6 powodów, aby przestać oglądać telewizję

Kiedyś ludzie spędzali czas wolny na czytaniu książek, spacerach, chodzeniu do teatrów i muzeów. Jednak dziś, w dobie telewizji i internetu, coraz więcej czasu spędzamy przed telewizorami i komputerami. Nowoczesny telewizor to zło wcielone.

Nie zważając na różnorodność programów telewizyjnych, seriali i show, nowoczesnych modeli telewizorów, które wyróżniają się niesamowitym dźwiękiem i funkcjonalnością, nie mogą zastąpić nam innych form spędzania wolnego czasu. Wraz z pojawieniem się internetu, coraz rzadziej włączamy telewizor. Wiele osób wcale zrezygnowało z oglądania telewizji i mają ku temu kilka oczywistych powodów.

1. Oglądanie telewizji to marnowanie czasu

telewizja

Kiedyś, oglądaliśmy lubione seriale i filmy, tylko wtedy, kiedy mieliśmy na to czas. Jeśli natomiast rezygnujemy z innych form aktywności i spędzania wolnego czasu na rzecz telewizji, to warto się zastanowić nad tym, być może warto przestać oglądać telewizję albo przynajmniej ograniczyć czas, który tracisz na oglądanie seriali i show.

2. Telewizja spowalnia aktywność mózgu

brud

Większość seriali i programów telewizyjnych zazwyczaj nie zawiera żadnych treści edukacyjnych i poznawczych, dlatego podczas ich oglądania nasz mózg pracuje wolniej. W dodatku podczas oglądania telewizji budzą się w nas niepożądane uczucia. I nie ma w tym nic dziwnego – współczesne filmy to sama przemoc i seks.

3. Przeładowany mózg

szok

Wyobraź sobie, ile różnych informacji zdobywamy podczas 8-godzinowego oglądania telewizji. Programy, show, seriale, reklamy, przerzucanie się z jednego kanału na inny – prawdziwy wybuch mózgu!

4. Telewizja ma wpływ na nasze zwyczaje zakupowe

ciekawo

Dosyć często manipulacyjna reklama, którą oglądamy w telewizji, skłania nas do kupowania rzeczy, których wcale nie potrzebujemy. W pogoni za modą i za tym, co reklamują w telewizji, niepotrzebnie wydajemy kupę forsy. Zatrzymaj się i zastanów: Czy naprawdę tego potrzebuję?

5. Telewizja może sprawić, że będziesz nieszczęśliwy

dzieci

Często, oglądając seriale, zaczynamy żyć życiem bohaterów ulubionych seriali. Na tym cierpią nasi dzieci, małżonkowie, przyjaciele. Psychologowie przekonują, że nie warto przeceniać terapeutycznych właściwości oper mydlanych, więc warto ograniczyć czas, który tracisz na ich oglądanie. Być może niebawem twoje życie rodzinne wróci do normy.

6. Telewizja reklamowa

pilot

Niniejszą telewizję można śmiało nazwać telewizją reklamową. Irytujące, niekończące się bloki reklamowe w telewizji mogą doprowadzić do szału, kiedy ma się ochotę na to, aby rozwalić telewizor. Na przykład, chcesz obejrzeć film, który trwa dwie godziny, natomiast niekończące się bloki reklamowe, sprawiają, że czas oglądania dwugodzinowego filmu wydłuża się do trzech godzin, więc cały wieczór spędzasz przy telewizorze. W takim przypadku najlepsza opcja to oglądanie filmów w internecie, chociaż dziś reklamy już zawładnęły również internetem.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty