wnętrze, przedmioty sztuki Starożytnej Grecji i Starożytnego Rzymu.

12. Wypoczynek na trawniku

odpoczynek

W słoneczny dzień koniecznie pójdź na spacer do dzielnicy Hampstead. Tylko wyobraź sobie, że leżysz na zielonym trawniku, a przed tobą jak na zdjęciu znajduje się stary Kenwood House, zbudowany w 1700 roku.

13. Bajkowa zima

zima

Choć śniegu tu wypada nie tak dużo, ale gdy to zdarza się, miasto wygląda, jak w bożonarodzeniowym filmie.

14. Art-kreacje

art

Miejscowi mieszkańcy twierdzą, że co czwarty pomnik w kraju – to jest coś niezwykłego i oryginalnego. Nie tak dawno w sercu Wielkiej Brytanii otwarto pomnik niebieskiego koguta.

15. Rowery

rowery

Prowadzisz zdrowy tryb życia i nie czcesz zanieczyszczać środowiska spalinami? Wtedy nadszedł czas, aby wypożyczyć rower. Można to zrobić na dowolnym autoryzowanym parkingu.

16. Dzikie jelenie w parku

jelenie

Koniecznie zajrzyj do Richmond park. Tutaj można zobaczyć nie tylko plantacje kamelii, azalii, wrzosu, lecz jego główną atrakcją są jelenie. Uważaj jesienią. W tym okresie szlachetne zwierzęta dość agresywne i mogą rzucić się na człowieka.

17. Najlepsze z najlepszych produktów

ser

Czego jest wart Borough Market! Na tym rynku można kupić najświeższe makarony, owoce morza, sery, wino, piwo, produkty mięsne i wiele innych.

18. Pizza w ”Pielgrzym”

pizza

Nie zapomnij zjeść pysznej pizzy, która podawana jest w restauracji "Pielgrzym" i jest sprzedawana w jatkach o tej samej nazwie. Oczywiście, nie jest lepsza od włoskiej, ale w niczym jej nie ustępuje.

19. Danie "Ryba z frytkami (Fish 'n' chips)

chipsy

Jeśli chcesz spróbować to, co uwielbia prawie każdy londyńczyk, wtedy zajrzyj do restauracji Poppies i zamów danie z ziemniaków, frytek i ryb.

20. Curry w "Brick lane"

Brick Lane

To danie w brytyjskim menu po raz pierwszy pojawiło się w 1773 roku, a plotka głosi, że właśnie w tej restauracji.

21. Na wpół zrujnowana londyńska ściana

ściana

Została zbudowana przez Rzymian na początku III wieku. Na dzień dzisiejszy najbardziej przystępny do zdjęć fragment znajduje się w pobliżu stacji metra Tower Hill.

22. Karnawał Notting hill

taniec

Począwszy od 1966 roku w Londynie, w dzielnicach Kensington i Chelsea corocznie w ciągu dwóch dni sierpnia odbywa się barwna impreza, zwana Notting Hill. Karnawał gromadzi około 2 milionów widzów.

23. Chińska dzielnica Chinatown

Chinatown

Obszar ten jest tak kolorowo ozdobiony, że sprawia wrażenie ciągłego oczekiwania chińskiego Nowego roku. Przy okazji, Chinatown znajduje się w okolicy Gerrard street, w Soho.

24. Basen pod gołym niebem

basen

W centralnej części Londynu, w dzielnicy Hackney, jest kompleks basenowy Londyn-fields. Jego srecyficzną cechą jest to, że znajduje się pod gołym niebem, i działa przez cały rok.

25. Ponuro-piękna atrakcja

cmentarz

W Londynie piękne jest wszystko, nawet cmentarzy, wśród których najbardziej znanym jest wiktoriański Brompton. Im zarządza administracja parków Królewskich. Każdego roku odwiedza go ponad 800 000 turystów.

26. Shri Swaminarayan Mandir

Shri Swaminarayan Mandir

Znajduje się w północno-zachodniej części miasta. Jest to ogromna świątynia hinduska, którą odwiedzając odnosisz wrażenie, że jesteś nie na brzegach Tamizy, a na brzegach Gangesu.

27. Z Londynu do Paryża za 6 godzin

godziny

Na stacji King Cross można wsiąść do pociągu i za mniej niż 8 godzin zrobisz sobie zdjęcie na tle wieży Eiffla. Cuda, prawda?

28. Kompleks basenowy Londyn-Aquatic (The London Aquatics Centre)

The London Aquatics Centre

Tylko za £4.50 można pływać w basenie, w którym trenował najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii, 28-krotny medalista olimpijski, w tym zdobywca 23 mistrzowskich tytułów Michael Phelps.

29. Spotkanie z lisem

lisica

Dla wielu lokalnych mieszkańców dawno nie jest nowością spotkanie na londyńskich ulicach lisa lub, jak ich zwano, urban fox. Zamieszkują one głównie na zielonych terenach, Chelsea i Kensington.

30. ...i z papugą

papuga

Tych ptaków z każdym rokiem staje się coraz więcej i więcej. Nawet zmienna pogoda ich nie przeraża. Jasno-zielone ptaki potrafiły dostosować się w hałaśliwym mieście i czasami cieszą oczy Anglików.

31. Najwyższy budynek w Europie

europa

"Odłamek szkła" (the Shard) - 309-metrowy wieżowiec, wybudowany w 1975 roku. To 45-y co do wysokości budynek na świecie.

32. Styl architektoniczny uniwersytetów

uniwersytet

Ci, którzy mają bzika na punkcie pięknej architektury, będą zadowoleni z wyglądu wielu uczelni w Londynie. Tutaj wiele budowli stworzono z nutą królewskiego uroku i majestatu. Oczywistym tego przykładem – najstarsza uczelnia w kraju, University college London.

33. Doświadczeni łyżwiarze

skejtry

Zajrzyj do South Bank, dzielnicy na południowym brzegu Tamizy, a dokładniej w lokalnym skateparku, aby podziwiać łyżwiarzy, którzy chętnie pokażą ci kilka niesamowitych sztuczek.

34. Zakątek tropików

dom

W południowo-zachodniej części Londynu znajduje się ogromny ogród botaniczny Kew Gardens, założony w 1840 roku. W nim zebrana jest najbardziej zróżnicowana botaniczna i mykologiczna kolekcja.

35. Jazda na rowerze wodnym

rzeka

W wolnym czasie udaj się na spacer na świeże powietrze w Hyde park. Tam można wynająć transport wodny i popływać po sztucznym jeziorze Serpentine Boating Lake.

36. Malownicza Tamiza

Thames

Jak piękno Tamizy może kogoś nie zachwycić? Ta rzeka jest piękna o każdej porze roku i w każdych warunkach pogodowych.

37. Londyńskie uliczki

ulica

Każda ulica tego konserwatywnego miasta jest wyjątkowa. Wystarczy spojrzeć na tę, na której znajduje się Leadenhall Market, kryty rynek w zabytkowym centrum, w City.

38. Nie znudzisz się

piosenkarka

W Anglii wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić każdemu. To świadczy o tym, że w weekend nie będziesz się zastanawiać "Dokąd pójść?"

39. Nocne życie

noc

W Wielkiej Brytanii jest nie tylko duża liczba różnego rodzaju muzeów, sklepów i parków, ale sporo także klubów, z których każdy zaskoczy swoim show programem.

40. Bary

bary

Pamiętaj, nawet wśród lokalnych mieszkańców sporo jest tych, którzy nie byli we wszystkich barach i pubach.

41. Restauracje

restauracja

W kontynuacji do poprzedniej pozycji. To samo odnosi się do restauracji: nie odniesiesz wrażenia, że byłeś we wszystkich lokalach. Londyńskie restauratorzy potrafią zadziwić wykwintnym menu i niezwykłym wnętrzem.

42. Nieznane ulice

ulicy

Na pewno znajdzie się uliczka, na której jeszcze nie byłeś, ale możesz być pewien, że ona nie mniej piękna niż wszystkie pozostałe w Anglii. W Londynie nie zapomnij zajrzeć na ulicę New Scotland Yard.

43. Ulubione miejsce

miasta

Wśród wszystkich wymienionych miejsc każdy londyńczyk powie, że nie zostało nazwane jego ulubione. To znaczy, że miasto jest tak bogate w atrakcje turystyczne, zabytki, które nie da się zmieścić w jednym artykule.

44. Ściany domów

ściany

Nie musisz wydawać pieniędzy, aby zobaczyć piękno. Tylko spójrz na elewacje wielu budynków, ozdobionych naturalnymi girlandami, na przykład, jeden taki dom znajduje się na Neal's Yard, w Covent garden.

45. Brytyjski akcent

akcent

Od twojego brytyjskiego akcentu dzwoni mnie w uszach.

Po opisie architektonicznego piękna czas przejść do lokalnego akcentu. Nie wydaje ci się, że dzięki niemu każde słowo brzmi przyjemniej?

46. 2 litry piwa

piwo

Spójrzmy prawdzie w oczy: w żadnym innym kraju nie znajdziesz 2 litrowej butelki piwa Strongbow.

47. Słowa wdzięczności

słowa

Tylko w Wielkiej Brytanii zamiast nudnego "dziękuję" ("thank you") można usłyszeć "za twoje zdrowie!"

48. Zamki, zamki, zamki

zamki

W Anglii jest wiele zamków. Jest mało prawdopodobne, że nawet przez całe swoje życie radykalny Brytyjczyk zobaczy je wszystkie na własne oczy.

49. Yorkshire pudding

pudding

On jest głównym elementem niedzielnego obiadu Brytyjczyków. Jeśli spróbujesz kiedyś te słodycze, zawsze będziesz gotować je na obiad. Nawiasem mówiąc, to ciasto powinno być wyższe niż 4 cale (10,16 cm).

50. Deszczowa pogoda

deszsc

Ktoś ciągle narzeka na taką pogodę, a Brytyjczycy uważają, że jest ona dość romantyczna. Do tego zawsze będziesz nosić ze sobą parasol. A nawet jeśli to absolutnie nie jest potrzebne.

51. Monarchowie

monarch

Żyć w Anglii – to z radością uświadamiać sobie, że zaledwie kilka godzin jazdy od twojego domu mieszkają członkowie rodziny królewskiej.

52. Widok z okna

okno

Jak można nie kochać tego kraju po prostu za to, że z okna twojego mieszkania roztacza się tak piękny widok?

53. Brytyjska wioska

wieś

W żadnym innym kraju nie zobaczysz takich malowniczych wiosek.

54. Lepiej niż w "Starbucks"

Starbucks

Chcesz spróbować pyszną gorącą czekoladę i kawę? To zapraszamy do kawiarni Costa.

55. Wyjątkowość Wielkiej Brytanii

unikalność

Ci, którzy zakochani w niej, krótko odpowiedzą, dlaczego nie zamieniliby jej na żadny inny kraj: "Anglii nie da się porównać z żadnym innym państwem. Jest wyjątkowa w każdym rozumieniu tego słowa i nie ma sobie równych".

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty