6 porad jak wychować córkę bez ojca

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że córkę można wychować na porządnego człowieka bez uczestnictwa ojca w jej życiu i wychowaniu. Dziewczynki w przeciwieństwie do chłopców są grzeczne, odpowiedzialne i sumienne. Nic bardziej mylnego. Dziewczynki, zwłaszcza w wieku dojrzewania, potrzebują uwagi ojca.

Jeśli jednak tak się stało, że sama wychowujesz córkę, to musisz znać kilka zasad wychowania dziecka, które pomogą ci uchronić córkę przed popełnieniem błędów oraz przykrymi doznaniami w przyszłości.

1. Codziennie mów, że ją kochasz

mama

Dziewczynka, zwłaszcza nastolatka, potrzebuje tego, by się czuć kochana. Owszem, ojciec z wami nie mieszka, ale to wcale nie oznacza, że była niechcianym dzieckiem i nikt ją nie kocha. Musisz jak najczęściej ją chwalić, okazywać swoją miłość i troskę, mówić, że jest piękna i najważniejsza w twoim życiu.

2. Mężczyzna, który zastąpi córce ojca

córka

Jeśli ojciec biologiczny nie chce się widywać ze swoją córką, to być może warto pomyśleć o tym, by w jej życiu pojawił się mężczyzna, który być może zastąpi twojej córeczce ojca i pomoże uniknąć problemów w budowaniu relacji z płcią przeciwną w życiu dorosłym. Może to być wujek, dziadek, twój starszy brat. Poprowadzi ją przez życie i zawsze będzie pomagać dobrą radą i służyć swoim ramieniem.

3. Uwierz w siebie

razem

Dziewczynka, która dorasta bez ojca, może się czuć zagrożona, bo nie ma przy niej nikogo, kto mógłby ją chronić przed niebezpieczeństwami otaczającego świata. Musisz dać jej do zrozumienia, że razem poradzicie sobie ze wszystkimi trudnościami. Musisz sama w to uwierzyć, w przeciwnym razie nic się nie uda.

4. Wyjaśnić córce, czym jest rodzina

kochanie

Nie od dziś wiadomo, że atmosfera oraz relacje w rodzinie zależą przede wszystkim od kobiety. Jeśli twoja córka dorasta bez ojca, to nie ma wzorców, który mi się będzie kierować w przyszłości, zakładając własną rodzinę, więc matka powinna wyjaśnić córce, czym jest pełna rodzina i jak budować relacje z mężem oraz dziećmi.

5. Od czasu do czasu pokazuj słabość

idealne

Jeśli cały czas będziesz przekonywać córkę do tego, że kobieta nie potrzebuje faceta i może sama doskonale sobie ze wszystkim poradzić, to wyrośnie ona na kobietę samodzielną, która będzie uważać, że nie potrzebuje mężczyzny do szczęścia, więc nie będzie mogła zbudować normalnego związku, więc będzie niepewna siebie i zamknięta. Od czasu do czasu pokaż, że jesteś słabą kobietą i poproś mężczyznę o pomoc.

6. Nie wmawiaj swojej córce, że wszyscy faceci to dranie

rodzina

Owszem w życiu zdarzają się różne sytuacje i różni ludzie, ale to wcale nie oznacza, że wszyscy faceci są draniami. Są wśród nich tacy, którzy są godni zaufania i miłości.

Córka powinna uświadomić sobie, że wszyscy mężczyźni są różni. Nie koniecznie musi na swojej drodze spotkać drania, który ją oszuka i porzuci. Lepiej daj dorastającej córce poczytać artykuły czy książki, jak rozpoznać manipulatora i tyrana, aby w życiu dorosłym omijała je szerokim łukiem.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty