6 gadżetów, dzięki którym twoje dziecko będzie zdrowsze

Dziś każdy z nas ma mnóstwo różnych gadżetów. Ułatwiają nam życie i sprawiają, że staje się ono bardziej kolorowe. Jednak większość z nich są bezużyteczne i są zwykłymi nowoczesnymi zabawkami. Najważniejsze, umieć z ogromu ofert wyłapać te, które naprawdę są pożyteczne.

Kiedy pojawia się jakiś nowy gadżet, chętnie go kupujemy, aby nasze dziecko zawsze było zdrowe i bezpieczne.

1. Ogrzewane wkładki do butów z pilotem

wkładki

Zimą takie wkładki są niezastąpione, zwłaszcza w rejonach, w których panuje surowy klimat. Wystarczy włożyć je do buciczków swojej pociechy i może ona śmiało wyruszać na długie spacery i wycieczki. Zawsze będzie miała suche i ciepłe stopy. Bardzo prosta obsługa, więc dziecko może samodzielnie dostosować temperaturę tak w szkole czy przedszkolu, aby czuło się komfortowo. Temperaturą steruje się za pomocą pilota, dołączonego do zestawu. Wkładki ładują się bardzo szybko, a bezpieczna i wydajna bateria zapewnia długi czas pracy systemu ogrzewania.

2. Pajączek w wersji smart

Pajączek

Krzywy kręgosłup to problem dotykający większość dzieci w Polsce. W Polsce z powodu skoliozy cierpi co dziesiąte dziecko. Z pomocą przychodzi pajączek w wersji smart, czyli urządzenie wspomagające zachowanie zdrowej postawy. To niewielka plastikowa kosteczka, bez szelek i pasów, którą montujemy do koszulki. Urządzenie utrwala nawyk odpowiedniej postawy podczas chodzenia, siedzenia oraz stania. Dziecko, noszące taką kostkę, właśnie dzięki temu przestaje się garbić.

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta: kliknięciem ustawia się poprawną pozycję. Jeśli zorientuje się, że dziecko wychyliło się za bardzo w stosunku do jego wzorcowej pozycji i zostanie w niej przez określony czas, poinformuje go o tym wibracją.

3. Nawilżacz powietrza

Nawilżacz powietrza

Poziom nawilżenia powietrza w pokoju dziecięcym powinien mieścić się w granicach 40-50%. Istnieje wiele sposobów poprawy wilgotności powietrza i jeden z nich to nawilżacz powietrza. Wśród rodziców znajdują się zwolennicy domowych metod nawilżania, do jakich można zaliczyć wieszanie na grzejnikach mokrych ręczników.

Producenci natomiast postanowili ułatwić nam życie, produkując różnorodne nawilżacze powietrza. Większe bezpieczeństwo zapewnia odpowiednio dobrane elektryczne nawilżacze powietrza. Obecnie w sprzedaży dostępne są nawilżacze: parowe i ultradźwiękowe, które najlepiej poprawiają wilgotność powietrza w pokoju dziecka.

4. Smartfon z wyświetlaczem idealnym

Smartfon

Każdy rodzic doskonale wie, że smartfony są szkodliwe dla wzroku dzieci. Dziecko potrafi cały dzień siedzieć z nosem w telefonie. Biorąc to pod uwagę, na rynku zaprezentowano smartfon nowej generacji z wyświetlaczem idealnym, który dostał nagrodę za wyjątkowo niską szkodliwość dla wzroku. Producentowi udało się ograniczyć emisję szkodliwego światła niebieskiego, dzięki czemu jest bezpieczny dla oczu naszych pociech.

5. Gadżet do łagodzenia bólu

Gadżet do łagodzenia bólu

Dzieci ze zrozumiałych powodów, często boją się zastrzyków. Mamusie natomiast nie wiedzą, jak odwrócić uwagę swojej pociechy podczas robienia zastrzyków, a później ją uspokoić. Teraz o tym można zapomnieć, ponieważ stworzono urządzenie, które im w tym pomoże. To niewielki gadżet, przykładany do ramienia pacjenta, a jego celem jest zamaskowanie momentu robienia zastrzyku.

Po włączeniu zaczyna wibrować i połączenie wibracji oraz zimna sprawia, że miejsce zastrzyku zostaje czasowo znieczulone i dziecko nie poczuje, kiedy zostanie w nie wbita igła strzykawki. Taki gadżet także doskonale się sprawdza jako skuteczny środek, stosowany po ukąszeniu owadów.

6. Lampka nocna

Lampka nocna

Taka lampka nocna zapewni twemu dziecku zdrowy i mocny sen. Naukowcy udowodnili, że światło niebieskie najsilniej hamuje uwalnianie melatoniny, a dla mózgu jest sygnałem początku dnia. Właśnie dlatego lampka daje delikatne światło, które nie przeszkadza dziecku w uśnięciu. Posiada dwa niezależne źródła światła, a uzyskane światło w ciągu 37 minut zmniejsza jasność oświetlania dla efektu uzyskania delikatnej poświaty. To niesamowita lampka, dzięki której twoje dziecka zapomni, co to znaczy bać się ciemności.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty