6 najlepszych miejsc na wakacje w górach

Przed nami lato – upalna pora roku, kiedy możemy się opalać i kąpać do upadłego. Niektórzy z nas wolą spędzać wakacje z roku na rok w tym samych miejscach: Bułgaria dla miłośników uzdrowisk, Turcja – dla tych, którzy lubią all inclusive, baseny i morze, Grecja – piękne plaże i dużo słońca.

Jednak morze to nie jedyna opcja na udane wakacje. Jeśli jesteś zwolennikiem aktywnego wypoczynku, to śmiało możesz wyruszać w góry i zdobywać nowe szczyty.

Na świecie jest tyle pięknych miejsc! Pozwól ponieść się fantazji i zafunduj sobie nietypowe wakacje! Nie martw się, jeśli nie masz za dużo kasy. Istnieje wiele sposobów i ofert na zorganizowanie tanich wakacji. Szukaj, a znajdziesz.

Góry... Przerażają swoimi rozmiarami i majestatycznością, jednocześnie fascynują i zachwycają. Nie bój się gór. Podziwiaj je. Brak wygód rekompensują nam piękne widoki i kontakt z przyrodą.

Niektórzy z nas rezygnują z wakacji w górach, ponieważ po pierwsze boimy się wysokości, po drugie zniechęca nas wysiłek fizyczny – zdobywanie szczytów to nie leżenie na plaży. Jednak jak tylko uda ci się wspiąć na swój pierwszy szczyt, natychmiast zapomnisz o lęku i na zawsze pokochasz góry i wspinaczkę. Jeśli jesteś naturą romantyczną, na pewno przekonasz się do wakacji w górach.

1. Karpaty

Karpaty

Idealna opcja dla początkujących wspinaczy albo rodzin z dziećmi. Nie najwyższe góry, które zachwycają bajecznymi krajobrazami. Karpaty – łańcuch górski w środkowej Europie, ciągnący się łukiem przez terytoria ośmiu krajów: Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Rumunii i Serbii. Zajmują powierzchnię 190 tys. km², z tego w Polsce 19,6 tys. km². W podstawowym podziale Karpat wyróżniamy Karpaty Zachodnie, Wschodnie i Południowe.

Każdy kraj, przez który ciągną się Karpaty, umożliwił turystom ich podziwiane, budując uzdrowiska, hotele, parki i sanatoria. Dla niektórych Karpaty to najlepsze miejsce na kontakt z przyrodą z dala od zgiełku wielkiego miasta. Często turyści, którzy spędzili wakacje w Karpatach, mówią, że tutaj można oddychać pełną piersią i naprawdę się zrelaksować.

2. Alpy

Alpy

Najwyższy łańcuch górski Europy, który bez wątpienia zachwyca i fascynuje swoim pięknem i majestatycznością. Oczywiście większość turystów nigdy nie zdecyduje się na zdobycie najwyższego szczytu – Mont Blanc, ale na pewno doświadczy niesamowitych wrażeń, które na długo pozostaną w ich pamięci. Alpy na pewno zasługują na to, aby przynajmniej raz w życiu spędzić tam wakacje.

3. Ałtaj

Ałtaj

Jeśli jeszcze masz wątpliwości co do tego, czy warto wybrać się w góry Ałtaj, to spójrz na te zdjęcia. Jesteś pod wrażeniem? A to tylko zdjęcia. Każdy z nas może się okazać wśród fantastycznych wodospadów, lasów i łąk, organizować niezapomniane wędkowanie na brzegu rzeki, pełnej pstrągów, tajmeni i sieji. Nazwa gór pochodzi z języka mongolskiego od słowa "altaj": "złotodajny", "tam, gdzie jest złoto". Góry Ałtaj sprawiają niesamowite wrażenie i fascynują swoim pięknem.

4. Kaukaz

Kaukaz

Kaukaz – łańcuch górski w zachodniej Azji. W paśmie znajduje się osiem najwyższych szczytów. Są to góry, które powstały około 30 mln lat temu. Każdy chętny za nieduże pieniądze może zdobyć Elbrus, zobaczyć rzadkich zwierząt i pooddychać czystym powietrzem.

5. Park Narodowy Bryce Canyon

Bryce Canyon

Park Narodowy Bryce Canyon w stanie Utah miejsce, które warto zobaczyć, będąc na wycieczce w USA. Oczywiście wakacje w Stanach Zjednoczonych są bardzo drogie, jednak fantastyczne krajobrazy i niesamowity las strzelistych minaretów skalnych, wieżyczki i mury są warte tych pieniędzy.

6. Góra Roraima

Góra Roraima

Piękna i majestatyczna góra Roraima położona jest na granicy Wenezueli, Gujany i Brazylii. Roraima była inspiracją dla Arthura Conana Doyle’a do napisania powieści "Zaginiony świat". Niegdyś w ogóle podważano jej istnienie. Jednak góra, która inspiruje pisarzy i zwykłych ludzi, nie może pozostać niezbadana.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty