6 oznak, że nie jesteś typowym człowiekiem XXI wieku

Wydaje ci się, że urodziłeś się o wiele lat za późno? Ciągle zadajesz sobie pytanie: "A co ja robię tu? " Chcesz wykrzyknąć: "Niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam!" Jakie oznaki świadczą o tym, że nie jesteś typowym człowiekiem XXI wieku, że miałeś się urodzić w ubiegłych wiekach?

Jak osiągnąć spokój duszy i nie zwariować w świecie, który w niezmiernie szybkim tempie się rozwija? Być może się często zastanawiasz nad tym, jak by się tobie żyło w innej epoce. Marzysz o tym, aby się urodzić w ubiegłych wiekach?

1. Blogi, lajki, media społecznościowe, gify

motyl

Na jedną myśl o mediach społecznościowych i internecie masz mdłości? To oznacza, że zdecydowanie nie jesteś typowym człowiekiem XXI wieku. Owszem, możesz od czasu do czasu sprawdzić zawartość skrzynki e-mail i napisać kilka wiadomości w mediach społecznościowych, ale nie masz zamiaru poświęcać temu całego swego życia. Uważasz, że to zwykłe marnowanie czasu.

Masz już dość tych dziwnych skrótów i mocno zamerykanizowanych wyrazów, używanych na portalach społecznościowych? Wolisz używać normalnych wyrazów i pełnych zdań zamiast tych głupich skrótów i buziaczków. Jesteś zbulwersowany i zdenerwowany kiedy, któryś z twoich przyjaciół w odpowiedzi na twoją prośbę lub propozycję pisze krótkie "ok".

Zdolność porozumiewania się za pomocą systemu językowego jest cechą różnicującą gatunek ludzki. Być może uświadamiasz sobie, że nawet twoja babcia lepiej się zna na różnych aplikacjach i programach komputerowych, ale wcale się tym nie przejmujesz, ponieważ doskonale rozumiesz, że nie potrzebujesz tego wszystkiego, aby normalnie funkcjonować i żyć.

2. Inny niż wszyscy

samotna

Nie lecisz do kina na kolejną premierę nowego filmu tylko dlatego, że idą tam twoi przyjaciele, którzy uważają, że to jest modne? Zanim wybierzesz się do kina, dokładnie zapoznasz się z obsadą, fabułą, dopiero później na podstawie zebranych przez ciebie informacji dokonujesz wyboru: idziesz do kina albo zostajesz w domu i oglądasz ulubiony serial.

Nie obchodzi cię to, co myślą inni. Zdanie innych ludzi nie wpływa na twoje życie i plany na przyszłość. Zawsze znajdziesz alternatywne zajęcia: zamiast pogawędek w mediach społecznościowych wolisz czytać książki albo uprawiać sport.

3. Lubisz czytać

czyta

Nie jesteś typowym molem książkowym. Możesz sięgnąć również po ebooki, poczytać wiadomości w internecie. Najważniejsze, żeby to były korzystne informacje. Nie lubisz głupich pogawędek z koleżankami z pracy.

4. Fascynujesz się zmarłymi gwiazdami i artystami niezależnymi

koncert

Fascynują cię zmarli aktorzy, malarze, twórczość podziemna. Często włączasz ulubione kawałki Pink Floyd, czytasz książki Oscara Wilde, Johna Maxwella Coetzee, Kazuo Ishiguro...

5. Lubisz towarzystwo, ale tak samo cenisz sobie samotność

samotność

Nie jesteś osobą towarzyską, masz kilku sprawdzonych przyjaciół, którym zawsze przyjdziesz z pomocą. Zazwyczaj twoi przyjaciele to osoby nieco starsze od ciebie, od których możesz się czegoś nauczyć. Lubisz obserwować życie innych ludzi. Nie przepadasz za rozmowami telefonicznymi i wiadomościami w mediach społecznościowych. Wolisz rozmowę oczy w oczy.

Bardzo cenisz sobie samotność, która według ciebie nie jest cierpieniem, bolesną izolacją, a raczej oznacza czas przepełniony ciszą, wewnętrznym pokojem, twórczymi myślami i odpoczynkiem.

6. Żyjesz w zgodzie ze sobą

joga

Znasz swoje zalety i wady, masz dokładnie określone plany na przyszłość. Wiesz, czego potrzebujesz, aby osiągnąć swój cel, obiektywnie oceniasz własne możliwości.

Nie ma nic złego w tym, że nie czujesz się typowym człowiekiem XXI wieku. Być może to właśnie ty powinieneś przypomnieć współczesnemu społeczeństwu o dobrych, starych zasadach?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty