6 modnych i egzotycznych sposobów na poród

Poród jest bardzo wzruszającym i znaczącym wydarzeniem dla każdej kobiety. Przygotowywać się do niego należy z wyprzedzeniem, wybierając dla siebie najlepszy wariant ze sprawdzonych przez specjalistów praktyk.

Narodzeniu dziecka od dawna towarzyszyło wiele ceremonii i obrzędów. We współczesnym społeczeństwie standardowe porody są nadzorowane przez doświadczonych lekarzy zgodnie ze ściśle określonymi zasadami. Dziś przyszłym matkom oferuje się wiele sposobów porodu spośród wielu alternatywnych. Każda kobieta może wybrać dla siebie najlepszą opcję.

1. W tradycjach indonezyjskich

dziecko

Poród lotosowy pochodzi z dawnych wschodnich praktyk i zyskuje coraz większą popularność w krajach europejskich. Jego główna różnica w stosunku do zwykłego polega na tym, że łożysko i pępowina zachowują się po urodzeniu dziecka, aż odpadną same. Indonezyjscy eksperci uważają, że w ten sposób dziecku przekazuje się energia życiowa, a to będzie miało później pozytywny wpływ na jego zdrowie.

2. Komfortowy poród po francusku

brzuch

Wynalazł i zaczął powszechnie stosować metodę położnik z Francji Frédérick Leboyer. Jego zdaniem, aby dziecko urodziło się z minimalnym stresem, trzeba stworzyć przyjemną atmosferę dla jego matki. Poród w takim systemie odbywa się przy przyjemnej muzyce i słabym oświetleniu, personel przyczynia się do korzystnego nastroju kobiety w trakcie porodu. Po urodzeniu dziecko umieszcza się w ciepłej wodzie, dzięki czemu łatwiej mu przystosować się do nowego otoczenia.

3. Poród w wodzie

w wodzie

Poród w wodzie stał się popularny w latach 1960-tych i przyczynili się do tego rosyjscy specjaliści. W czasie urodzenia dziecka matka znajduje się w specjalnym basenie. Tak ona czuje się swobodniej, mniej odczuwa ból. Dziecko łatwiej przechodzi przez kanał rodny. Rodzi się w zwykłym ciepłym i wilgotnym środowisku bez większego stresu. Oczywiście takie narodziny odbywają się pod okiem najbardziej doświadczonych lekarzy.

4. Pionowy poród

poród

Poród ten jest popularny w krajach Ameryki Łacińskiej i Azji. Kobieta cały czas przebywa w wygodnej pozycji: w kucki, na stojąco, na piłce gimnastycznej. Przy tym duże naczynia krwionośne w ciele kobiety nie zaciskają się, może ona przyjąć dowolną wygodną pozycję. Pod własnym ciężarem dziecko szybciej przechodzi przez kanał rodny. Zazwyczaj jest to poród partnerski. Przy tym ważne jest, aby jeszcze w czasie ciąży nauczyć się wszystkich wygodnych pozycji podczas parcia i porodu.

5. Partnerski poród

pomóc

Popularny w dużych miastach partnerski poród opiera się na metodologii lekarza Roberta Bradley’ego. Zakłada aktywny udział męża w przygotowaniu do porodu. W tym przypadku wymaga się minimalna sztuczna interwencja ze strony lekarzy lub stosowanie leków. Proces przygotowania zajmuje dużo czasu i rozpoczyna się od pierwszego trymestru ciąży. Obejmuje zdrowe odżywianie, ćwiczenia fizyczne, techniki oddechowe i inne zabiegi.

6. Lekka hipnoza

gipnoza

Ten niekonwencjonalny sposób został wynaleziony ponad 70 lat temu. Oprócz lekkiego stanu hipnozy, w który jest wprowadzana matka dla ulżenia stanu, są używane inne nietypowe praktyki. Ich celem jest nauka pozytywnego myślenia, tworzenie więzi emocjonalnych z dzieckiem w brzuchu. Przyszła mama przygotowuje się i nastawia emocjonalnie na bezbolesny poród i uczy się rozumieć stan dziecka w tym ważnym momencie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty