6 powodów, dla których warto zostać wegetarianinem

Osoby, które uprawiają jogę czy inne praktyki duchowe zazwyczaj świadomie i celowo wyłączają ze swojej diety mięso, w tym ryb i owoców morza. Dziś coraz więcej Polaków przechodzi na wegetarianizm.

Jednak większość z nas na pewno zastanawia się nad tym, czy dieta bezmięsna faktycznie niesie ze sobą cały wachlarz korzyści dla zdrowia? Przecież mięso jest źródłem wysokowartościowego białka, a także żelaza, cynku oraz witamin, niezbędnych dla funkcjonowania naszego organizmu. Jednak tak naprawdę nie ma takich produktów spożywczych, których nie dałoby się zastąpić. Mamy kilka dowodów na to, że wegetarianizm przynosi wiele korzyści.

1. Wyglądasz młodziej od niektórych swoich rówieśników

razem

Osoba, która przechodzi na wegetarianizm, wyłączając ze swojej diety mięso, zaczyna spożywać więcej warzyw i owoców, na skutek czego kardynalnie się zmienia. Wygląda młodziej od niektórych swoich rówieśników. Wegetarianin wygląda 7-10 lat młodziej niż wskazuje jego metryka.

2. Szybko biegasz

mocny

Po tym, jak całkowicie wyłączysz mięso ze swojej diety, zwiększa się twoja aktywność ruchowa. Z łatwością pokonujesz dalekie odległości, chętnie ćwiczysz na siłowni. Wielu sportowcom, którzy przeszli na wegetarianizm, udało się poprawić swoją wytrzymałość i osiągnąć rewelacyjne wyniki.

3. Rzadko chorujesz

kobieta

Wegetarianizm zdecydowanie zwiększa odporność na choroby. Wegetarianie dłużej żyją i rzadziej chorują niż mięsożercy. Mają niższe stężenie cholesterolu, są mniej narażeni na cukrzycę typu 2 i raka w porównaniu z ludźmi jedzącymi mięso.

4. Pozbywasz się zbędnych kilogramów

dieta

Znasz wegetarianina, który boryka się z otyłością? Osoby, będące wegetarianami zazwyczaj mają smukłą, zgrabną sylwetkę, ponieważ po rezygnacji z mięsa zaczynają zdrowo i regularnie się odżywiać. Jeśli jesteś mięsożercą, ale chcesz szybko zrzucić kilka zbędnych kilogramów, zrezygnuj z mięsa na kilka tygodni.

5. Nie masz problemów skórnych

owoce

Mięso zawiera cholesterol i białko zwierzęce, które zatruwają nasz organizm. Wątroba i jelita nie trawią do końca białka zwierzęcego, które zalega w nich i powoduje rozrost bakterii, procesów gnilnych, co ma wpływ również na naszą cerę, na której pojawia się trądzik i wypryski.

6. Wegetarianie mają mniejsze ryzyko rozwoju demencji

joga

Białko zwierzęce negatywnie wpływa na naszą pamięć i koncentrację. Jeśli nie chcesz, aby dopadła cię demencja, spożywają jak najmniej mięsa. Pamiętaj – rezygnacja z mięsa to tylko pierwszy krok do zdrowego trybu życia. Również musisz pamiętać o zdrowym odżywianiu!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty