6 najpopularniejszych stereotypów o Francuzach

Co ci się kojarzy ze słowem "Francja"? Haute couture, piękne, stylowe kobiety, wyrafinowana kuchnia, uprzejmi mężczyźni, niesamowite pejzaże. Jednak czy współczesna Francja tak wygląda w rzeczywistości, czy jest to jedynie dobrze przemyślany chwyt reklamowy?

Francja to romantyczne placyki i brukowane ulice, ludzie, cieszący się życiem, bogactwo zapachów i smaków, prawdziwy raj dla artystów. Istnieje mnóstwo stereotypów o mieszkańcach tego niezwykłego kraju. Gdzie przebiega granica pomiędzy prawdą a zmyśleniem? Nadszedł czas, by obalić mity o Francuzach.

1. Francuzi jedzą obrzydliwe potrawy

obiad

Chyba najpopularniejszy stereotyp dotyczący Francuzów. Większość z nas uważa, że spożywają jedynie żaby, ślimaki i ser pleśniowy. Bez wątpienia koneserzy wyrafinowanej kuchni francuskiej uważają, że to wyjątkowe frykasy, jednak większość przeciętnych Francuzów uważają, że to są obrzydliwe potrawy. Jeśli chcesz zrozumieć, jak smakują te niecodzienne, wyszukane, delikatne artykuły spożywcze, to musisz koniecznie je spróbować, aby rozwiązać ten dylemat.

2. Francuzki nie golą włosów pod pachami

kobieta

Tak, Francuzki nie goliły włosów pod pachami w latach 90. XX wieku, kiedy to nabierał na sile ruch feministyczny. W taki sposób postanowiły zerwać ze stereotypami i fałszywym kanonem piękna. Jednak obecnie we Francji, podobnie jak i w pozostałych krajach, niektóre kobiety golą włosy pod pachami, inne natomiast wolą tego nie robić. Współczesne Francuzki są bardzo stylowe, zadbane i posiadają niesamowity urok i szyk.

3. Francuzi to brudasy

nos

Często się słyszy, że Francuzi skraplają ciało perfumami, zamiast się wymyć. Stereotyp ten sięga Średniowiecza, gdy nie tylko na francuskich dworach, ale również w innych krajach europejskich przykry zapach maskowano perfumami. Dziś Francuzi, podobnie jak pozostali mieszkańcy naszej planety, regularnie się myją. Francja jest światowym liderem w sektorze kosmetycznym i jest światową stolicą perfum.

4. Najwięcej piją Francuzi

wino

Francuzi piją wino do obiadu, kolacji i podwieczorka. Nawet w niektórych biurach pracownicy mogą wypić jedną lampkę wina do obiadu. Francuzi uwielbiają wino, które jest tematem nie tylko podczas spotkań z przyjaciółmi, ale również podczas przyjęć. Jak wynika ze statystyk, przeciętny Francuz w ciągu roku spożywa 70 butelek wina, dlatego w domu przeciętnego Francuza zawsze znajdziesz kilka butelek wina.

5. Francuzi są nadzwyczaj atrakcyjni

buzia

Francuzi bez wątpienia potrafią mówić miłe rzeczy. Język francuski jest bardzo seksualny, a francuski pocałunek, namiętny i głęboki, pomoże uwieść każdą przedstawicielkę płci pięknej. W dodatku każdy Francuz jest niesamowicie szarmancki, elegancki i doskonale wie, jak poderwać dziewczynę. Jednocześnie są dość racjonalni, znają prawdziwą wartość pieniądza, więc uwodzą kobiety nie różnymi prezentami, lecz urokiem, charyzmą i komplementami.

6. Francuzi nie mówią po angielsku

paryż

Chyba jeden z najbardziej rozpowszechnionych stereotypów. Nie do końca prawdziwy. Francuzi są prawdziwymi patriotami. Uważają swój język za najlepszy, najpiękniejszy i jedyny słuszny, dlatego wolą mówić po francusku, a nie po angielsku. Francuzi są bardzo towarzyscy, są strasznymi gadułami, uwielbiają opowiadać o swojej kulturze, winie i kraju, więc jeśli im zabraknie słów w języku angielskim, zaczną mówić po francusku. Jednak nie martw się: we Francji spokojnie możesz posługiwać się językiem angielskim. Każdy cię zrozumie i pomoże.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty