6 oznak, że sam sobie szkodzisz

Niestety, ale większość z nas obarcza innych odpowiedzialnością za nasze niepowodzenia i problemy. Obwiniamy męża, rodziców, przyjaciół, korki, rząd. Lista może być bardzo długa.

Czasami jednak uświadamiamy sobie, że wyłącznie na nas leży odpowiedzialność za wszystkie nasze problemy. Są także osoby, które jasno zdają sobie sprawę z tego, że tylko idiota może obarczać innych winą za swoje niepowodzenia, jednocześnie do końca nie rozumiejąc, kto jest ich największym wrogiem. Psycholodzy wytypowali 6 oznak, które świadczą o tym, że sam sobie szkodzisz.

1. Utracone możliwości.

zegar

Wydaje się, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy zrobić jeden krok, a już masz stanowisko dyrektora, na które tak długo pracowałeś i czekałeś, w kieszeni, wreszcie masz pieniądze na wymarzone wakacje, w końcu spotkałeś miłość swego życia, ale w ostatniej chwili wszystko się wali i twoje plany legły w gruzach. Znajoma sytuacja? Jeśli tak, to może oznaczać, że sam sobie szkodzisz. Twoja podświadomość utrudnia ci życie.

Niektóre osoby są święcie przekonane, że nie zasługują na szczęście i nic dobrego w życiu na nie już nie czeka. Taka sytuacja wymaga fachowej pomocy psychologa, bo samemu trudno sobie z tym poradzić. Pomoże pozbyć się negatywnych emocji i podświadomych blokad oraz nauczy czerpać z życia pełnymi garściami.

2. Gadatliwość.

rozmowa

Jak wynika z najnowszych badań naukowych mózg osoby, która, zanim zrealizuje swoje plany, opowie o nich wszystkim dookoła, traci motywację do ich realizacji. Dlaczego? Bo mózg, pod wpływem ciągłych rozmów o planach, traktuje je jako te, które już zostały zrealizowane. Pamiętaj zawsze o tym, że milczenie jest złotem.

3. Przesadne marzycielstwo.

marzenia

Któż nie lubi sobie od czasu do czasu pomarzyć? Nie ma w tym nic złego, ale pod warunkiem, że nie przesadzasz z tym marzycielstwem. Jeśli marzenia stają się ucieczką przed rzeczywistością, wtedy musisz mocno się zastanowić, dlaczego tak się dzieje i być może udać się do psychologa. Marzenia powinny być naszym wielkim celem, który na pewno kiedyś zrealizujemy.

4. Notoryczne spóźnianie się.

czas

Osoba, która cały czas się spóźnia do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi, do kina, na imprezy pewnego dnia spóźni się na najważniejsze wydarzenie w swoim życiu – na spotkanie ze swoim szczęściem. Na dodatek nikt nie lubi i nie traktuje na poważnie spóźnialskich, gdyż nie można na nich polegać i powierzać im ważnych zadań.

5. Roztrzepanie i rozkojarzenie.

mózg

Osoba, która za bardzo się skupia na swoim świecie wewnętrznym, jest z reguły bardzo roztrzepana i rozkojarzona, co bardzo jej szkodzi. Może zarówno wpaść do otwartej studzienki kanalizacyjnej, jak i przegapić własne szczęście.

6. Negatywne myślenie.

stres

"Nie uda mi się", "nic nie osiągnę", "jestem zerem i nieudacznikiem" – to tylko kilka przykładów negatywnego myślenia. Są to myśli, które nas niszczą i zabijają. Nastawienie, myśli, mocne przekonanie, że tak się akurat stanie – to wszystko zmienia się w proroctwo. Dlaczego więc nie możesz negatywne myślenie zmienić w pozytywne?

Po przeczytaniu niniejszego artykułu już wiesz, jak możesz sam sobie szkodzić. Owszem, czasami są chwile, kiedy wszystko się wali i wydaje nam się, że życie jest przeciwko nam, ale w większości przypadków to właśnie sam sobie szkodzisz i sprawiasz, że nic ci się w życiu nie udaje.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty