6 niecodziennych, ekstra ordynarnych rodzajów turystyki

Podróże dziś cieszą się ogromną popularnością, więc turystyka stanowi bardzo dochodową branżę. Biura podróży, które chcą przyciągnąć jak najwięcej turystów, oferują im nie tylko tradycyjne kierunki turystyczne, ale także ekstremalne i niecodzienne rodzaje turystyki, które cieszą się coraz większą popularnością.

1. Podróż śladami Tolkiena

śladami Tolkiena

"Władca Pierścieni" i "Hobbit" mają miliony fanów na całym świecie, więc nie ma nic dziwnego w tym, że biura podróży wpadły na pomysł zorganizowania wycieczek śladami postaci z filmów Petera Jacksona.

Każdy chętny może zwiedzić miejsca, opisane w książkach Tolkiena, a także zobaczyć słynne atrakcje turystyczne, w których kręcono film"Władca Pierścieni" i "Hobbit". Przede wszystkim chodzi oczywiście o Nową Zelandię, Wielką Brytanię – Oxford i Birmingham, które każdego roku przyciągają tłumy fanów Tolkiena z całego świata.

2. Turystyka atomowa

Turystyka atomowa

Pokazuje ona miejsca, w których doszło do katastrof atomowych. Są to także wystawy i muzea, poświęcone historii broni atomowej. Największą popularnością cieszą się jednak miejsca, w których doszło do prawdziwych katastrof. Są to przede wszystkim Hiroszima i Nagasaki oraz Czarnobyl.

Katastrofa w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej na zawsze zmieniła oblicze nie tylko całej historii energetyki atomowej, ale także ludzkości. Największą popularnością wśród zwolenników turystyki atomowej cieszy się Muzeum Narodowe" Czarnobyl" w Kijowie. Ekspozycję muzeum czarnobylskiego tworzą tysiące zdjęć przedstawiających wysiedlonych mieszkańców Prypeci i okolicznych wiosek. Uzupełniają ją krótkie filmy pokazujące miasto w 1986 oraz później jako wymarłego miasta.

3. Wycieczki po gettach

Wycieczki po gettach

Turystyka, która zdobyła szczególną popularność w końcu lat 2000. A to wszystko dzięki muzyce hip-hop, która opowiada o trudnym życiu ludzi w czarnych gettach. Getta w Nowym Jorku, Detroit, Los Angeles i Chicago każdego roku przyciągają tłumy turystów z całego świata, które współczują tym, którzy mieszkają w gettach nędzy.

4. Nurkowanie z rekinami

Nurkowanie z rekinami

Ekstremalny rodzaj turystyki ekologicznej, przeznaczony dla osób o mocnych nerwach, stworzony przez prawdziwych miłośników rekinów.

Gdzie i jak można zobaczyć niebezpiecznych drapieżników w naturalnym środowisku? Największą popularnością cieszy się nurkowanie z rekinami w klatce. Nawet nie zważając na przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa i pomoc zawodowych nurków, od czasu do czasu dochodzi do różnych nieszczęśliwych wypadków i nawet śmierci w tych klatkach.

5. Turystyka wojenna

Turystyka wojenna

Każdy, kto chce posmakować nieszczęść, które pokazują w telewizji, może wyruszyć do miejsc naznaczonych śmiercią i cierpieniem – stref konfliktów zbrojnych.

Najpopularniejszym kierunkiem turystyki wojennej był Afganistan. Wielu turystów, którzy zdecydowali się na nietypową podróż, doznali poważnych obrażeń albo zostali zabici.

Bardziej bezpieczną odmianą turystyki wojennej są wycieczki do miejsc, w których tylko formalnie toczy się konflikt zbrojny. Żadnych odgłosów strzałów i wybuchów, żadnych płonących samochodów i zabitych ludzi. Atmosfera panuje taka sama, co podczas prawdziwej wojny, jednak turyści mają więcej szans na przeżycie.

6. Turystyka reprodukcyjna

Turystyka reprodukcyjna

Niektórzy uważają, że turystyka reprodukcyjna to samo, co turystyka seksualna. Nic bardziej mylnego. Jest to odmiana turystyki medycznej i jest całkowicie legalna. Każdego roku setki tysięcy par wyruszają w różne zakątki świata, by znaleźć najlepszego dawcę spermy.

Wiele par, które bardzo pragną mieć dzieci, ostatnie nadzieje pokłada w metodach in vitro, dawcach nasienia. W niektórych sytuacjach muszą wyjechać w tym celu za granicę, ponieważ niektóre z tych zabiegów są zabronione w ich kraju albo są bardzo drogie. Jak wynika ze statystyk, największą popularnością cieszą się te kraje europejskie, w których mężczyźni mają jasną karnację i niebieskie oczy. Przyjeżdżają tu mieszkańcy tych państw, w których przeważają mężczyźni o ciemnej karnacji.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty