6 największych błędów w odchudzaniu

Wciąż przybierasz na wadze, chociaż intensywnie ćwiczysz na siłowni i spożywasz tylko niskokaloryczne produkty i produkty light? Najlepszy sposób na odchudzanie – to liczenie spożytych kalorii.

Niektóre z nas marzą o cudo pigułce, po zażyciu której w cudowny sposób schudniemy. W niniejszym zestawieniu 6 największych błędów w odchudzaniu.

1. Dieta białkowa

dieta

Dieta białkowa cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet. Pozwala szybko pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak bardziej pasuje mężczyznom niż kobietom, ponieważ dieta białkowa głównie jest polecana osobom budującym masę mięśniową. Owszem na początku pozbędziesz się kilku kilogramów, ale później waga stanie w jednym miejscu albo przybędzie ci zbędnych kilogramów, ponieważ masa mięśniowa waży więcej niż tkanka tłuszczowa.

2. Dużo owoców, mało warzyw

owoce

Stosując dietę, często rezygnujemy z ulubionych smakołyków. Dlatego mając ochotę na słodycze, sięgamy po owoce. Jednak jeśli masz zamiar schudnąć, lepiej nie jeść bananów, winogron i moreli. Wszystko za sprawą fruktozy, naturalnego cukru owocowego, które negatywnie wpływają na nasz metabolizm.

3. Opuszczanie śniadań

kawa

Dziewczyny, które stosują dietę, często nie spożywają śniadania, jedynie piją filiżankę czarnej kawy. Jednak nie warto tego robić, ponieważ może dojść do zaburzeń trawienia i metabolizmu. Spożywanie codziennych śniadań jest gwarancją tego, że na kolację zjemy o wiele mniej.

4. Codzienne się ważenie

waga

Samo ważenie się jest ważnym elementem procesu odchudzania. Na początku intensywnie pozbywamy się zbędnych kilogramów, ponieważ organizm traci wodę. Najlepiej wyznaczyć sobie tzw. dni ważenia (np. raz w tygodniu), kiedy to zastosowana przez nas dieta powinna już przynieść pierwsze efekty. Codzienne ważenie się nie tylko nam nie pomoże, ale wręcz zniechęci – ponieważ nie zauważymy faktycznego spadku wagi. Podczas okresu może nam przybyć 1,5-2 kilogramy. Odbywa się to na skutek obrzęków w organizmie kobiety.

5. Stosowanie głodówek

głód

Głodówki są nie najlepszym rozwiązaniem. Kiedy nie jemy regularnie i głodzimy się, nasze ciało włącza tryb oszczędzania energii i magazynuje tłuszcz w tkankach. Centrum sytości mamy w mózgu, potrzeba ok. 20 minut, żeby mózg wysłał sygnał, że organizm jest nasycony.

6. Zbyt dużo treningów

trening

Intensywne treningi nie pasują tym, kto przed tym wcale nie uprawiał sportu. Jeśli kiedyś nie byłeś aktywny fizycznie, to nie możesz od razu zacząć intensywnie ćwiczyć. Należy zaczynać od jednego zajęcia tygodniowo, później możesz chodzić na siłownię 3-4 razy tygodniowo. Częściej spaceruj, unikaj wind, chodź schodami.

Regeneracja i odpoczynek w ciągu dnia są również bardzo ważne. Zapisz się na zajęcia taneczne, przyrządzaj sobie różne smakołyki, ciesz się życiem i na pewno niebawem będziesz miała sylwetkę, którą ci pozazdroszczą wszystkie twoje przyjaciółki.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty