6 fajnych pomysłów, jak powiesić ramki ze zdjęciami

Nasza redakcja proponuje udekorować wasze wnętrze pięknie rozwieszonymi zdjęciami. Przecież one przypominają o przyjemnych momentach życia i robią dom takim przytulnym.

Z pojawieniem się cyfrowych aparatów fotograficznych i kamery we wszystkich mobilnych urządzeniach każdy z nas może pochwalić się ogromną ilością zdjęć. Tylko zachowywać ich przyzwyczailiśmy wyjątkowo na nośnikach elektronicznych – tradycja wydrukowania zdjęć, wstawiać ich do ramek i zbierać albumy stopniowo odchodzi do przeszłości.

Kwadrat

Dość prosty sposób rozmieszczenia zdjęć, ale nie zważając na to, kosztem wyraźnych linii wygląda bardzo ładnie. Rozmieśćcie kwadratowe ramki jednego rozmiaru na jednakowej odległości jedną od drugiej tak, żeby w wyniku wyszedł kwadrat. W ramki można wstawić zdjęcia na jedną tematykę lub po prostu zebrać ulubione zdjęcia w jednej barwnej gammie – głównie, żeby one harmonijnie wyglądały ze sobą.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 1
jak powiesić ramki ze zdjęciami 2

Ciekawie wyglądają szklane ramki do zdjęć bez wyraźnych zasięgów, a dla stworzenia ogólnej stylistyki można wykorzystać specjalne cyfrowe efekty, które przekształcą wasze zdjęcia na malutkie arcydzieła.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 3

Czarno-białe zdjęcia w stylu retro świetnie podchodzą do wnętrza w ciepłych barwach i przy tym nie odwracają całej uwagę na sobie.

Galeria

Idealny wariant rozmieszczenia zdjęć różnych rozmiarów – rozmieścić ich w dowolnej kolejności. Rozpocznijcie z największych zdjęć, rozmieściwszy ich w centralnej części, a potem rozmieśćcie inne wokół. Dla całości postrzegania odległość między zdjęciami powinna być w przybliżeniu jednakowa.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 4
jak powiesić ramki ze zdjęciami 5

Wykorzystajcie ramki w jednym stylu lecz różnych kolorów – tak kompozycja będzie wyglądała dynamicznie, a grając na kontrastach możecie wydzielić najcenniejsze zdjęcia.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 6

Najbardziej popularne ramki czarnego, białego i brązowego koloru, ponieważ właśnie te kolory przeważają w większości wnętrz.

Mozaika

W odróżnieniu od poprzedniego wariantu, w tym wypadku ramki różnych rozmiarów rozmieszczają się tak, żeby ich zewnętrzne strony nie wykraczały poza ogólne ramy, stwarzając kwadrat, czy prostokąt. Taki sposób bardziej pracochłonny, lecz wygląda bardzo imponująco.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 7
jak powiesić ramki ze zdjęciami 8

Wykorzystajcie ramki różnych rozmiarów i kolorów, w nich można wstawić zdjęcia lub rysunki. Można dodać również niewielkie obrazy, czy panneau – głównie, żeby wszystkie elementy kompozycje organicznie łączyły się między sobą i uzupełniały wnętrze pokoju.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 9

Jeśli wydrukować zdjęcia na płótnie, to wam nie będą potrzebne ramki. Trzeba będzie tylko rozwiesić zdjęcia w odpowiedniej kolejności. Jest to dobry pomysł na prezent na urodziny lub rocznicę.

Spirala

Rozmieśćcie największe, czy po prostu najbardziej ulubione zdjęcie w centrum, a inne – wokół niej. Można złożyć wyraźne zasięgi przez zewnętrzne strony ramek, a można po prostu dowolnie rozmieścić zdjęcia w kole.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 10
jak powiesić ramki ze zdjęciami 11

Jeśli centralna ramka jest szersza i większa niż inne, zdjęcie w niej będzie przyciągać najwięcej uwagi – warto rozmieścić w ten sposób najbardziej niezapomniane i ulubione zdjęcie.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 12

Nawet niewielkie zdjęcia doskonale udekorują ściany, jeśli umieścić je w kolażu.

Zdjęcia na półkach

Półki podchodzą nie tylko dla pamiątek i waz, na nich pięknie wyglądają ramki ze zdjęciami. Dlatego istnieją specjalne półki dla obrazów – one mają ogranicznik, który pewnie je utrzymuje. Taki wariant dekorowania wnętrza idealnie podchodzi zmiennej naturze, ponieważ pozwala w dowolny czas zmieniać zdjęcia i przemieszczać je zależnie od humoru.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 13
jak powiesić ramki ze zdjęciami 14

Bardzo ciekawy efekt tworzy się, jeśli ramki różnych rozmiarów nakładają się na siebie. Biały kolor ramek nie obciąża wnętrza i cała kompozycja wygląda lekko, nie zważając na dużą ilość elementów.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 15

Można wybrać półki, co kontrastują z kolorem ścian – to akcentuje na nich uwagę. Ale na półkach w kolorze ścian zdjęcia będą zdawać się "podwieszone".

Schodki

Ten wariant najbardziej fajnie wygląda w ozdobieniu ścian schodowego obszaru. Takie ściany zazwyczaj niesłusznie są puste, jednak one świetnie podchodzą do rozmieszczenia zdjęć. Powieście zdjęcia wzdłuż schodów, dotrzymując się odchylenia, starajcie się wybierać neutralne zdjęcia – przecież nie chcecie, żeby wasi goście potknęli się, zapatrzywszy się na nie.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 16
jak powiesić ramki ze zdjęciami 17

Ciepłe rodzinne zdjęcia dodadzą przytulności waszemu wnętrzu.

jak powiesić ramki ze zdjęciami 18

Oczywiście rozmieszczone w taki sposób zdjęcia najbardziej organicznie wyglądają w dekorowaniu ścian wzdłuż schodów, jednak to niekonieczny warunek. Schodkowy rozkład zdjęć podchodzi i dla dekorowania ścian w pokojach.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty