6 oznak tego, że jesteś cennym pracownikiem

Szef powierza ci trudne zadania, pyta cię o opinię, prosi cię byś pokierował pracą nowego kolegi czy koleżanki? Wygląda na to, że szef ma cię za osobę kompetentną i uważa, że jesteś cennym pracownikiem.

Czy twój pracodawca cię ceni? To bardzo istotne pytanie. Oczywiście, jeśli nasz szef jest z nas zadowolony, chcielibyśmy otrzymywać większe wynagrodzenie. Niestety większość pracodawców wybiera metodę kija, a nie motywacji. Jak więc rozpoznać, czy szef jest z nas zadowolony? Musimy nauczyć się rozpoznawać pewne znaki.

1. Dostajesz trudniejsze zadania niż inni

praca

Szef powierza ci bardziej wymagające zadania. Wydaje ci się to niesprawiedliwe, może czasem nawet sądzisz, że jesteś najgorszym pracownikiem. Prawda jest jednak taka, że szef, który dostrzega w kimś potencjał, daje mu trudniejsze zadania niż innym, bo uważa, że sobie z nimi poradzi i jest osobą kompetentną. W dodatku spokojnie przyjmuje krytykę.

Szef, który dostrzega w tobie potencjał, nie chwali cię na każdym kroku. Po prostu pracodawca przekonał się w tym, że jesteś kompetentnym pracownikiem, który zawsze najlepiej wykonuje swoje obowiązki. Jednak nie chce chwalić cię za każdą rzecz. W takiej sytuacji zawsze dobrze jest poprosić o tzw. feedback, czyli informację zwrotną.

2. Szef stawia cię za przykład

pracowniki

Jeśli szef prosi cię, byś udzielił instrukcji innym pracownikom, pokierował pracą nowego kolegi czy koleżanki, stawia cię za przykład to znak, że jesteś cennym pracownikiem. Jednak to również oznacza, że będziesz musiał wykonywać dodatkową pracę i oczekiwania pracodawcy wobec ciebie będą większe.

3. Szef pyta cię o opinię

super

Jeśli pracodawca bierze pod uwagę twoje zdanie i interesuje go, co masz do powiedzenia podczas grupowych zebrań, to znaczy, że bardzo cię ceni. Jeśli szef prosi cię o opinię podczas spotkań sam na sam, to znak, że szanuje twoje zdanie i ufa tobie.

4. Szef powierza ci trudne projekty

szef

Szef często powierza ci bardzo trudne projekty i zadania, które trzeba bardzo szybko wykonać. Albo dostajesz zadania, do których rozwiązania nie masz odpowiednich kompetencji i nawyków. Często pracodawcy w taki sposób sprawdzają swoich najlepszych pracowników, zachęcają ich do tego, aby się dokształcali i doskonalili swoje umiejętności.

Z czasem niektóre zadania i projekty wykonujemy mechanicznie, bez zastanowienia. Nie musimy specjalnie się nadwyrężać. Bez nowych, trudnych projektów możemy utracić wszystkie nasze zdolności.

5. Szef powierza ci najtrudniejszych klientów

kobieta

Zawsze obsługujesz najbardziej wymagających klientów? To wcale nie oznacza, że jesteś kozłem ofiarnym. Szef powierza ci bardziej wymagających klientów i trudne do zrealizowania zamówienia, ponieważ uważa, że jesteś osobą kompetentną i odpowiedzialną, która sobie doskonale poradzi nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami. Możesz angażować do pomocy w realizacji trudnego projektu innych pracowników – będzie to twój własny mały zespół.

6. Szef sprawdza, czy jesteś zadowolony

ludzie

Jeśli szef od czasu do czasu interesuje się twoimi planami, problemami, oferuje pomoc to znak, że jesteś cennym pracownikiem. Zależy mu na tym, abyś nie odszedł z firmy, więc szuka sposobów na to, jak zachęcić cię do owocnej współpracy.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty