6 przykładów tego, jak dwoje ludzi może zachować tajemnicę, którą wielu ludzi chce poznać

Współczesny świat jest otoczony tajemnicami, które każdy chciałby rozwiązać. Niesamowite, że istnieją tajemnice, które są znane tylko dwóm osobom. Ciekawe, o czym muszą milczeć?

Wszyscy uwielbiają tajemnice, więc przechowywać je bardzo trudno, ale niektórym się to udaje już od wielu lat. Na świecie istnieją tajemnice, znane tylko dwóm osobom. Jako przykład można przytoczyć przepis jakiegoś wyjątkowego dania, produktu lub sosu, który przekazuje się z pokolenia na pokolenie przez kilkanaście lat. Dowiedzmy się, co to za informacja, i dlaczego jest trzymana w tajemnicy.

1. Przepis likieru

Przepis likieru

Wyjątkowy likier "Chartreuse" produkowany jest z XVII wieku przez zakonników Kartuzów. Produkcja znajduje się w Izere, w pobliżu górskiego pasma Chartreuse. Ten napój jest uważany za eliksir życia, ponieważ jest bardzo pożyteczny (kompozycja zawiera 130 różnych ziół leczniczych). Proces produkcji i nazwa każdego składnika – to sekret, który zna tylko dwóch zakonników, mieszkających w klasztorze Grande Chartreuse.

2. Nosiciele rzadkiego języka

Nosiciele rzadkiego języka

Istnieje ogromna ilość języków, ale wiele z nich jest na skraju wyginięcia. Jako przykład można przytoczyć język Ayapan, który był używany na terytorium Meksyku jeszcze przed pojawieniem się tego kraju. Po hiszpańskiej kolonizacji dialekt stopniowo wyginął. Do tej pory istnieją tylko dwie osoby, które mówią w języku ayapańskim: 75-letni Manuel Segovia i 69-letnia Isidro Velazquez. Naukowcy uważają, że w najbliższym czasie ten język zniknie, więc starają się zebrać maksymalną liczbę faktów z nim związanych.

3. Trick karciany

Trick karciany

Istnieje wiele gier karcianych sztuczek, które rozwikłać jest bardzo trudno. Niesamowity efekt sprawia Berglas, w którym iluzjonista przesuwa kartę wybranego widza wewnątrz talii, nie dotykając jej. Wiele osób sądzi, że chodzi o specjalną talię, ale to nie tak, ponieważ iluzjonista może powtórzyć wszystko, jeśli talia była otwarta. Wiedzą, jak zrobić ten trick tylko dwie osoby: człowiek, który go wynalazł, Dave Berglas, i jego uczeń – Mark Paul.

4. Sposób składania serwetek

Sposób składania serwetek

W drogich restauracjach, na przyjęciach i w czasie różnych oficjalnych imprez można zobaczyć na talerzach pięknie złożone serwetki. Jeden ze sposobów składania serwetek został wynaleziony w Cesarstwie Austro-Węgierskim. On został zachowany do dnia dzisiejszego i jest tajemnicą. Wcześniej serwetki składano w ten sposób tylko i wyłącznie wtedy, gdy przy stole obecny był cesarz. Zasady składania były przekazywane ustnie przez sług dworu cesarskiego z pokolenia na pokolenie. Dziś ich znają tylko dwaj urzędnicy. Cesarskie serwetki są używane podczas przyjęcia na cześć wizyt prezydentów i osób koronowanych.

5. Symbole Led Zeppelin

Led Zeppelin

Planując okładkę swojego czwartego albumu, członkowie słynnej grupy wybrali symbol, który reprezentowałby ich. Robert Plant wybrał pióro wewnątrz okręgu, które symbolizuje prawdę i odwagę, John Paul Jones – skandynawską runę, oznaczającą inteligencję i pewność siebie, John Bonham – pierścień boromejski, symbolizujący jedność "mężczyzna-kobieta-dziecko". Chociaż istnieją przypuszczenia, że symbol został wybrany, i przypomina logo piwa Ballantine. Co do znaku, który wolał Jimmy Page, to jego znaczenie zna tylko on i Robert Plant.

6. Tajemnica Oscara

oskar

Każdego roku odbywa się najważniejsze wydarzenie w branży filmowej – ceremonia wręczenia Oscara. Intryga utrzymuje się do samego wręczenia nagród, i nikt nie wie, kto zostanie wyróżniony tą cenną statuetką. Głosy zebrane od ekspertów i różnych organizacji znajdują się w jednym miejscu, i przeliczają się ręcznie za 48 godzin przed rozpoczęciem ceremonii. Robią to dwie osoby: Brad Oulmanns i Rick Rosas.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty