6 krępujących pytań do ginekologa

Często kobiety nie mówią ginekologowi o swoich problemach zdrowotnych, ponieważ się wstydzą i krępują. Nie warto nic ukrywać przed swoim lekarzem. Możesz być pewna, że ginekologa trudno czymś zdziwić.

1. Czy moja pochwa jest normalna?

kobieta

Wygląd oraz rozmiary waginy u każdej kobiety mogą być różne. Te drobne różnice są zupełnie naturalne. Istnieje kilka typów waginy: ktoś ma małe wargi sromowe większe i małe wargi sromowe mniejsze, inne kobiety natomiast mają duże wargi sromowe większe, małe wargi sromowe mniejsze. Jednak to wcale nie oznacza, że z tobą coś jest nie tak. Jeśli martwisz się z powodu tego, jak wygląda twoja pochwa, skonsultuj się ze swoim ginekologiem i nie wstydź się zadawać pytania.

2. Dlaczego tak bardzo się pocę w miejscach intymnych?

sen

Często kobiety mylą upławy z pochwy z potem. Jeśli pory w okolicy pochwy wydzielają nieduże ilości płynu, to nie ma co się martwić. Jeśli natomiast zauważyłaś, że ilość wydzielanego przez pory płynu jest zbyt duża i masz nawet wilgotną bieliznę, musisz udać się do lekarza, który po przeprowadzeniu badań, zaleci odpowiednie leczenie.

3. Co robić, gdy mam dziwną wydzielinę z pochwy?

lekarz

Wydzielina z pochwy jest naturalnym, zdrowym przejawem funkcjonowania układu rozrodczego. Natomiast upławy to nieprawidłowa wydzielina z pochwy. Najczęściej towarzyszy im silne swędzenie oraz pieczenie. Upławy najczęściej sygnalizują infekcje pochwy, więc musisz udać się do lekarza, by nie pozwolić rozwinąć się chorobie sygnalizowanej przez upławy.

4. Skąd się bierze nieprzyjemny zapach z miejsc intymnych?

leczenie

Jeśli podczas okresu lub po intensywnych ćwiczeniach fizycznych czujesz nieprzyjemny zapach z miejsc intymnych, którym nie towarzyszy ból i swędzenie, nie masz, o co się martwić. Jeśli natomiast towarzyszy im swędzenie oraz pieczenie, to niezwłocznie musisz udać się do lekarza, bo mogą sygnalizować infekcje pochwy.

5. Dlaczego odczuwam ból podczas stosunku płciowego?

lekarze

Powodem bolesnych stosunków bywają różnego rodzaju dolegliwości. Ból w okolicach wejścia do pochwy i bolesność podczas stosunku zwykle powodują grzybica pochwy, suchość pochwy, choroby weneryczne, więc najlepiej skonsultować się ze swoim ginekologiem, który pomoże ci zrozumieć przyczyny tej dolegliwości.

6. Czy w ciąży można uprawiać seks?

ciąża

Prawidłowo przebiegająca ciąża nie jest przeciwwskazaniem do współżycia seksualnego. Najczęstsze możliwe przyczyny, kiedy kochanie się w ciąży może być niewskazane: krwawienie z dróg rodnych, odklejanie się łożyska, skrócenie szyjki macicy. Jeśli ginekolog nie zalecił wstrzemięźliwość seksualną, śmiało uprawiaj seks i o nic się nie martw. Na pewno urodzisz zdrowe dziecko.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty