6 cech, które dziecko dziedziczy po ojcu

Wiedziałeś, że dziecko po rodzicach dziedziczy kształt koniuszka nosa, kształt oczu i ust? Naukowcy również wytypowali cechy, które dziecko dziedziczy wyłącznie po ojcu.

Często mówimy, że dziecko ma nos po matce, a oczy po ojcu. Jednak badania wykazały, że dzieci bardziej są podobne do swoich ojców niż matek. Tak się dzieje dlatego, że męskie geny są agresywniejsze. Wiedziałeś, że dziecko po rodzicach dziedziczy kształt koniuszka nosa, kształt oczu i ust? Naukowcy również wytypowali cechy, które dziecko dziedziczy wyłącznie po ojcu.

1. Płeć dziecka

Płeć dziecka

Rodzice mogą jeszcze przed zapłodnieniem poznać płeć dziecka. W tym celu należy zbadać drzewo genealogiczne swego wybranka. W zależności od tego, jaki chromosom – X czy Y – znajdzie się w plemniku, taka będzie płeć noworodka.

2. Wygląd zębów

zęby

Geny, które mają wpływ na wygląd zębów i kształtowanie szczęki, u mężczyzn są agresywniejsze, dlatego u dzieci, których ojcowie mieli na przykład próchnicę lub parodontozę, występuje znacznie większe ryzyko pojawienia się podobnych objawów.

3. Choroby serca

serce

Badania wykazały, że ponad 50% mężczyzn cierpi na chorobę wieńcową, dlatego też występuje ryzyko pojawienia się tej choroby u dzieci.

4. Bezpłodność

kobieta

Naukowcy uważają, że bezpłodność jest dziedziczna. Przekonują, że najczęściej to dzieci poczęte w probówce dziedziczą bezpłodność.

5. Wzrost

wzrost

W większość wypadków dziecko ma w przybliżeniu taki sam wzrost co jej ojciec, czyli jeśli rodzice są wysocy, to na pewno będą mieli wysokie pociechy.

6. Zaburzenia psychiczne

myśle

Dziecko może odziedziczyć po swoim ojcu schizofrenię lub ADHD. Im starszy ojciec, tym większe ryzyko tego, że pociecha odziedziczy po nim tę dolegliwość. A to wszystko dlatego, że DNA przedstawicieli płci męskiej z wiekiem się zmienia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty