6 nawyków, przez które nie jesteś bogaty

Większość z nas jest święcie przekonana, że biedni są biedni, a bogaci są bogatymi, bo tak zdecydowało za nich przeznaczenie czy fatum, więc niczego już się nie da zmienić. Nic bardziej mylnego. Jesteśmy biedni, bo niektóre nasze przyzwyczajenia utrudniają nam bogacenie się.

Na szczęście nawyki można zmienić, co z kolei oznacza, że kiedyś możesz stać się bogatym.

1. Nadmierne oszczędzanie

prosiak

Jak myśli biedny: "Kupuję tanie ubrania, bo nie mam kasy". I tu popełnia błąd, bo ubrania dobrej jakości są droższe, ale też posłużą długie lata. Jeśli z kolei kupujemy tanią odzież, to wydajemy dwa razy więcej, bo jest niskiej jakości, więc szybciej się niszczy niż markowe ubrania. Nie warto też oszczędzać na swoim zdrowiu, odkładając wizyty do lekarza na później. Lepiej zapobiegać chorobom, niż później je leczyć.

2. Niepewność siebie.

mocna

Biedny często podejmuje się słabo płatnych prac, gdyż jest przekonany, że nie jest wystarczająco dobry, by zarabiać więcej. Musi się zmienić i uwierzyć we własne siły, dzięki czemu uda mu się osiągnąć sukces i bogactwo.

3. Zawiść.

podarunki

Zawiść to cecha biednych. Uważają, że bogaty, bo ukradł, pochodzi z bogatej rodziny albo dostał dobrze płatną pracę, bo ma układy. Zawiść to uczucie destrukcyjne, które jedynie zatruwa ci życie i pożera twoją życiową energię. Przestań narzekać i szukać winnych, a lepiej się zabierz do pracy, zmień zawód, zdobywaj nowe nawyki i umiejętności.

4. Użalanie się nad sobą.

krzyk

Biedny marnuje swoje życie i czas na użalanie się nad sobą. Ciągle powtarza, że życie jest niesprawiedliwe, narzeka na państwo, na złe warunki etc. Jest to bardzo zły nawyk, którego trzeba jak najszybciej się pozbyć. Weź się w garść i zacznij działać. Nikt nie powinien zadbać o twoje życie, bo ty jesteś kowalem swojego losu. Bierz życie w swoje ręce.

5. Panika i strach, kiedy brakuje pieniędzy.

biedactwo

Bogaty wie, że zarobi, więc nie martwi się, że w pewnym momencie zabraknie mu pieniędzy. Biedny z kolei zaczyna od razu panikować, traktując to jak prawdziwą katastrofę. Finansowa poduszka bezpieczeństwa, czyli odkładanie pieniędzy na czarną godzinę, pozwoli nam spać spokojnie i nie bać się o przyszłość.

6. Znienawidzona praca.

stres

Bogaty zarabia na tym, co lubi. Biedny z kolei pracuje za marne grosze i najczęściej nie za bardzo lubi swoją pracę, ale tkwi w niej, bo boi się stracić stabilne źródło dochodu. Nie tędy droga do bogactwa. Musisz odejść z pracy, której nie lubisz i zacząć robić to, co ci się podoba, a dopiero wtedy uda ci się zbudować majątek i go utrzymać.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty