6 gwiazd, które się nie chciały całować na planie filmowym

Każdy z nas ma na swoim koncie kilka nieudanych pocałunków, o których niechętnie wspominamy. Gwiazdy to tacy sami zwyczajni ludzie jak my, więc od czasu do czasu zdarzają im się sytuacje, kiedy nie da się uniknąć nieprzyjemnych pocałunków.

Nawet pocałunek z gwiazdą może być nieprzyjemny. Na szklanym ekranie widzimy idealny obrazek, który nas zachwyca i zmusza do przeżywania tego samego, co bohater filmowy. Co się jednak dzieje na planie filmowym poza kadrem? Nieudane ujęcia, wzajemne pretensje. Jak przekonująco zagrać miłość, namiętność, jeśli partner na planie filmowym i sama myśl o zbliżeniu budzi wstręt i niechęć? Pomaga talent aktorski i oczywiście poświęcenie się dla sprawy. W niniejszym zestawieniu 6 par filmowych, które wolałyby uniknąć pocałunków.

1. "Harry Potter i Insygnia Śmierci"

Harry Potter

Podczas kręcenia filmu Rupert Grint miał 11 lat, a Emma Watson – 9 lat. Nie było między nimi żadnej chemii, byli po prostu dobrymi kumplami. Właśnie dlatego scena z pocałunkiem w części II była dla nich prawdziwym wyzwaniem, o którym chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Pokonując skrępowanie, udało im się zagrać scenę pocałunku, która wyglądała, jak przekonują gwiazdy, nieco surrealistycznie. Grint przyznał, że czuł się nieswojo, prawie jakby musiał całować się z siostrą.

2. "Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta"

Hitch

Przystojniak Will Smith i zjawiskowa Eva Mendes – wydawałoby się idealna para na planie filmowym. Niewiele osób jednak wie, co naprawdę kryje się za sceną pocałunku. Eva Mendes uwielbia ostre przekąski z cebulką i intensywnymi przyprawami, które sprawiły, że aktor dzień, w którym kręcono scenę z pocałunkiem, wspomina jak jeden z najgorszych w jego życiu. Aktorka przed samym kręceniem sceny pocałunku zjadła kanapkę z tuńczykiem i cebulką, której zapach zniechęcił Willa Smitha do romantycznego pocałunku.

Hitch 2

Jak więc wybrnęli z tej sytuacji? Pastylki odświeżające oddech uratowały sytuację. Will Smith, będąc gościem słynnego talk-show The Oprah Winfrey Show, powiedział, że pocałunek był cudowny. Jak przystało na prawdziwego gentlemana ani słowem nie wspomniał o cebuli.

3. "Droga do szczęścia"

Droga do szczęścia

Trudno w to uwierzyć, ale Kate Winslet niechętnie wspomina pocałunki z przystojnym Leonardo DiCaprio w filmie "Droga do szczęścia", co wydaje się dość dziwne, biorąc pod uwagę ten fakt, że już grali zakochanych w filmie "Titanic". Wszystko przychodziło im bardzo naturalnie, więc niektórzy nawet myśleli, że mają romans. O co więc chodzi? Po pierwsze aktorka nie raz mówiła, że DiCaprio traktuje wyłącznie jako swego przyjaciela.

Po drugie, reżyserem filmu "Droga do szczęścia" był mąż Kate, więc nie ma nic dziwnego w tym, że czuła się nieswojo podczas kręcenia scen pocałunku. Nie zważając jednak na to, Kate Winslet przełamała wewnętrzny opór i popisała się genialną grą aktorską. Aktorka została nagrodzona Złotym Globem w kategorii: najlepsza aktorka w dramacie za film "Droga do szczęścia".

4. "Pół żartem, pół serio"

Pół żartem pół serio

Po zakończeniu zdjęć do filmu Tony’ego Curtisa zapytano, jak to jest się całować z Marilyn Monroe? Jego odpowiedź zszokowała wszystkich. Porównał aktorkę do Hitlera. Powiedział, że jej pocałunek był bardzo agresywny, o mało go nie udusiła.

"Wepchnęła mi swój język do gardła. To było okropne!"

Później Curtis, tłumacząc się ze swoich słów, powiedział, że źle go zrozumiano.

5. "Wilk z Wall Street"

Wilk z Wall Street

Pomimo że Leonardo DiCaprio uważany jest za symbol seksu, jego partnerka z planu ma inne zdanie. Bohaterka "Wilk z Wall Street" Joanna Lumley przyznała, że pocałunki z aktorem były zbyt męczące i nie sprawiały jej żadnej przyjemności. Aktorka mówiła, że romantyczna scena była nagrywana bardzo długo, a ona musiała ciągle żuć gumę do żucia, aby mieć świeży oddech.

Wilk z Wall Street 2

Joanna Lumley mówi, że było to bardzo podobne do wizyty u dentysty. Leonardo DiCaprio natomiast był bardzo zadowolony ze swojej partnerki i później niejednokrotnie podkreślał jej profesjonalizm.

Wilk z Wall Street 3

Warto również w tym miejscu wspomnieć o Margot Robbie, która także zagrała w tym filmie i miała przyjemność całować się z przystojnym DiCaprio:

"Szczerze powiedziawszy, byłam bardzo podekscytowana, kiedy kręcono sceny pocałunku. Szaleję za nim! Moje przyjaciółki bardzo mi zazdrościły i ciągle wypytywały: "Jak to jest grać sceny miłosne z jednym z najprzystojniejszych facetów na świecie? Na pewno fantastycznie się całuje! " Wstyd mi się przyznać, ale byłam tak zestresowana, że musiałam wypić kilka kieliszków tequili, aby się odprężyć. Leo zachowywał się jak prawdziwy gentleman. Mężczyzna marzeń!"

6. "Dobry agent"

Dobry agent

Trudno w to uwierzyć, że jest na świecie przynajmniej jeden mężczyzna, który by nie marzył o pocałunku z boską Angeliną Jolie. A jednak jest – Matt Damon. Aktor przyznał, że podczas kręcenia sceny pocałunku w filmie "Dobry agent" czuł się nieswojo, ponieważ od dawna się przyjaźni z Jolie, więc miał trudności z zagraniem wielkiej namiętności.

"Przyjaźnimy się od dawna, więc czułem się nieswojo, prawie jakby musiałbym się całować z siostrą".

Na dodatek musiał się całować z żoną swego przyjaciela. Kiedy kręcono film, Angelina Jolie i Brad Pitt byli jeszcze razem. Niezbyt przyjemna sytuacja.

Po przeczytaniu niniejszego artykułu na pewno zmienisz swoje zdanie na temat zawodu aktorskiego. Widzowi może się wydawać, że gwiazdy to mają fajne życie. Są w pracy i mogą się całować. To jednak nie zawsze jest łatwe. Muszą się całować, niezależnie od tego, czy tego chcą, czy nie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty