6 obowiązków domowych, których powinna unikać kobieta w ciąży

Ciężarne powinny unikać wykonywania obowiązków domowych, które się znalazły w niniejszym zestawieniu. W miarę możliwości musisz stosować środki czystości, płyny i pianki bezpieczne dla ciebie i twego dzidziusia.

Jeśli masz już dzieci, to musisz je zaangażować do wykonywania prostych i łatwych prac domowych, takich jak składanie rzeczy, sprzątanie własnego pokoju, które mogą być zbytnim przeciążeniem dla twego kręgosłupa i powodować zagrożenia dla dziecka.

1. Generalne porządki

sprzątanie

Prawie wszystkie środki czystości zawierają agresywne substancje czyszczące i toksyny, które mogą wywoływać różne uczulenia, podrażnienia i zaczerwienienia. Niektóre ciężarne kobiety są szczególnie uczulone, więc mogą mieć różne niechciane reakcje alergiczne nawet po kontakcie z hipoalergicznymi produktami do czyszczenia, które przed ciążą nie powodowały u nich uczulenia.

Nawet jeśli kupujesz ekologiczne środki do czyszczenia, to musisz się przekonać, że posiadają odpowiedni certyfikat. Jeszcze jednym powodem, dla którego warto zrezygnować z generalnych porządków podczas ciąży, jest to, że wymagają od kobiety większego ruchu, więc mogą nadmiernie przeciążyć kręgosłup. Podczas ciąży często dochodzi do zmiękczenia i zwyrodnienia tkanek, tworzących stawy, więc kobieta może poczuć ból podczas wykonywania nawet najprostszych prac domowych.

2. Sprzątanie śmieci

brud

Podczas kontaktu ze śmieciami, które są siedliskiem różnych groźnych bakterii, może dojść do zakażenia niebezpiecznymi chorobami. Jeśli nie masz nikogo, komuś mogłabyś powierzyć sprzątanie i wynoszenie śmieci, zadbaj o odpowiednią ochronę przed zarazkami – załóż gumowe rękawiczki i maskę.

3. Sprzątanie łazienki

wanna

Dziś rynek produktów do czyszczenia oferuje szeroką gamę różnych środków, które ułatwiają sprzątanie łazienki. Środki do czyszczenia WC i łazienek często zawierają duże ilości detergentów, które szkodzą nie tylko ciężarnej, ale również dziecku. Kobiety w ciąży są szczególnie nadwrażliwe na zapachy, więc wykorzystaj własny nos do tego, aby określić, jaki środek do czyszczenia jest najbardziej agresywny i zrezygnuj z jego stosowania.

Zawsze można zrezygnować ze sklepowych środków do czyszczenia na rzecz produktów, zrobionych własnoręcznie w domu. Owszem, nie tak dobrze radzą sobie z zanieczyszczeniami, jak te ze sklepu, ale masz pewność, że są bezpieczne i naturalne. Jeśli natomiast powierzyłaś komuś ze swoich bliskich sprzątanie łazienki z użyciem środków do czyszczenia z detergentami, to musisz się przekonać, że otworzyłaś wszystkie okna i drzwi w mieszkaniu, aby ułatwić i przyspieszyć wywietrzenie pomieszczenia i nie narażać swoje zdrowie i zdrowie swego dziecka na niebezpieczeństwo.

4. Pranie

pranie

Istnieje wiele hipoalergicznych i bezpiecznych proszków i płynów do prania, jednak kobietom w ciąży lepiej zrezygnować z prania, zwłaszcza ręcznego. Po pierwsze, nadwrażliwość na zapachy może się nasilać po kontakcie z proszkami i spowodować mdłości, zawroty głowy. W dodatku, niosąc ciężki kosz na bieliznę, można przeciążyć kręgosłup.

Oprócz tego kobiety w ciąży często mają problemy z zachowaniem równowagi. W dodatku, podczas prania ręcznego może nagle podskoczyć ciśnienie tętnicze.

5. Dźwiganie ciężkich przedmiotów

zakupy

Podobnie, jak w przypadku sprzątania i prania, dźwiganie ciężarów, przesuwanie mebli może nadmiernie przeciążyć kręgosłup. Ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych niedogodności okresu ciąży. Narasta zazwyczaj w miarę rozwoju dziecka. Im dłużej jesteś w ciąży, tym bardziej odczuwasz ból kręgosłupa.

6. Wieszanie firanek i zasłonek

firanki

Wieszanie firanek i zasłonek – praca domowa, która jest niebezpieczna nie tylko dla kobiet w ciąży. Możesz upaść z drabiny lub krzesła, może również dojść do zaburzenia krążenia krwi i równowagi.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty