6 najskuteczniejszych napojów na spalanie tkanki tłuszczowej

Napoje, które wspomagają odchudzanie... Brzmi jak kolejne hasło reklamowe. A jednak herbata zielona, kawa i inne napoje, bogate w białko rzeczywiście przyśpieszają odchudzanie i pomagają szybciej się pozbyć znienawidzonych kilogramów, gdyż podkręcają metabolizm, sycą na długo i zmniejszają apetyt oraz głód.

1. Kawa

KAWA

Większość z nas pije małą czarną na śniadanie, bo kawa to zastrzyk energii i dobry humor na cały dzień. Kawa zawiera kofeinę, która ma działanie pobudzające, podkręca metabolizm, tym samym przyśpieszając odchudzanie. Badania naukowe i eksperymenty już nie raz potwierdziły, że kawa przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i zwiększa tempo przemiany materii. Jeden z takich eksperymentów, w którym wzięło udział 2600 badanych, potwierdził, że osoby, które regularnie spożywają napoje, zawierające kofeinę, szybciej chudną niż te, które nie piją kawy.

2. Herbata zielona

herbata

Herbata zielona ma korzystny wpływ nie tylko na zdrowie, lecz także przyśpiesza odchudzanie, dzięki zawartości cennych substancji i antyoksydantów. Osoby, które w ciągu 12 tygodni piły mocną herbatę zieloną, schudły 0,2-3,5 kg więcej niż osoby, które nie piły herbaty zielonej. Napój zawiera katechiny – antyoksydanty, które spalają tkankę tłuszczową i przyśpieszają metabolizm. Na dodatek herbata zielona zawiera kofeinę, która przyśpiesza odchudzanie poprzez zwiększenie poziomu energii, dzięki czemu zwiększa się wydajność podczas uprawiania sportu.

Matcha – japońska, sproszkowana zielona herbata, która zawiera najwięcej katechin. Właśnie dlatego osoby, które się odchudzają, powinny włączyć ją do swojej diety. Matcha skutecznie obniża ciśnienie i zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy, chorób serca i niektórych nowotworów.

3. Woda

woda

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest najlepszym sposobem na dobre samopoczucie. Jedna szklanka wody wypitej przed posiłkiem zmniejsza głód i apetyt, dzięki czemu zjadamy mniej kalorii.

Napoje, które wspomagają odchudzanie, takie jak kawa czy herbata zielona, służą jako elementy pomocnicze. Główną rolę w odchudzaniu jednak się przypisuje czystej zimnej wodzie mineralnej. Woda koniecznie powinna być zimna? Tak! Badania wykazały, że wyłącznie zimna woda przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, bo organizm musi ją ogrzać, zużywając przy tym więcej energii. Organizm pobiera energię z adipocytów, komórek, które magazynują tłuszcz.

4. Herbata czarna

zielona

Herbata czarna zawiera polifenole, w tym też grupę organicznych związków chemicznych, nazywanych flawonoidami. Polifenole – potężne antyoksydanty, które sprawiają, że herbata czarna przyśpiesza odchudzanie, spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejsza głód, odbudowuje florę bakteryjną jelit. Osoby, które w ciągu trzech miesięcy piły herbatę czarną, pozbyły się zbędnych kilogramów i centymetrów w talii, co po raz kolejny udowodniło, że herbata czarna korzystnie wpływa na organizm ludzki.

5. Ocet jabłkowy

ocet

Ocet jabłkowy zawiera kwas octowy, który przyśpiesza odchudzanie poprzez obniżanie poziomu insuliny. Zmniejsza głód, przyśpiesza przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej. Kwas octowy zapobiega przybieraniu na wadze, gromadzeniu się tłuszczu w wątrobie i tłuszczu trzewnego.

Co prawda, na razie nie ma mocnych dowodów, potwierdzających tę tezę. Chociaż niektóre eksperymenty dowodzą skuteczność octu jabłkowego w zmniejszeniu wagi.

W eksperymencie wzięło udział 150 dorosłych z nadwagą, którzy pili codziennie około 30 ml octu jabłkowego, dzięki czemu udało im się pozbyć kilku kilogramów. Ocet jabłkowy jest idealnym napojem dla osób, które często się przejadają.

Pamiętaj jednak o tym, że można go spożywać wyłącznie w małych ilościach, gdyż podrażnia żołądek.

6. Herbata imbirowa

imbir

Imbir – popularna przyprawa, która dodaje potrawom pikantnego smaku i korzennego zapachu. Często jest także stosowany jako skuteczny lek naturalny na przeziębienie, mdłości i artrozę.

Ten aromatyczny korzeń przyśpiesza też odchudzanie. Herbata imbirowa zmniejsza apetyt, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, podkręca metabolizm, tym samym pomaga pozbyć się zbędnej wagi. Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym wzięło udział 10 mężczyzn z nadwagą. Badani codziennie rano pili napój, sporządzony z 2 g sproszkowanego imbiru i gorącej wody. Na podstawie otrzymanych danych, naukowcy doszli do wniosku, że herbata imbirowa wspomaga odchudzanie, co prawda ilość spalonych kalorii po jej spożyciu nie zdumiewa.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty