6 nietypowych zastosowań piwa

Piwo w większości przypadków, zarówno kobietom, jak i mężczyznom kojarzy się przede wszystkim z dużym kuflem, wypełnionym po brzegi jasnym czy ciemnym napojem z grubą, puszystą pianą.

W życiu codziennym jednak złoty trunek z pianką nie tylko się pije i zachwyca się jego smakiem. Gospodyni domowe znalazły wiele sposobów na wykorzystanie napoju chmielowego. W niniejszym zestawieniu kilka nietypowych zastosowań piwa.

1. Piwo sposobem na rdzę.

gwint

Piwo jest świetnym środkiem odrdzewiającym, którym można zastąpić WD-40 – środek do usuwania zabrudzeń, wykręcania zablokowanych śrub i wkrętów oraz zapobiegania korozji. Polej nim zardzewiałe śrubki, by za kilka minut wykręcić je bez problemów. Wystarczy kilka minut, by się poluzowały.

2. Piwo w pielęgnacji włosów.

piwo

Żywe niepasteryzowane piwo zawiera krzemień oraz witaminy z grupy B, które pozytywnie wpływają na kondycję włosów. Kosmetolodzy zalecają stosowanie żywego niepasteryzowanego piwa jako odżywki do włosów. Podczas zabiegu radzą robić jednocześnie masaż głowy. Regularne stosowanie piwa pomoże przywrócić włosom blask i przyśpieszyć ich porost.

3. Maseczka do twarzy.

piwko

Przepis na piwną maseczkę do twarzy: musisz wymieszać określoną ilość piwa niepasteryzowanego albo pasteryzowanego z olejem migdałowym oraz białkiem. Piwna maseczka nie tylko regeneruje skórę, ale także pomaga pozbyć się drobnych zmarszczek. Przed naniesieniem maseczki należy dokładnie umyć twarz. Maseczkę zmywamy po upływie 15 minut zimną wodą. Piwna maseczka do twarzy ma działanie regenerujące i odmładzające.

4. Piwo na bezsenność.

sen

Dziś większość z nas cierpi na bezsenność lub częste wybudzanie w nocy. Jesteśmy gotowi na wszystko dla zdrowego snu. Zażywamy odpowiednie leki nasenne i uspokajające, wychodzimy na spacery na przed snem, uprawiamy sport, zdrowo się odżywiamy. Jednak mało kto z nas wie, że piwo również pomaga w szybkim zasypianiu. W tym przypadku jednak chodzi nie o smak piwa, lecz zapach chmielu. Jeśli masz problem z bezsennością, wystarczy dodać szklankę złotego trunku do płukania poszewek, a po wyschnięciu, założyć je na poduszki. Delikatny, chmielowy aromat pomoże ci ukoić zmysły oraz nerwy i szybciej zasnąć.

5. Piwo wzmacnia paznokcie i nawilża skórę.

manikure

Piwo – doskonały środek nie tylko na zdrową skórę i włosy, lecz także paznokcie. Wzmacnia płytkę paznokcia zarówno u palców dłoni, jak i nóg. Na dodatek nawilża i zmiękcza skórę, ale pod warunkiem, że połączysz piwo ze zmiksowanymi truskawkami. Maseczkę piwną z truskawkami można także nanosić na twarz. Truskawki zawierają kwasy owocowe, które działają złuszczająco, podobnie jak peeling.

6. Marynata do mięsa i ryb

marynata

Każdy gatunek mięsa – baraninę, wieprzowinę, wołowinę, kurczaka i nawet ryby można marynować w piwie albo w marynacie na bazie piwa. Mięso czy ryba, zamarynowane w piwie, stają się miękkie, soczyste, pyszne i mają niesamowity zapach.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty