6 produktów, których nie powinniśmy jeść na śniadanie

Dietetycy po raz kolejny postanowili się przyjrzeć naszym nawykom żywieniowym i nieco je zmienić. Po dokładniej analizie posiłków, które jemy na pusty żołądek, doszli do wniosku, że większość z nas niepoprawnie się odżywia.

Doskonale wiemy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy albo zawsze jesz ciastka na pusty żołądek? Pamiętaj, że pierwszy posiłek ma wpływ na twój układ trawienny. Zobacz zatem, czego nie powinieneś jeść na czczo.

1. Banany i owoce cytrusowe

banany

Niektórzy z nas są uczuleni na owoce cytrusowe. Cytrusy zawierają dużą ilość kwasów owocowych. Jedzenie ich na czczo może przyczyniać się do powstawania wrzodów. Banany z kolei przez dużą ilość magnezu mogą zaburzać równowagę magnezowo-wapniową, dlatego najlepiej rano zjeść owsiankę, a na drugie śniadanie możesz już zjeść banana lub pomarańczę.

2. Kanapki

kanapki

Rano nie powinieneś raczej jeść kanapek z wędliną lub kiełbasą, ponieważ zawierają substancje, które mogą zapoczątkować proces nowotworowy. Jedzenie ich na pusty żołądek nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego? Wędlina i kiełbasa są ciężkostrawne.

3. Kawa

kawa

Picie kawy na pusty żołądek to nie najlepszy pomysł, chociaż większość z nas właśnie tak robi, pijąc na śniadanie jedynie małą czarną. Pamiętajcie, że kawa może przyczyniać się do powstania wrzodów.

4. Słodycze

ciastka

Każdy z nas doskonale wie, że należy ograniczać spożywanie słodyczy, niezależnie od pory dnia. Jednak słodkie bułki i ciastka na śniadanie są szczególnie szkodliwe. Zawierają bardzo dużo cukru, więc ich jedzenie na czczo gwałtownie podnosi poziom glukozy we krwi. W takiej sytuacji organizm zaczyna wydzielać więcej insuliny, aby obniżyć poziom glukozy we krwi. A taki proces znacznie obciąża trzustkę, co z czasem może doprowadzić nawet do zachorowania cukrzycę. Zapomnij o spożywaniu słodyczy na czczo!

5. Jogurty

jogurt

Dla większości z nas to na pewno będzie prawdziwym zaskoczeniem, ponieważ, co może być zdrowszego niż naturalny jogurt. Jogurt to wspaniały pomysł na przekąskę w ciągu dnia, drugie śniadanie, ale na pewno nie powinieneś go jeść na pusty żołądek. Nie zaszkodzi, ale też nie pomoże. Bakterie znajdujące się w tych produktach giną w zetknięciu z kwaśnym środowiskiem żołądka.

6. Płatki śniadaniowe

mleko

Płatki śniadaniowe, bogate są w węglowodany, więc ich jedzenie na czczo gwałtownie podnosi poziom glukozy we krwi. Gwałtowne wzrosty i spadki cukru powodują, że po krótkim czasie znów jesteś głodny, więc na obiad zjesz o wiele więcej, niż tego naprawdę potrzebuje twój organizm, co z kolei może przyczynić się do szybkiego przybierania na wadze.

Jeśli chcesz zachować zdrowie i piękną sylwetkę, uważaj na to, co jesz!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty